BK MLADA BOLESLAV
21. 3. 2010 | Michal Miškovský

Moc jsem v to nedoufal, říká Richard Král o prolomení mety 900 bodů

K. V a r y – Chytrá nahrávka zpoza branky a blesková střela jeho kolegy z útoku Lukáše Pabišky. Klasická akce Richarda Krále (na snímku), napadne vás. Tahle nahrávka však rozhodně nebyla tuctová. Boleslavský kapitán si díky ní připsal 900. bod v nejvyšší české soutěži. “Ale hlavní jsou pro nás dva body. Odpoutali jsme se z posledního místa a udrželi jsme Vary v jejich nepříjemné situaci,“ říká rekordman.

Už dříve jste prohlásil, že sníte o dosažení mety 900 bodů a proti Karlovým Varům se vám to povedlo. Co na to říkáte?

“Jsem rád, že to padlo. Moc jsem ale nevěřil, že by se to v téhle sezoně mohlo podařit.“

Proč ne?

“Udělat ve čtyřiceti letech nějakých 44 bodů, které mi scházely, to není jednoduché a nedoufal jsem v to.“

Hned jste si jel pro puk. Kam si ho vystavíte?

“Bude mít místo na poličce v pracovně.“

Láká vás teď tisícovka?

“To určitě ne. Jestli budu hrát, tak ještě příští rok, ale to je všechno. Na tisíc bodů bych musel hrát ještě takové tři sezony."

Shodou okolností jste v Karlových Varech během základní části pokořil ještě jednu metu – 900 zápasů v nejvyšší soutěži. Vzpomněl jste si na to?

“Ne. Ne. Je škoda, že to nevyšlo doma před našimi diváky, ale i tak jsem spokojený.“

Do Karlových Varů se vydáte ještě jednou, v posledním kole play-out. To byste také rád slavil, že?

“Hlavně by mě těšilo, kdybychom jeli do Varů už s jistotou, že jsme zachránění. Poslední zápas, to by bylo peklo.“

Pojďme k samotnému nedělnímu utkání. Bylo znát, že po vstřelení dvou gólů z vás spadla nervozita, souhlasíte?

“Určitě. Na druhou stranu, pořád jsme se tlačili za třetím gólem, což byl nesmysl. Měli jsme Vary udržet v té jejich letargii a místo toho jsme v oslabení inkasovali druhý gól.“

Právě při gólu domácích na 2:2 jste se hodně zlobili. Co se vám nelíbilo?

“Myslím si, že jeden hráč najel do Marka. Švára to tvrdí taky, ale rozhodčí říkal, že nic neviděl.“

Hodně vzruchu bylo také v prodloužení, v němž byli vyloučení do konce zápasu Michal Macho a Tomáš Frolo…

“Frolič asi měl při zákroku ruce nahoře, ale Michala Macha jsem neviděl. Vary díky tomu měly přes dvě minuty přesilovku 4 na 3, ale zvládli jsme to.“

Je psychologickou výhodou, že jste přeskočili Energii v tabulce, byť jen o skóre?

“Určitě. Oni strašně dlouho nevyhráli a proti nám se mohli nastartovat. Jsem rád, že se jim to nepovedlo a my jsme naopak udělali venku dva body, které nám mohou hodně pomoci.“

Mohli jste si však odvést i tři, že?

“Ve třetí třetině jsem jel sám na gólmana, ale nedal jsem. Pak jsem měl ještě jednu střelu z boku, ale bohužel. Všechny zápasy v play-out jsou hrozně vyrovnané. Buďto prohrajeme o gól, nebo o jeden vyhrajeme a podobně to mají i ostatní.“

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.