BK MLADA BOLESLAV
17. 5. 2019 | Vojtěch Tůma

Mladá Boleslav je mi sympatická, říká David CiencialaM l . B o l . - Po týdenní odmlce máme pro vás další ze série rozhovorů s novými posilami Mladé Boleslavi. Tentokráte jsme vyzpovídali Davida Ciencialu, který do města automobilů dorazil s vizitkou vítěze ligového titulu. Od třiadvacetiletého útočníka, který na sebe nejvíce upozornil během loňského play-off, když se šestnácti kanadskými body ovládl tabulku produktivity, se čeká zvýšení týmové produktivity. „Věřím, že s větším prostorem, herním vytížením, s pocitem důležitější role, než měl doposud, bude herně růst a brzy se stane klíčovým hráčem našeho týmu," prohlásil na adresu akvizice z Třince Radim Vrbata.

Davide, na začátek klasická otázka. Proč jste si vybral právě Mladou Boleslav?

Klub mě oslovil už během sezony, komunikoval jsem s Radimem Vrbatou. Mladá Boleslav je mi velice sympatická, navíc už jsem cítil, že bych měl v kariéře udělat nějakou změnu.

V médiích se objevily názory, že je to pro vás krok zpátky …

Určitě jsem to zaznamenal, ale abych řekl pravdu, moc to nechápu. Pořád se jedná o extraligový klub. V Třinci byly luxusní podmínky, tady je to spíše takové domácké, což se mi moc líbí. V Boleslavi se mi dobře hrálo i v roli soupeře a teď jsem rád, že tu můžu být doma.

Co říkáte na mladoboleslavský stadion?

Je pravda, že v Třinci byla aréna velice moderní, ale já mám starší haly rád. Stadion mám spjatý s tím, že se mi tu dařilo, možná i proto je mi zdejší prostředí tak sympatické.

Před pár týdny jste s Třincem získal mistrovský titul. Jak dlouho trvaly oslavy?

Oslavy byly hodně dlouhé, s klukama jsme si to samozřejmě užili. Trvaly asi týden, ale musím přiznat, že loni jsme stříbro slavili ještě déle. (směje se)

Vnímáte ještě nyní nějaké dozvuky únavy ze sezony, která byla znovu velice dlouhá?

Máte pravdu, sezona byla dlouhá, zatím mám volno teprve dva týdny. Únavu už ale necítím, naopak se těším, až začnu trénovat a budu zase něco dělat, protože už mi to chybí.

V mládí jste se rozhodl pro odchod do Finska. Proč jste sáhl k tomuto kroku?

Asi v patnácti jsem dostal nabídku od agenta, že bych mohl jít na zkoušku do Finska. Nechali si mě, nakonec jsem tam strávil dva roky. Pro mě to byla velká škola, ať už z hokejové či životní stránky, protože jsem bydlel sám a musel se o sebe starat, vařit si, prát si atd. Hodně mi to ve všech ohledech pomohlo.

Lákalo by vás ještě někdy zahraničí?

Určitě. Teď se ale soustředím na výkony v Mladé Boleslavi, chci tu odehrát dobrou sezonu.

Jak to budete mít s bydlením? Přestěhujete se do Boleslavi?

Ano, budu tu bydlet. Před dvěma měsíci se mi narodila dcera, což je další velká životní změna. Hokejové vybavení už tu mám, při příští cestě se budeme stěhovat s rodinou. Nebude to jednoduché, ale určitě to zvládneme.

Co všechno víte o Mladé Boleslavi?

Přiznám se, že o městě jen to, že se tu vyrábí auta, je tu pěkný hrad a to je tak vše. (směje se) Co se týče nových spoluhráčů, z Třince znám Kubu Klepiše a Lukáše Žejdla. Jinak asi nikoho, ale to je v hokejovém prostředí normální, takže počítám s tím, že se rychle seznámíme.

Hodně se mluví o vaší pozici v týmu. V Třinci jste přeci jen nedostával tolik prostoru. Doufáte, že se to u Bruslařů zlepší?

Budu se snažit odvádět maximum, týmu chci co nejvíce pomoci, ale jestli se má pozice nějak změní, to nevím. Všechno se ukáže až časem. Uvidíme, jak si to na ledě sedne. Hlavně doufám, že budu týmu prospěšný.

Co trenérská dvojice Rulík – Patera? Máte s nimi nějaké zkušenosti?

Nemám, dnes jsme se potkali poprvé. 27. května nastupuji na letní přípravu, takže se teprve budeme seznamovat.

Plánujete nějakou dovolenou?

Spíš budu mít spoustu práce se stěhováním. S dcerou bychom stejně nikam letět nemohli, takže si pojedeme odpočinout jen na chatu.

Jak zvládáte roli tatínka?

Myslím si, že zatím dobře. Přebaluju, v noci se taky budím a vstávám. (směje se) Ale užívám si to.

S jakými cíli jste přišel do Mladé Boleslavi?

Chci se s týmem dostat co nejdál a být co nejúspěšnější.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

14.06.2019

Permice stále v prodeji

I po prvním týdnu prodeje permanentních vstupenek na extraligovou sezonu 2019/2020 je jich stále několik k dispozici i na sezení. Permanentek na stání je zatím dostatek. Nepropásněte příležitost a zakupte si permanentky online nebo fyzicky na vedení klubu zase příští týden od úterý do čtvrtka. Všechny informace najdete zde.

12.06.2019

Hyka v AHL druhý

Ze zisku poháru pro vítěze AHL se nakonec raduje Martin Nečas v dresu Charlotte Checkers. Tým boleslavského Tomáše Hyky Chicago Wolves porazili 4:1 na zápasy. V celkovém bodování play-off se Hyka umístil na 10. místě (3+12).

28.05.2019

Hyka ve finále

Kam ale zamíří dál? Boleslavský útočník Tomáš Hyka a jeho parťáci z týmu Chicaga Wolves vyhráli v šestém utkání semifinále play-off AHL doma nad San Diegem 3:1, sérii ovládli 4:2 na zápasy a dostali se do finále Calder Cupu. V něm čeká Wolves souboj s týmem Charlotte Checkers, jehož barvy hájí útočník Martin Nečas. Doplňme, že sám Hyka si v semifinále připsal jeden gól a pět asistencí. Už teď se ale začínají objevovat spekulace, kam Hyka zamíří po sezóně. Bude to ruská KHL? Více informací se dočtete v tomto článku.

15.05.2019

Hyka v semifinále AHL

Útočník a boleslavský odchovanec Tomáš Hyka pomohl jednou asistencí ke čtvrtému vítězství Chicaga Wolves nad Iowou Wild, a rovněž tak k postupu do semifinále play off AHL. V něm se Chicago utká se San Diegem.

07.05.2019

Odešel Adam Svoboda

Velice smutná zpráva přišla v úterý odpoledne, nejen hokejový svět opustil bývalý brankář Adam Svoboda. Bruslařský klub vyjadřuje soustrast všem pozůstalým.

07.05.2019

Bruslaři Na Karmeli

Hokejisté Mladé Boleslavi se objeví při zápasech hokejového mistrovství světa ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Zatímco v pátek 10. května otevřou projekci biatlonista Michal Krčmář a parahokejista Zdeněk Šafránek, o den později při zápase Česko – Norsko budou hosty sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata a jeho bratr David. V dalších dnech se objeví třeba Václav Pletka, Jan Růžička nebo Oscar Flynn. Program Na Karmeli začíná vždy čtvrt hodiny před začátkem zápasu. Přestávky jsou vyhrazeny pro povídání s hosty. Tradičně se počítá také s tipovací soutěží.