BK MLADA BOLESLAV
2. 9. 2020 | Adéla Kvapilová

Mládežnické soutěže hlásí změny, junioři začínají už v pátek

M l. B o l. – Září, měsíc, ve kterém mimo školy začíná i hokej. Kromě seniorských hokejových soutěží startují i ty mládežnické. Z důvodu momentální situace se musí letošní sezóna potýkat s dalšími změnami. Junioři vyjedou na led již tento pátek, dorostenci zahájí nový ročník až v polovině září.

V letošním ročníku, stejně jako u některých mužských soutěží, nedojde z důvodu obavy šíření nového typu koronaviru ke zúžení. Pro obě kategorie byl tak připraven nový herní scénář.

Nejvyšší juniorská soutěž místo masivního zúžení posílí

Juniorské ligy akademií se změny téměř nedotknou. Podle původního formátu měly sestupovat tři až čtyři mančafty, ovšem nyní se po skončení sezóny ke dvaceti účastníkům přidá vítěz nižší soutěže.

Boleslavští junioři odstartují ročník čtyřmi zápasy na venkovních stadionech. Premiéra je čeká v pátek 4. září proti kladenským Rytířům, v sobotu 5. září vyjedou na led pražské Sparty. Tím ale jejich venkovní šňůra utkání nekončí. Následný týden zavítají do Slezska, kde budou o cenné body bojovat v pátek 11. září s Třincem a den poté 12. září s Havířovem. Ve ŠKOENERGO Aréně se představí až v pátek 18. a v sobotu 19. září, a to s východočeskými celky Pardubicemi a Hradcem Králové.

Nechci využívat toho, že se nesestupuje. My se samozřejmě připravujeme na soutěž tak, abychom hráli o co nejlepší umístění. I nastavení trenérů musí být směřováno k hráčům tak, aby oni byli co nejlepší a posouvali se během sezóny," komentuje změny a hlavní kouč juniorů Petr Haken a dodává: „Na začátek hrajeme čtyřikrát venku, čeká nás Kladno, Sparta, Třinec a Havířov. Myslím si, že jejich síla bude určitě znát. Pro nás to bude velká prověrka. Věřím, že zápasy zvládneme, a pokud ne, tak se z nich musíme poučit, abychom zvládli ty další."

Junioři odehráli během přípravy tři přátelské souboje. V prvním z nich podlehli Plzni o gól, zbylé vyhráli. Přípravu hodnotí Haken následovně: Nechci říct, že to něco ukázalo. Pořád beru, že jsme v přípravě, samozřejmě v pátek začíná soutěž. Zápasů jsme měli naplánovaných mnohem více, holt jsme je nemohli absolvovat všechny. Myslím si, že hodnocení přípravných zápasů není teď na místě. Budeme to řešit a já věřím, že za měsíc budeme vypadat jako tým.

A jak se mladí Bruslaři těší na ligu a jak mezi sebou vychází? Myslím si, že se už všichni těší na start. Možná je to ovlivněné tím, že jsme odehráli málo zápasů nebo naopak, že čekáme, jestli ty zápasy vůbec budeme absolvovat. Věřím, že jsou všichni připravení na to, že v pátek soutěž dobře rozjedeme. Po lidské stránce mám z týmu dobrý pocit. Kluci spolu fungují, myslím si, že je to i v šatně vidět. Je to určitý předpoklad k tomu, abychom byli funkční tým. Myslím si, že týmovost může posunout spoustu hráčů. Cítím z nich dobrou partu a doufám, že nás to bude provázet celou sezónou a nejen touhle, “ říká na závěr trenér akademiků.

Dorostenecká liga bude bez nadstavby

Dorostence podle původního programu měla čekat nadstavba, avšak ta byla zrušena. Týmy zůstanou rozdělené ve třech skupinách, akorát místo dvou zápasů každý s každým odehrají čtyři. Prvních pět celků z každé skupiny se automaticky posune do play-off. K nim se ještě přidá mužstvo, které v rámci skupin dosáhne nejlepšího výsledku na šestém místě. Formát play-off se nemění.

Na rozdíl od soutěže nejstarších mládežníků je start ELIOD Extraligy dorostu naplánován o necelé dva týdny později. První zápas Bruslaři odehrají na domácím ledě ve čtvrtek 17. září od 18 hodin proti mužstvu PZ Kladno. V sobotu 19. září vyjedou do Litvínova, k derby s Libercem dojde ve čtvrtek 25. září v Mladé Boleslavi.

Dorostenci v průběhu přípravy zatím sehráli tři přátelské partie na domácím ledě, všechny dopadly v jejich neprospěch. Dva duely s pražskou Slavií mají ještě před sebou.

Další články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.