BK MLADA BOLESLAV
10. 10. 2021 | Vojtěch Balon

Moravec po další výhře s nulou: Chceme hrát ze zajištěné obrany

M l. B o l. – K výhře 3:0 nad Kladnem před kamerami České televize přispěl asistencí na vítězný gól mladík David Moravec. Mladoboleslavští hokejisté si tak upevnili první příčku v tabulce a už podruhé v řadě vyhráli s čistým kontem (každé navíc vychytal jiný brankář: ve Zlíně Jan Růžička, s Kladnem Gašper Krošelj). Co podle Davida Moravce rozhodlo zápas?

"Hráli jsme dobře odzadu, bojovali jsme a dotáhli jsme to do vítězného konce. Chceme hrát ze zajištěné obrany, je dobré, že Gašpi udržel nulu," hlásil po utkání spokojený obránce.

Proti Kladnu to ale nebylo nic jednoduchého, předposlední Rytíři se po pátečním výprasku 1:8 s Plzní semkli a ve ŠKOENERGO Aréně podali bojovný výkon. "Nebyl to jednoduchý zápas, Kladno je těžký soupeř, i když to tak tabulkově nevypadá," přiznal Moravec. Měli podle něj Bruslaři v hlavách to, že Kladno v minulém zápase schytalo tak vysokou porážku? "Nekladli jsme na to žádný důraz, prostě se jim ten zápas nepovedl. To se může stát i nám nebo komukoliv," tvrdí David Moravec.

Co říká na konto rozbitého plexiskla v průběhu třetí třetiny a jak se mu hraje v obranné dvojici se zkušeným Martinem Pláňkem? To a mnohem více se dozvíte v přiloženém videu.

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.