BK MLADA BOLESLAV
6. 9. 2019 | Lukáš Chuchválek

Mládeži startuje sezóna, dorost i junioři začínají doma


M l. B o l. - I když se ještě ve čtvrtek 5. září zdálo, že junioři si budou muset na start své soutěže počkat kvůli kauze kolem vyloučených týmů Havířova, Vsetína a Přerova, na led stihnout vyjet v termínu, byť do trochu jiné soutěže. První kolo s Vítkovicemi bude zahájeno v pátek 6. září od 16:30 na velké hale, přijďte se podívat! Podobné problémy naštěstí nemuseli řešit dorostenci, kteří začínají prvním zápasem až příští týden ve čtvrtek proti Hradci Králové. Jak u juniorů, tak u dorostu končí po jediné sezoně pravidlo o čtvrtém bodu a prodlužovat se bude pouze za remízového stavu po základní hrací době.

Junioři budou hrát o pohár DHL

V posledních dnech hýbalo českým hokejovým světem pokračování kauzy juniorské soutěže, kdy byly tři moravské a slezské kluby z této soutěže administrativně vyloučeny. Toto rozhodnutí ČSLH tyto kluby napadly u arbitráže a poté u soudu, který předběžným opatřením zastavil start nově vzniklé DHL Juniorské ligy akademií, než dojde k urovnání sporu. ČSLH rozhodnutí soudu respektuje a odložil 1. kolo i následující kola DHL Juniorské ligy akademií, avšak proti rozhodnutí podá odvolání. Svaz si však nemůže dovolit nechat mladé hokejisty zcela bez zápasového vytížení během trvání sporu, který se může táhnout ještě dlouhou dobu, a tak narychlo zorganizoval novou soutěž: turnaj O Pohár DHL. Systém soutěže i rozlosování budou stejné jako přerušená DHL Juniorská liga akademií, tedy základní část dvoukolově každý s každým.

V minulé sezóně měli mladí Bruslaři dobrý start do soutěže, ale šňůra dobrých zápasů se celou zimu střídala se šňůrami špatných zápasů, a tak se konec základní části i nadstavba staly urputným bojem o účast v play-off, které jim nakonec uniklo. Šanci na reparát mají v této sezoně a v přípravných zápasech se dařilo na domácím ledě vyhrát pokaždé. Start soutěže bude proti Vítkovicím, s nimiž se v minulé sezóně vůbec nestřetli. Naposledy tyto kluby změřily své síly na ledě v soutěžním utkání 25. listopadu 2017, tedy pro oba bude střetnutí velkou neznámou. Po téměř dvou letech se tedy sejdou na velké hale 6. září od 16:30 hodin. Můžeme doufat, že mladí Bruslaři navážou na výsledky domácích zápasů v přípravě.

Ve druhém kole čeká juniory další soupeř z Moravskoslezského kraje, a to Oceláři Třinec. S Oceláři se střetnou o den později, tedy 7. září od 12:30, ale tentokrát na malé hale z důvodu přípravy velké haly na start seniorské soutěže. Ani s Třincem se boleslavští junioři minulou sezónu nestřetli.

Dorost čekají náročné boje

Mladoboleslavští dorostenci zahájí sezónu opět ve skupině Střed jako vloni, která se ukázala být velice náročnou, kdy postup do play-off unikl mladým Bruslařům nakonec jen o kousek. V této sezóně bude soutěž ještě náročnější, neboť ji čeká redukce ze současných třiceti týmů na dvacet čtyři.

Formát bude v základní části v rámci své skupiny každý s každým dvoukolově a po 18 kolech se bude hrát nadstavba o dvou skupinách. Šest nejlépe postavených týmů z každé základní skupiny, tedy osmnáct celkem, postoupí do nadstavbové skupiny „o pořadí v play off.“ Zde odehrají 24 zápasů proti soupeřům, které postoupily z ostatních základních skupin, přičemž se do tabulky přenáší bodový zisk jen ze zápasů proti týmům z první šestky základní části. Ze skupiny „o pořadí v play off“ postupuje do play-off šestnáct týmů, takže dvěma posledním skončí sezóna. Po čtvrtfinále se odehraje závěrečný turnaj o titul mistra.

