BK MLADA BOLESLAV
21. 3. 2010 | Michal Miškovský

Moc jsem v to nedoufal, říká Richard Král o prolomení mety 900 bodů

K. V a r y – Chytrá nahrávka zpoza branky a blesková střela jeho kolegy z útoku Lukáše Pabišky. Klasická akce Richarda Krále (na snímku), napadne vás. Tahle nahrávka však rozhodně nebyla tuctová. Boleslavský kapitán si díky ní připsal 900. bod v nejvyšší české soutěži. “Ale hlavní jsou pro nás dva body. Odpoutali jsme se z posledního místa a udrželi jsme Vary v jejich nepříjemné situaci,“ říká rekordman.

Už dříve jste prohlásil, že sníte o dosažení mety 900 bodů a proti Karlovým Varům se vám to povedlo. Co na to říkáte?

“Jsem rád, že to padlo. Moc jsem ale nevěřil, že by se to v téhle sezoně mohlo podařit.“

Proč ne?

“Udělat ve čtyřiceti letech nějakých 44 bodů, které mi scházely, to není jednoduché a nedoufal jsem v to.“

Hned jste si jel pro puk. Kam si ho vystavíte?

“Bude mít místo na poličce v pracovně.“

Láká vás teď tisícovka?

“To určitě ne. Jestli budu hrát, tak ještě příští rok, ale to je všechno. Na tisíc bodů bych musel hrát ještě takové tři sezony."

Shodou okolností jste v Karlových Varech během základní části pokořil ještě jednu metu – 900 zápasů v nejvyšší soutěži. Vzpomněl jste si na to?

“Ne. Ne. Je škoda, že to nevyšlo doma před našimi diváky, ale i tak jsem spokojený.“

Do Karlových Varů se vydáte ještě jednou, v posledním kole play-out. To byste také rád slavil, že?

“Hlavně by mě těšilo, kdybychom jeli do Varů už s jistotou, že jsme zachránění. Poslední zápas, to by bylo peklo.“

Pojďme k samotnému nedělnímu utkání. Bylo znát, že po vstřelení dvou gólů z vás spadla nervozita, souhlasíte?

“Určitě. Na druhou stranu, pořád jsme se tlačili za třetím gólem, což byl nesmysl. Měli jsme Vary udržet v té jejich letargii a místo toho jsme v oslabení inkasovali druhý gól.“

Právě při gólu domácích na 2:2 jste se hodně zlobili. Co se vám nelíbilo?

“Myslím si, že jeden hráč najel do Marka. Švára to tvrdí taky, ale rozhodčí říkal, že nic neviděl.“

Hodně vzruchu bylo také v prodloužení, v němž byli vyloučení do konce zápasu Michal Macho a Tomáš Frolo…

“Frolič asi měl při zákroku ruce nahoře, ale Michala Macha jsem neviděl. Vary díky tomu měly přes dvě minuty přesilovku 4 na 3, ale zvládli jsme to.“

Je psychologickou výhodou, že jste přeskočili Energii v tabulce, byť jen o skóre?

“Určitě. Oni strašně dlouho nevyhráli a proti nám se mohli nastartovat. Jsem rád, že se jim to nepovedlo a my jsme naopak udělali venku dva body, které nám mohou hodně pomoci.“

Mohli jste si však odvést i tři, že?

“Ve třetí třetině jsem jel sám na gólmana, ale nedal jsem. Pak jsem měl ještě jednu střelu z boku, ale bohužel. Všechny zápasy v play-out jsou hrozně vyrovnané. Buďto prohrajeme o gól, nebo o jeden vyhrajeme a podobně to mají i ostatní.“

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.