BK MLADA BOLESLAV
28. 8. 2013 | Lukáš Chuchválek

Mladší dorost vyhrál v Ostravě putovní pohár IS Sports! Ve finále porazil Mannheim

O s t r a v a - Mladoboleslavští mladší dorostenci se zúčastnili mezinárodně obsazeného turnaje IS Sports Cup 2013, jehož pátý ročník se konal od 22. do 25. srpna v Ostravě. Zápasy byly odehrány v halách ostravské SAREZY a Bruslaři si v nich nevedli vůbec špatně. Svěřenci Jiřího Zörklera skončili ve skupině první a svou dominanci potvrdili v semifinále. Díky finálové výhře 6:3 nad Mannheimem turnaj vyhráli. Gratulujeme!

První den sehráli Bruslaři dva zápasy, a to proti svým vrstevníkům z Karviné a Havířova. Proti prvnímu jmenovanému to byla doslova hra kočky s myší, neboť musel karvinský brankář Žingor lovit puk ze sítě třináctkrát, přičemž hráči Vojtěch Outrata a Martin Hošek slavili hattrick. Zápas skončil nakonec 13:1. Havířovské poté večer přejeli sice ne tak výrazně, ovšem i přesto vysoko 7:3. Boleslavští však měli výrazně větší počet střel na branku než soupeř.

Druhý den si boleslavští dorostenci opět s chutí zastříleli, když změřili své síly s výběrem Wörthersee Select 2013. Svého soupeře přejeli 12:2, přičemž hosté vystřelili za celých 60 minut pouze třikrát. Odpoledne se představili proti německému Mannheimu a sehráli s ním vyrovnaný zápas, který skončil těsně 4:3. Zápas to byl náročný, neboť Bruslaři vedli po první třetině 3:0, ale soupeř se zvedl a ve třetím dějství málem dokázal vyrovnat.

Na začátku třetího dne, jako by Mladoboleslavským trochu zvlhnul střelný prach. Přestože místní oddíl Torax Porubu výrazně přestříleli, vstřelili zásluhou Vojtěcha Outraty pouze jeden gól, stejně jako soupeř. Poslední zápas ve skupině odehráli Bruslaři proti polskému výběru Metropolia Silesia, jenž přestříleli 6:5. Hattrickem se blýskl Jan Jeník.

V semifinále narazili na Porubu, proti níž se předchozí den vůbec nedařilo. Nyní byla situace opačná a přihlížející byli svědky zápasu, jenž vyzněl 6:1 pro Bruslaře. Ve finále pak Bruslaři narazili na druhý nejlepší celek turnaje, německý Mannheim, který se přes Metropoliu protlačil do finále až po nájezdech. Přestože měli němečtí hokejisté střelecky navrch, střílela góly Boleslav. Mannheim se začal střelecky prosazovat, až když prohrával 0:5. Zápas nakonec skončil 6:3 a přesnými boleslavskými střelci byli Outrata, Řípa, Jeník, Hochman, Kerda a Flynn.

Tímto završili Mladoboleslavští své tažení turnajem v Ostravě a získali pohár za první místo. Vedoucí boleslavského týmu Jan Dvořák zhodnotil turnaj následovně: "Mezi klady patří vynikající úroveň organizace, zázemí stadionu, celkové zabezpečení a atmosféra turnaje. Oceňujeme i řízení finálového zápasu extraligovým rozhodčím. Záporem byla nevyrovnanost některých mužstev. Na tomto typu turnaje by měla startovat pouze tuzemská mužstva s extraligovou příslušností a zahraniční mužstva té nejvyšší kategorie."

Soupiska mladšího dorostu BK Mladá Boleslav

Krofta (Škoda) - Flek, Uřídil, Dlabola, Vodseďálek, Kaltounek, Klikar, Řečinský, Jirásek - Foerster, Kerda, Musliu, Křížek, Hošek, Hochman, Kysela, Flynn, Outrata, Jeník, Dvořák, Řípa.

Další články

Aktuality

19.04.2021

Bruslaři na kempu repre

Tři mladoboleslavští hokejisté byli nominováni na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa. K reprezentačnímu výběru se v Plzni během příštího týdne připojí útočníci Pavel Kousal s Ondřejem Najmanem a gólman Jan Růžička.

Gratulujeme a držíme palce!

16.04.2021

Bruslaři na MS U18

Na mistrovství světa osmnáctek, které se uskuteční od 26. dubna do 6. května 2021 v americkém Texasu, byli nominováni tři mladí Bruslaři. V reprezentačních barvách se objeví obránce David Moravec, útočník Gabriel Szturc a gólman Oliver Šatný.

Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů!

15.04.2021

Nedostupnost webu

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost našeho webu v den sedmého semifinálového utkání s Třincem. Potíže nebyly na straně klubu, ale na straně provozovatele webu, na jehož servery směřovaly hackerské útoky.

11.04.2021

Vacík v reprezentaci

Mladoboleslavský obránce Dominik Vacík se od 13. do 17. dubna zúčastní reprezentačního soustředění kategorie do 20 let ve Vyškově a také dvou přátelských zápasů se Slovenskem.

26.03.2021

Zohorna poprvé v NHL

Radim Zohorna si v noci na 26. března v rámci čtvrtečního hracího dne odbyl svou premiéru v nejslavnější hokejové lize světa. Uvedl se přitom na výbornou, neboť v duelu mezi Pens a Buffalem vsítil rozdílovou trefu!

26.03.2021

Semifinále s Třincem

Bruslaři už znají svého semifinálového soupeře – po nejrychlejším možném vítězství nad Kometou Brno postoupil HC Oceláři Třinec. Druhou semifinálovou dvojici tvoří HC Sparta Praha a Bílí Tygři Liberec. Mladoboleslavští hokejisté budou začínat venku, tedy na ledě Třince, a to v sobotu 3. dubna.