BK MLADA BOLESLAV
6. 9. 2019 | Lukáš Chuchválek

Mládeži startuje sezóna, dorost i junioři začínají doma


M l. B o l. - I když se ještě ve čtvrtek 5. září zdálo, že junioři si budou muset na start své soutěže počkat kvůli kauze kolem vyloučených týmů Havířova, Vsetína a Přerova, na led stihnout vyjet v termínu, byť do trochu jiné soutěže. První kolo s Vítkovicemi bude zahájeno v pátek 6. září od 16:30 na velké hale, přijďte se podívat! Podobné problémy naštěstí nemuseli řešit dorostenci, kteří začínají prvním zápasem až příští týden ve čtvrtek proti Hradci Králové. Jak u juniorů, tak u dorostu končí po jediné sezoně pravidlo o čtvrtém bodu a prodlužovat se bude pouze za remízového stavu po základní hrací době.

Junioři budou hrát o pohár DHL

V posledních dnech hýbalo českým hokejovým světem pokračování kauzy juniorské soutěže, kdy byly tři moravské a slezské kluby z této soutěže administrativně vyloučeny. Toto rozhodnutí ČSLH tyto kluby napadly u arbitráže a poté u soudu, který předběžným opatřením zastavil start nově vzniklé DHL Juniorské ligy akademií, než dojde k urovnání sporu. ČSLH rozhodnutí soudu respektuje a odložil 1. kolo i následující kola DHL Juniorské ligy akademií, avšak proti rozhodnutí podá odvolání. Svaz si však nemůže dovolit nechat mladé hokejisty zcela bez zápasového vytížení během trvání sporu, který se může táhnout ještě dlouhou dobu, a tak narychlo zorganizoval novou soutěž: turnaj O Pohár DHL. Systém soutěže i rozlosování budou stejné jako přerušená DHL Juniorská liga akademií, tedy základní část dvoukolově každý s každým.

V minulé sezóně měli mladí Bruslaři dobrý start do soutěže, ale šňůra dobrých zápasů se celou zimu střídala se šňůrami špatných zápasů, a tak se konec základní části i nadstavba staly urputným bojem o účast v play-off, které jim nakonec uniklo. Šanci na reparát mají v této sezoně a v přípravných zápasech se dařilo na domácím ledě vyhrát pokaždé. Start soutěže bude proti Vítkovicím, s nimiž se v minulé sezóně vůbec nestřetli. Naposledy tyto kluby změřily své síly na ledě v soutěžním utkání 25. listopadu 2017, tedy pro oba bude střetnutí velkou neznámou. Po téměř dvou letech se tedy sejdou na velké hale 6. září od 16:30 hodin. Můžeme doufat, že mladí Bruslaři navážou na výsledky domácích zápasů v přípravě.

Ve druhém kole čeká juniory další soupeř z Moravskoslezského kraje, a to Oceláři Třinec. S Oceláři se střetnou o den později, tedy 7. září od 12:30, ale tentokrát na malé hale z důvodu přípravy velké haly na start seniorské soutěže. Ani s Třincem se boleslavští junioři minulou sezónu nestřetli.

Dorost čekají náročné boje

Mladoboleslavští dorostenci zahájí sezónu opět ve skupině Střed jako vloni, která se ukázala být velice náročnou, kdy postup do play-off unikl mladým Bruslařům nakonec jen o kousek. V této sezóně bude soutěž ještě náročnější, neboť ji čeká redukce ze současných třiceti týmů na dvacet čtyři.

Formát bude v základní části v rámci své skupiny každý s každým dvoukolově a po 18 kolech se bude hrát nadstavba o dvou skupinách. Šest nejlépe postavených týmů z každé základní skupiny, tedy osmnáct celkem, postoupí do nadstavbové skupiny „o pořadí v play off.“ Zde odehrají 24 zápasů proti soupeřům, které postoupily z ostatních základních skupin, přičemž se do tabulky přenáší bodový zisk jen ze zápasů proti týmům z první šestky základní části. Ze skupiny „o pořadí v play off“ postupuje do play-off šestnáct týmů, takže dvěma posledním skončí sezóna. Po čtvrtfinále se odehraje závěrečný turnaj o titul mistra.

Dále čtyři nejhůře postavené týmy z každé základní skupiny odehrají dvanáctičlenné drama „o udržení.“ Zde bude hráno 22 zápasů, tedy dvakrát každý s každým, i s týmy ze stejné základní skupiny, přičemž se bodový zisk do této fáze nepřenáší a všichni startují od nuly. Celky umístěné na první až čtvrté příčce se zachrání a skončí jim sezóna. Celky na pátém až dvanáctém místě budou hrát „play down“, tedy obdobu play-off na dvě kola, z kterého vzejdou dva vítězové a šest poražených, kteří sestoupí z extraligy. Dva vítězové z „play down“ poté odehrají baráž proti dvěma nejlepším celkům Ligy dorostu na dva vítězné zápasy.

Boleslavským dorostencům se v přípravě převážně dařilo a z dosavadních deseti (včetně turnajových) zápasů si odvezli osm výher. Poslední přípravný zápas je čeká v pátek 6. září od 16:00 na malé hale proti Liberci, který bude ve skupině Střed patřit mezi favority, a s nímž se opět střetnou za dva týdny v soutěžním zápase ve 3. kole. Ostrý start do soutěže však mladí Bruslaři zažijí na domácím ledě za týden, tedy ve čtvrtek 12. září od 17:30 proti Hradci Králové, jenž také bude bojovat o příčky nejvyšší. Na rozdíl od juniorů se dorostenecká extraliga hraje jeden zápas doma a jeden venku, a tak v sobotu 14. září zamíří mladí Bruslaři do Edenu, kde je přivítá v pravé poledne pražská Slavia. Na začátek to bude těžký los, avšak pokud se mladoboleslavský dorost chce vyhnout náročné skupině o udržení, musí sbírat body i s favority.

Další články

Aktuality

10.09.2019

Výjezd do Liberce

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Libercem, které je na programu v neděli 22. září. Odjezd autobusu je ve 14:30 od městského fotbalového stadionu, sraz o 10 minut dříve. Cestovné činí 100 Kč, vstupenky si každý zařizuje individuálně a je doporučen předprodej. Výjezd je oznámen takto dopředu z důvodu včasné rezervace autobusu s odpovídajícím počtem míst, proto se neváhejte hlásit!

02.09.2019

Tiskovka online

Sledujte v úterý 3. září od 11 hodin předsezónní tiskovou konferenci BK Mladá Boleslav online.

24.08.2019

Turnaj dorostu

Podobně jako 9. třída, odehraje o předposledním srpnovém víkendu turnaj i dorost. Ten se uskuteční v Pardubicích a bude dokonce s mezinárodním obsazením. Bruslaři se střetnou s Hradcem Králové, Havířovem a Minskem.

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.