BK MLADA BOLESLAV
21. 3. 2010 | Michal Miškovský

Moc jsem v to nedoufal, říká Richard Král o prolomení mety 900 bodů

K. V a r y – Chytrá nahrávka zpoza branky a blesková střela jeho kolegy z útoku Lukáše Pabišky. Klasická akce Richarda Krále (na snímku), napadne vás. Tahle nahrávka však rozhodně nebyla tuctová. Boleslavský kapitán si díky ní připsal 900. bod v nejvyšší české soutěži. “Ale hlavní jsou pro nás dva body. Odpoutali jsme se z posledního místa a udrželi jsme Vary v jejich nepříjemné situaci,“ říká rekordman.

Už dříve jste prohlásil, že sníte o dosažení mety 900 bodů a proti Karlovým Varům se vám to povedlo. Co na to říkáte?

“Jsem rád, že to padlo. Moc jsem ale nevěřil, že by se to v téhle sezoně mohlo podařit.“

Proč ne?

“Udělat ve čtyřiceti letech nějakých 44 bodů, které mi scházely, to není jednoduché a nedoufal jsem v to.“

Hned jste si jel pro puk. Kam si ho vystavíte?

“Bude mít místo na poličce v pracovně.“

Láká vás teď tisícovka?

“To určitě ne. Jestli budu hrát, tak ještě příští rok, ale to je všechno. Na tisíc bodů bych musel hrát ještě takové tři sezony."

Shodou okolností jste v Karlových Varech během základní části pokořil ještě jednu metu – 900 zápasů v nejvyšší soutěži. Vzpomněl jste si na to?

“Ne. Ne. Je škoda, že to nevyšlo doma před našimi diváky, ale i tak jsem spokojený.“

Do Karlových Varů se vydáte ještě jednou, v posledním kole play-out. To byste také rád slavil, že?

“Hlavně by mě těšilo, kdybychom jeli do Varů už s jistotou, že jsme zachránění. Poslední zápas, to by bylo peklo.“

Pojďme k samotnému nedělnímu utkání. Bylo znát, že po vstřelení dvou gólů z vás spadla nervozita, souhlasíte?

“Určitě. Na druhou stranu, pořád jsme se tlačili za třetím gólem, což byl nesmysl. Měli jsme Vary udržet v té jejich letargii a místo toho jsme v oslabení inkasovali druhý gól.“

Právě při gólu domácích na 2:2 jste se hodně zlobili. Co se vám nelíbilo?

“Myslím si, že jeden hráč najel do Marka. Švára to tvrdí taky, ale rozhodčí říkal, že nic neviděl.“

Hodně vzruchu bylo také v prodloužení, v němž byli vyloučení do konce zápasu Michal Macho a Tomáš Frolo…

“Frolič asi měl při zákroku ruce nahoře, ale Michala Macha jsem neviděl. Vary díky tomu měly přes dvě minuty přesilovku 4 na 3, ale zvládli jsme to.“

Je psychologickou výhodou, že jste přeskočili Energii v tabulce, byť jen o skóre?

“Určitě. Oni strašně dlouho nevyhráli a proti nám se mohli nastartovat. Jsem rád, že se jim to nepovedlo a my jsme naopak udělali venku dva body, které nám mohou hodně pomoci.“

Mohli jste si však odvést i tři, že?

“Ve třetí třetině jsem jel sám na gólmana, ale nedal jsem. Pak jsem měl ještě jednu střelu z boku, ale bohužel. Všechny zápasy v play-out jsou hrozně vyrovnané. Buďto prohrajeme o gól, nebo o jeden vyhrajeme a podobně to mají i ostatní.“

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

11.08.2020

Předprodej na Liberec

Vstupenky na čtvrteční zápas s Libercem budou v prodeji opět den před utkáním, tedy ve středu 12. srpna. Fyzický předprodej na pokladně pro hosty na ZS probíhá od 10 do 12 hodin a poté od 13 do 15 hodin. Online prodej startuje v 10 hodin a končí ve čtvrtek 13. srpna v pravé poledne. Zbytek vstupenek bude opět k dispozici na pokladnách hodinu před začátkem utkání.

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.