BK MLADA BOLESLAV
1. 3. 2019 | Zdena Bobková

Musíme bojovat a věřit, burcuje po Olomouci Martin Pláněk

O l o m o u c – Páteční 49. kolo svedlo proti sobě dva sousedy v tabulce, oba usilující o elitní šestku zaručující přímý postup do play-off. Boleslav s Olomoucí první třetinu držela krok a bezbrankové skóre, ve druhé už ale Mora odskočila. O vyrovnávací branku se na začátku posledního dějství postaral Martin Pláněk (na snímku). To byl ale ze strany Bruslařů také jediný gólový počin. Mladé Boleslavi se tak vidina šestého místa zase o něco vzdálila. Jak duel s Olomoucí viděl obránce a střelec jediné boleslavské branky a jak on sám vyhlíží neméně důležitý nedělní zápas se Zlínem, si můžete přečíst v následujícím článku.

Martine, jak moc to mrzí, že z Olomouce nevezete ani bod?

Obrovsky. Doteď jsme mohli pomýšlet ještě na šestku, ale teď už můžeme pomýšlet spíš na to, abychom uhráli tu desítku a šli dobře připravení na předkolo.

S Olomoucí to bylo hodně vyrovnané utkání. Co bylo nakonec určující, že má Olomouc tři body a vy odjíždíte s prázdnou?

Řekl bych, že rozhodly přesilovky. Měli jsme jich plno, ale bohužel jsme to sehráli špatně, jako několik zápasů teď po sobě… Přesilovky rozhodují zápasy a my jsme z nich nedali góly, a to rozhodlo.

Šestka se přibližovala hodně, teď se trochu vzdálila, ale ještě pořád to není ztracené. Jak to vidíte vy?

Řekl bych, že to byl jeden z rozhodujících zápasů. Ale vzhledem k tomu, že jsme to promarnili dneska, tak už moc šancí na to, abychom se do té šestky dostali, nevidím. Ale stát se může cokoli. Musíme hlavně bojovat dál a zlepšit ten výkon.

Byla na týmu znát před zápasem určitá nervozita? Vzhledem k tomu, že jste věděli o jak důležité utkání půjde…?

To bych ani neřekl. Všichni víme, o co hrajeme. Každý zápas je stejný, ale přišlo mi, že Olomouc do toho dala víc a zaslouženě vyhráli.

Začátek třetí třetiny byl ve vaší režii. Byl tam nějaký impuls, protože jste hned v úvodu vyrovnali…

Nevím, jestli impuls, ale v kabině jsme si řekli, že v těch přesilovkách musíme více střílet, že to stojí celkově za prd. Já jsem tam viděl trochu prostoru, tak jsem prostě vystřelil a padlo to tam. Celkově jsme do té třetí třetiny chtěli jít s tím, že to otočíme. Řekli jsme si, že musíme zabrat víc, že to není ono ty dvě třetiny… Bohužel se nám to ale otočit nepovedlo.

Byla Olomouc silným a nepříjemným soupeřem na té cestě za šestkou?

Olomouc je vždycky nepříjemný soupeř. Mám takový pocit, že jsme s nimi letos ani nevyhráli. Asi se nám na ně moc nedaří, ale jestli jsme chtěli do šestky, tak musíme být schopni porazit kohokoli. Dneska to ale prostě nevyšlo.

V neděli vás čeká Zlín. Bude to podobný soupeř, také tak nepříjemný?

Přesně tak. Bude to skoro to stejné. Vidím, že se nám na ně nedaří, ale musíme něco změnit, dobře potrénovat, zregenerovat a jít zase od znovu a věřit tomu, že vyhrajeme.

V neděli ale máte výhodu domácího prostředí a poženou vás fanoušci, ne?

Věřím, že to bude výhoda.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.

04.02.2021

Flynn v reprezetanci

Na třetím podniku letošního Euro Hockey Tour se v dresu české reprezentace představí také hráč BK Mladá Boleslav Oscar Flynn. Švédské Beijer Hockey Games budou pro jednadvacetiletého útočníka premiérovým reprezentačním počinem za národním tým dospělých. Turnaj se uskuteční v Malmö od čtvrtka 11. do neděle 14. února.

03.02.2021

Dorostenci v repre

Hned několik dorostenců BK Mladá Boleslav bylo nominováno na přípravný kemp reprezentace do 18 let. Na kempu ve Vyškově a následném dvojzápase se Slovenskem v Piešťanech se v termínu od 8. do 14. února představí David Moravec, Gabriel Szturc a Oliver Šatný. Mezi náhradníky jsou Sebastian Jasečko a Jan Půček.

03.02.2021

Vacík v reprezentaci

Osmnáctiletý obránce Dominik Vacík byl nominován na přípravný kemp reprezentace do 20 let ve Vyškově, který se uskuteční od 9. do 13. února.

×
Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC Dynamo Pardubice