BK MLADA BOLESLAV
17. 5. 2019 | Vojtěch Tůma

Mladá Boleslav je mi sympatická, říká David CiencialaM l . B o l . - Po týdenní odmlce máme pro vás další ze série rozhovorů s novými posilami Mladé Boleslavi. Tentokráte jsme vyzpovídali Davida Ciencialu, který do města automobilů dorazil s vizitkou vítěze ligového titulu. Od třiadvacetiletého útočníka, který na sebe nejvíce upozornil během loňského play-off, když se šestnácti kanadskými body ovládl tabulku produktivity, se čeká zvýšení týmové produktivity. „Věřím, že s větším prostorem, herním vytížením, s pocitem důležitější role, než měl doposud, bude herně růst a brzy se stane klíčovým hráčem našeho týmu," prohlásil na adresu akvizice z Třince Radim Vrbata.

Davide, na začátek klasická otázka. Proč jste si vybral právě Mladou Boleslav?

Klub mě oslovil už během sezony, komunikoval jsem s Radimem Vrbatou. Mladá Boleslav je mi velice sympatická, navíc už jsem cítil, že bych měl v kariéře udělat nějakou změnu.

V médiích se objevily názory, že je to pro vás krok zpátky …

Určitě jsem to zaznamenal, ale abych řekl pravdu, moc to nechápu. Pořád se jedná o extraligový klub. V Třinci byly luxusní podmínky, tady je to spíše takové domácké, což se mi moc líbí. V Boleslavi se mi dobře hrálo i v roli soupeře a teď jsem rád, že tu můžu být doma.

Co říkáte na mladoboleslavský stadion?

Je pravda, že v Třinci byla aréna velice moderní, ale já mám starší haly rád. Stadion mám spjatý s tím, že se mi tu dařilo, možná i proto je mi zdejší prostředí tak sympatické.

Před pár týdny jste s Třincem získal mistrovský titul. Jak dlouho trvaly oslavy?

Oslavy byly hodně dlouhé, s klukama jsme si to samozřejmě užili. Trvaly asi týden, ale musím přiznat, že loni jsme stříbro slavili ještě déle. (směje se)

Vnímáte ještě nyní nějaké dozvuky únavy ze sezony, která byla znovu velice dlouhá?

Máte pravdu, sezona byla dlouhá, zatím mám volno teprve dva týdny. Únavu už ale necítím, naopak se těším, až začnu trénovat a budu zase něco dělat, protože už mi to chybí.

V mládí jste se rozhodl pro odchod do Finska. Proč jste sáhl k tomuto kroku?

Asi v patnácti jsem dostal nabídku od agenta, že bych mohl jít na zkoušku do Finska. Nechali si mě, nakonec jsem tam strávil dva roky. Pro mě to byla velká škola, ať už z hokejové či životní stránky, protože jsem bydlel sám a musel se o sebe starat, vařit si, prát si atd. Hodně mi to ve všech ohledech pomohlo.

Lákalo by vás ještě někdy zahraničí?

Určitě. Teď se ale soustředím na výkony v Mladé Boleslavi, chci tu odehrát dobrou sezonu.

Jak to budete mít s bydlením? Přestěhujete se do Boleslavi?

Ano, budu tu bydlet. Před dvěma měsíci se mi narodila dcera, což je další velká životní změna. Hokejové vybavení už tu mám, při příští cestě se budeme stěhovat s rodinou. Nebude to jednoduché, ale určitě to zvládneme.

Co všechno víte o Mladé Boleslavi?

Přiznám se, že o městě jen to, že se tu vyrábí auta, je tu pěkný hrad a to je tak vše. (směje se) Co se týče nových spoluhráčů, z Třince znám Kubu Klepiše a Lukáše Žejdla. Jinak asi nikoho, ale to je v hokejovém prostředí normální, takže počítám s tím, že se rychle seznámíme.

Hodně se mluví o vaší pozici v týmu. V Třinci jste přeci jen nedostával tolik prostoru. Doufáte, že se to u Bruslařů zlepší?

Budu se snažit odvádět maximum, týmu chci co nejvíce pomoci, ale jestli se má pozice nějak změní, to nevím. Všechno se ukáže až časem. Uvidíme, jak si to na ledě sedne. Hlavně doufám, že budu týmu prospěšný.

Co trenérská dvojice Rulík – Patera? Máte s nimi nějaké zkušenosti?

Nemám, dnes jsme se potkali poprvé. 27. května nastupuji na letní přípravu, takže se teprve budeme seznamovat.

Plánujete nějakou dovolenou?

Spíš budu mít spoustu práce se stěhováním. S dcerou bychom stejně nikam letět nemohli, takže si pojedeme odpočinout jen na chatu.

Jak zvládáte roli tatínka?

Myslím si, že zatím dobře. Přebaluju, v noci se taky budím a vstávám. (směje se) Ale užívám si to.

S jakými cíli jste přišel do Mladé Boleslavi?

Chci se s týmem dostat co nejdál a být co nejúspěšnější.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.