BK MLADA BOLESLAV
10. 10. 2021 | Vojtěch Balon

Moravec po další výhře s nulou: Chceme hrát ze zajištěné obrany

M l. B o l. – K výhře 3:0 nad Kladnem před kamerami České televize přispěl asistencí na vítězný gól mladík David Moravec. Mladoboleslavští hokejisté si tak upevnili první příčku v tabulce a už podruhé v řadě vyhráli s čistým kontem (každé navíc vychytal jiný brankář: ve Zlíně Jan Růžička, s Kladnem Gašper Krošelj). Co podle Davida Moravce rozhodlo zápas?

"Hráli jsme dobře odzadu, bojovali jsme a dotáhli jsme to do vítězného konce. Chceme hrát ze zajištěné obrany, je dobré, že Gašpi udržel nulu," hlásil po utkání spokojený obránce.

Proti Kladnu to ale nebylo nic jednoduchého, předposlední Rytíři se po pátečním výprasku 1:8 s Plzní semkli a ve ŠKOENERGO Aréně podali bojovný výkon. "Nebyl to jednoduchý zápas, Kladno je těžký soupeř, i když to tak tabulkově nevypadá," přiznal Moravec. Měli podle něj Bruslaři v hlavách to, že Kladno v minulém zápase schytalo tak vysokou porážku? "Nekladli jsme na to žádný důraz, prostě se jim ten zápas nepovedl. To se může stát i nám nebo komukoliv," tvrdí David Moravec.

Co říká na konto rozbitého plexiskla v průběhu třetí třetiny a jak se mu hraje v obranné dvojici se zkušeným Martinem Pláňkem? To a mnohem více se dozvíte v přiloženém videu.

Související články

Aktuality

11.08.2022

Stříteský u Bruslařů

Do probíhající přípravy BK Mladá Boleslav se zapojil obránce Matěj Stříteský. Ten je ze svého působení u Bruslařů v letech 2014 až 2017 stále kmenovým hráčem Středočechů a s klubem se dohodl na možnosti trénovat a připravovat se s týmem. S největší pravděpodobností jej uvidíte i v některých přípravných zápasech.

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!