BK MLADA BOLESLAV
6. 9. 2019 | Lukáš Chuchválek

Mládeži startuje sezóna, dorost i junioři začínají doma


M l. B o l. - I když se ještě ve čtvrtek 5. září zdálo, že junioři si budou muset na start své soutěže počkat kvůli kauze kolem vyloučených týmů Havířova, Vsetína a Přerova, na led stihnout vyjet v termínu, byť do trochu jiné soutěže. První kolo s Vítkovicemi bude zahájeno v pátek 6. září od 16:30 na velké hale, přijďte se podívat! Podobné problémy naštěstí nemuseli řešit dorostenci, kteří začínají prvním zápasem až příští týden ve čtvrtek proti Hradci Králové. Jak u juniorů, tak u dorostu končí po jediné sezoně pravidlo o čtvrtém bodu a prodlužovat se bude pouze za remízového stavu po základní hrací době.

Junioři budou hrát o pohár DHL

V posledních dnech hýbalo českým hokejovým světem pokračování kauzy juniorské soutěže, kdy byly tři moravské a slezské kluby z této soutěže administrativně vyloučeny. Toto rozhodnutí ČSLH tyto kluby napadly u arbitráže a poté u soudu, který předběžným opatřením zastavil start nově vzniklé DHL Juniorské ligy akademií, než dojde k urovnání sporu. ČSLH rozhodnutí soudu respektuje a odložil 1. kolo i následující kola DHL Juniorské ligy akademií, avšak proti rozhodnutí podá odvolání. Svaz si však nemůže dovolit nechat mladé hokejisty zcela bez zápasového vytížení během trvání sporu, který se může táhnout ještě dlouhou dobu, a tak narychlo zorganizoval novou soutěž: turnaj O Pohár DHL. Systém soutěže i rozlosování budou stejné jako přerušená DHL Juniorská liga akademií, tedy základní část dvoukolově každý s každým.

V minulé sezóně měli mladí Bruslaři dobrý start do soutěže, ale šňůra dobrých zápasů se celou zimu střídala se šňůrami špatných zápasů, a tak se konec základní části i nadstavba staly urputným bojem o účast v play-off, které jim nakonec uniklo. Šanci na reparát mají v této sezoně a v přípravných zápasech se dařilo na domácím ledě vyhrát pokaždé. Start soutěže bude proti Vítkovicím, s nimiž se v minulé sezóně vůbec nestřetli. Naposledy tyto kluby změřily své síly na ledě v soutěžním utkání 25. listopadu 2017, tedy pro oba bude střetnutí velkou neznámou. Po téměř dvou letech se tedy sejdou na velké hale 6. září od 16:30 hodin. Můžeme doufat, že mladí Bruslaři navážou na výsledky domácích zápasů v přípravě.

Ve druhém kole čeká juniory další soupeř z Moravskoslezského kraje, a to Oceláři Třinec. S Oceláři se střetnou o den později, tedy 7. září od 12:30, ale tentokrát na malé hale z důvodu přípravy velké haly na start seniorské soutěže. Ani s Třincem se boleslavští junioři minulou sezónu nestřetli.

Dorost čekají náročné boje

Mladoboleslavští dorostenci zahájí sezónu opět ve skupině Střed jako vloni, která se ukázala být velice náročnou, kdy postup do play-off unikl mladým Bruslařům nakonec jen o kousek. V této sezóně bude soutěž ještě náročnější, neboť ji čeká redukce ze současných třiceti týmů na dvacet čtyři.

Formát bude v základní části v rámci své skupiny každý s každým dvoukolově a po 18 kolech se bude hrát nadstavba o dvou skupinách. Šest nejlépe postavených týmů z každé základní skupiny, tedy osmnáct celkem, postoupí do nadstavbové skupiny „o pořadí v play off.“ Zde odehrají 24 zápasů proti soupeřům, které postoupily z ostatních základních skupin, přičemž se do tabulky přenáší bodový zisk jen ze zápasů proti týmům z první šestky základní části. Ze skupiny „o pořadí v play off“ postupuje do play-off šestnáct týmů, takže dvěma posledním skončí sezóna. Po čtvrtfinále se odehraje závěrečný turnaj o titul mistra.

Dále čtyři nejhůře postavené týmy z každé základní skupiny odehrají dvanáctičlenné drama „o udržení.“ Zde bude hráno 22 zápasů, tedy dvakrát každý s každým, i s týmy ze stejné základní skupiny, přičemž se bodový zisk do této fáze nepřenáší a všichni startují od nuly. Celky umístěné na první až čtvrté příčce se zachrání a skončí jim sezóna. Celky na pátém až dvanáctém místě budou hrát „play down“, tedy obdobu play-off na dvě kola, z kterého vzejdou dva vítězové a šest poražených, kteří sestoupí z extraligy. Dva vítězové z „play down“ poté odehrají baráž proti dvěma nejlepším celkům Ligy dorostu na dva vítězné zápasy.

Boleslavským dorostencům se v přípravě převážně dařilo a z dosavadních deseti (včetně turnajových) zápasů si odvezli osm výher. Poslední přípravný zápas je čeká v pátek 6. září od 16:00 na malé hale proti Liberci, který bude ve skupině Střed patřit mezi favority, a s nímž se opět střetnou za dva týdny v soutěžním zápase ve 3. kole. Ostrý start do soutěže však mladí Bruslaři zažijí na domácím ledě za týden, tedy ve čtvrtek 12. září od 17:30 proti Hradci Králové, jenž také bude bojovat o příčky nejvyšší. Na rozdíl od juniorů se dorostenecká extraliga hraje jeden zápas doma a jeden venku, a tak v sobotu 14. září zamíří mladí Bruslaři do Edenu, kde je přivítá v pravé poledne pražská Slavia. Na začátek to bude těžký los, avšak pokud se mladoboleslavský dorost chce vyhnout náročné skupině o udržení, musí sbírat body i s favority.

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.