Dále čtyři nejhůře postavené týmy z každé základní skupiny odehrají dvanáctičlenné drama „o udržení.“ Zde bude hráno 22 zápasů, tedy dvakrát každý s každým, i s týmy ze stejné základní skupiny, přičemž se bodový zisk do této fáze nepřenáší a všichni startují od nuly. Celky umístěné na první až čtvrté příčce se zachrání a skončí jim sezóna. Celky na pátém až dvanáctém místě budou hrát „play down“, tedy obdobu play-off na dvě kola, z kterého vzejdou dva vítězové a šest poražených, kteří sestoupí z extraligy. Dva vítězové z „play down“ poté odehrají baráž proti dvěma nejlepším celkům Ligy dorostu na dva vítězné zápasy.

Boleslavským dorostencům se v přípravě převážně dařilo a z dosavadních deseti (včetně turnajových) zápasů si odvezli osm výher. Poslední přípravný zápas je čeká v pátek 6. září od 16:00 na malé hale proti Liberci, který bude ve skupině Střed patřit mezi favority, a s nímž se opět střetnou za dva týdny v soutěžním zápase ve 3. kole. Ostrý start do soutěže však mladí Bruslaři zažijí na domácím ledě za týden, tedy ve čtvrtek 12. září od 17:30 proti Hradci Králové, jenž také bude bojovat o příčky nejvyšší. Na rozdíl od juniorů se dorostenecká extraliga hraje jeden zápas doma a jeden venku, a tak v sobotu 14. září zamíří mladí Bruslaři do Edenu, kde je přivítá v pravé poledne pražská Slavia. Na začátek to bude těžký los, avšak pokud se mladoboleslavský dorost chce vyhnout náročné skupině o udržení, musí sbírat body i s favority.

Další články

Aktuality

27.01.2020

Otevírací doby prodejny

Nová otevírací doba kamenné prodejny pro zbytek sezony 2019/2020 je každý pátek od 11:00 do 16:00 a každý domácí zápas, vždy hodinu před začátkem utkání do konce 2. přestávky. Aktuální info o otevírací době vždy naleznete na www.fanshopbkboleslav.cz v sekci Kontakty.

21.01.2020

S Libercem v TV

Utkání 43. kola mezi BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec bude v neděli 2. února vysílat Česká televize. Dochází proto k posunu času z 16:00 na 16:30.

15.01.2020

Obchod s FANSHOPEM

STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav bude v týdnu od 13. do 19. ledna uzavřen, výjimku činí pouze domácí utkání v neděli 19. ledna s Kladnem, kdy bude otevřen v tradičních hodinách při zápase. V následujícím týdnu od 20. do 26. ledna bude fungovat v omezeném provozu, o otevírací době vás budeme informovat. Zboží z klubového FANSHOPU můžete nejjednodušeji zakupovat prostřednictvím našeho e-shopu. Omlouváme se za případně vzniklé potíže.

13.01.2020

Mladí Bruslaři na ODM

Již tento týden, v neděli 19.ledna, startuje další ročník Zimní olympiády dětí a mládeže, ve kterém se představí všechny kraje České republiky. O cenné kovy se na hrách za Středočeský kraj popere i 12 mladých Bruslařů! Jedná se o hokejisty ročníku 2005 a mladší. Nominováni byli a na olympiádu se vydají David Hora, Jakub Vítek, Jan Halman, Vojtěch Hradec, David Hart, Dominik Hasman, Jiří Sypecký, Vojtěch Vochvest, Adam Vlasák, Adam Martin Hlinský, Jáchym Průšek a Patrik Král. Za zmínku stojí, že tito hráči skončili na 3. místě v MČR 2019, někteří jsou vítězové 46. ročníku Memoriálu Gustava Lachmana.

Výběr Středočeského kraje povede jako již tradičně mladoboleslavský trenér Jiří Zörkler. Držíme palce a přejeme mnoho úspěchů.

07.01.2020

Pabiška za Benátky

Lukáš Pabiška si v rámci střídavých startů za Benátky nad Jizerou připsal první asistenci. Stalo se tak v utkání s Třebíčí, které bylo jeho druhým v benáteckém dresu.

23.12.2019

Klikorka na MS

Česká reprezentace do 20 let má za sebou přípravný kemp ve Frýdku-Místku, po kterém trenér Václav Varaďa zúžil českou soupisku na 22 hráčů a 3 brankáře. Ve výběru zůstal a na MS tak pojede i mladoboleslavský obránce Karel Klikorka Juniorský národní tým se v pondělí přesouvá do Ostravy, kde pro něj Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů 2020 odstartuje 26. prosince zápasem proti Rusku.