BK MLADA BOLESLAV
2. 9. 2020 | Adéla Kvapilová

Mládežnické soutěže hlásí změny, junioři začínají už v pátek

M l. B o l. – Září, měsíc, ve kterém mimo školy začíná i hokej. Kromě seniorských hokejových soutěží startují i ty mládežnické. Z důvodu momentální situace se musí letošní sezóna potýkat s dalšími změnami. Junioři vyjedou na led již tento pátek, dorostenci zahájí nový ročník až v polovině září.

V letošním ročníku, stejně jako u některých mužských soutěží, nedojde z důvodu obavy šíření nového typu koronaviru ke zúžení. Pro obě kategorie byl tak připraven nový herní scénář.

Nejvyšší juniorská soutěž místo masivního zúžení posílí

Juniorské ligy akademií se změny téměř nedotknou. Podle původního formátu měly sestupovat tři až čtyři mančafty, ovšem nyní se po skončení sezóny ke dvaceti účastníkům přidá vítěz nižší soutěže.

Boleslavští junioři odstartují ročník čtyřmi zápasy na venkovních stadionech. Premiéra je čeká v pátek 4. září proti kladenským Rytířům, v sobotu 5. září vyjedou na led pražské Sparty. Tím ale jejich venkovní šňůra utkání nekončí. Následný týden zavítají do Slezska, kde budou o cenné body bojovat v pátek 11. září s Třincem a den poté 12. září s Havířovem. Ve ŠKOENERGO Aréně se představí až v pátek 18. a v sobotu 19. září, a to s východočeskými celky Pardubicemi a Hradcem Králové.

Nechci využívat toho, že se nesestupuje. My se samozřejmě připravujeme na soutěž tak, abychom hráli o co nejlepší umístění. I nastavení trenérů musí být směřováno k hráčům tak, aby oni byli co nejlepší a posouvali se během sezóny," komentuje změny a hlavní kouč juniorů Petr Haken a dodává: „Na začátek hrajeme čtyřikrát venku, čeká nás Kladno, Sparta, Třinec a Havířov. Myslím si, že jejich síla bude určitě znát. Pro nás to bude velká prověrka. Věřím, že zápasy zvládneme, a pokud ne, tak se z nich musíme poučit, abychom zvládli ty další."

Junioři odehráli během přípravy tři přátelské souboje. V prvním z nich podlehli Plzni o gól, zbylé vyhráli. Přípravu hodnotí Haken následovně: Nechci říct, že to něco ukázalo. Pořád beru, že jsme v přípravě, samozřejmě v pátek začíná soutěž. Zápasů jsme měli naplánovaných mnohem více, holt jsme je nemohli absolvovat všechny. Myslím si, že hodnocení přípravných zápasů není teď na místě. Budeme to řešit a já věřím, že za měsíc budeme vypadat jako tým.

A jak se mladí Bruslaři těší na ligu a jak mezi sebou vychází? Myslím si, že se už všichni těší na start. Možná je to ovlivněné tím, že jsme odehráli málo zápasů nebo naopak, že čekáme, jestli ty zápasy vůbec budeme absolvovat. Věřím, že jsou všichni připravení na to, že v pátek soutěž dobře rozjedeme. Po lidské stránce mám z týmu dobrý pocit. Kluci spolu fungují, myslím si, že je to i v šatně vidět. Je to určitý předpoklad k tomu, abychom byli funkční tým. Myslím si, že týmovost může posunout spoustu hráčů. Cítím z nich dobrou partu a doufám, že nás to bude provázet celou sezónou a nejen touhle, “ říká na závěr trenér akademiků.

Dorostenecká liga bude bez nadstavby

Dorostence podle původního programu měla čekat nadstavba, avšak ta byla zrušena. Týmy zůstanou rozdělené ve třech skupinách, akorát místo dvou zápasů každý s každým odehrají čtyři. Prvních pět celků z každé skupiny se automaticky posune do play-off. K nim se ještě přidá mužstvo, které v rámci skupin dosáhne nejlepšího výsledku na šestém místě. Formát play-off se nemění.

Na rozdíl od soutěže nejstarších mládežníků je start ELIOD Extraligy dorostu naplánován o necelé dva týdny později. První zápas Bruslaři odehrají na domácím ledě ve čtvrtek 17. září od 18 hodin proti mužstvu PZ Kladno. V sobotu 19. září vyjedou do Litvínova, k derby s Libercem dojde ve čtvrtek 25. září v Mladé Boleslavi.

Dorostenci v průběhu přípravy zatím sehráli tři přátelské partie na domácím ledě, všechny dopadly v jejich neprospěch. Dva duely s pražskou Slavií mají ještě před sebou.

Další články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.