BK MLADA BOLESLAV
1. 3. 2019 | Zdena Bobková

Musíme bojovat a věřit, burcuje po Olomouci Martin Pláněk

O l o m o u c – Páteční 49. kolo svedlo proti sobě dva sousedy v tabulce, oba usilující o elitní šestku zaručující přímý postup do play-off. Boleslav s Olomoucí první třetinu držela krok a bezbrankové skóre, ve druhé už ale Mora odskočila. O vyrovnávací branku se na začátku posledního dějství postaral Martin Pláněk (na snímku). To byl ale ze strany Bruslařů také jediný gólový počin. Mladé Boleslavi se tak vidina šestého místa zase o něco vzdálila. Jak duel s Olomoucí viděl obránce a střelec jediné boleslavské branky a jak on sám vyhlíží neméně důležitý nedělní zápas se Zlínem, si můžete přečíst v následujícím článku.

Martine, jak moc to mrzí, že z Olomouce nevezete ani bod?

Obrovsky. Doteď jsme mohli pomýšlet ještě na šestku, ale teď už můžeme pomýšlet spíš na to, abychom uhráli tu desítku a šli dobře připravení na předkolo.

S Olomoucí to bylo hodně vyrovnané utkání. Co bylo nakonec určující, že má Olomouc tři body a vy odjíždíte s prázdnou?

Řekl bych, že rozhodly přesilovky. Měli jsme jich plno, ale bohužel jsme to sehráli špatně, jako několik zápasů teď po sobě… Přesilovky rozhodují zápasy a my jsme z nich nedali góly, a to rozhodlo.

Šestka se přibližovala hodně, teď se trochu vzdálila, ale ještě pořád to není ztracené. Jak to vidíte vy?

Řekl bych, že to byl jeden z rozhodujících zápasů. Ale vzhledem k tomu, že jsme to promarnili dneska, tak už moc šancí na to, abychom se do té šestky dostali, nevidím. Ale stát se může cokoli. Musíme hlavně bojovat dál a zlepšit ten výkon.

Byla na týmu znát před zápasem určitá nervozita? Vzhledem k tomu, že jste věděli o jak důležité utkání půjde…?

To bych ani neřekl. Všichni víme, o co hrajeme. Každý zápas je stejný, ale přišlo mi, že Olomouc do toho dala víc a zaslouženě vyhráli.

Začátek třetí třetiny byl ve vaší režii. Byl tam nějaký impuls, protože jste hned v úvodu vyrovnali…

Nevím, jestli impuls, ale v kabině jsme si řekli, že v těch přesilovkách musíme více střílet, že to stojí celkově za prd. Já jsem tam viděl trochu prostoru, tak jsem prostě vystřelil a padlo to tam. Celkově jsme do té třetí třetiny chtěli jít s tím, že to otočíme. Řekli jsme si, že musíme zabrat víc, že to není ono ty dvě třetiny… Bohužel se nám to ale otočit nepovedlo.

Byla Olomouc silným a nepříjemným soupeřem na té cestě za šestkou?

Olomouc je vždycky nepříjemný soupeř. Mám takový pocit, že jsme s nimi letos ani nevyhráli. Asi se nám na ně moc nedaří, ale jestli jsme chtěli do šestky, tak musíme být schopni porazit kohokoli. Dneska to ale prostě nevyšlo.

V neděli vás čeká Zlín. Bude to podobný soupeř, také tak nepříjemný?

Přesně tak. Bude to skoro to stejné. Vidím, že se nám na ně nedaří, ale musíme něco změnit, dobře potrénovat, zregenerovat a jít zase od znovu a věřit tomu, že vyhrajeme.

V neděli ale máte výhodu domácího prostředí a poženou vás fanoušci, ne?

Věřím, že to bude výhoda.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.