BK MLADA BOLESLAV
17. 5. 2019 | Vojtěch Tůma

Mladá Boleslav je mi sympatická, říká David CiencialaM l . B o l . - Po týdenní odmlce máme pro vás další ze série rozhovorů s novými posilami Mladé Boleslavi. Tentokráte jsme vyzpovídali Davida Ciencialu, který do města automobilů dorazil s vizitkou vítěze ligového titulu. Od třiadvacetiletého útočníka, který na sebe nejvíce upozornil během loňského play-off, když se šestnácti kanadskými body ovládl tabulku produktivity, se čeká zvýšení týmové produktivity. „Věřím, že s větším prostorem, herním vytížením, s pocitem důležitější role, než měl doposud, bude herně růst a brzy se stane klíčovým hráčem našeho týmu," prohlásil na adresu akvizice z Třince Radim Vrbata.

Davide, na začátek klasická otázka. Proč jste si vybral právě Mladou Boleslav?

Klub mě oslovil už během sezony, komunikoval jsem s Radimem Vrbatou. Mladá Boleslav je mi velice sympatická, navíc už jsem cítil, že bych měl v kariéře udělat nějakou změnu.

V médiích se objevily názory, že je to pro vás krok zpátky …

Určitě jsem to zaznamenal, ale abych řekl pravdu, moc to nechápu. Pořád se jedná o extraligový klub. V Třinci byly luxusní podmínky, tady je to spíše takové domácké, což se mi moc líbí. V Boleslavi se mi dobře hrálo i v roli soupeře a teď jsem rád, že tu můžu být doma.

Co říkáte na mladoboleslavský stadion?

Je pravda, že v Třinci byla aréna velice moderní, ale já mám starší haly rád. Stadion mám spjatý s tím, že se mi tu dařilo, možná i proto je mi zdejší prostředí tak sympatické.

Před pár týdny jste s Třincem získal mistrovský titul. Jak dlouho trvaly oslavy?

Oslavy byly hodně dlouhé, s klukama jsme si to samozřejmě užili. Trvaly asi týden, ale musím přiznat, že loni jsme stříbro slavili ještě déle. (směje se)

Vnímáte ještě nyní nějaké dozvuky únavy ze sezony, která byla znovu velice dlouhá?

Máte pravdu, sezona byla dlouhá, zatím mám volno teprve dva týdny. Únavu už ale necítím, naopak se těším, až začnu trénovat a budu zase něco dělat, protože už mi to chybí.

V mládí jste se rozhodl pro odchod do Finska. Proč jste sáhl k tomuto kroku?

Asi v patnácti jsem dostal nabídku od agenta, že bych mohl jít na zkoušku do Finska. Nechali si mě, nakonec jsem tam strávil dva roky. Pro mě to byla velká škola, ať už z hokejové či životní stránky, protože jsem bydlel sám a musel se o sebe starat, vařit si, prát si atd. Hodně mi to ve všech ohledech pomohlo.

Lákalo by vás ještě někdy zahraničí?

Určitě. Teď se ale soustředím na výkony v Mladé Boleslavi, chci tu odehrát dobrou sezonu.

Jak to budete mít s bydlením? Přestěhujete se do Boleslavi?

Ano, budu tu bydlet. Před dvěma měsíci se mi narodila dcera, což je další velká životní změna. Hokejové vybavení už tu mám, při příští cestě se budeme stěhovat s rodinou. Nebude to jednoduché, ale určitě to zvládneme.

Co všechno víte o Mladé Boleslavi?

Přiznám se, že o městě jen to, že se tu vyrábí auta, je tu pěkný hrad a to je tak vše. (směje se) Co se týče nových spoluhráčů, z Třince znám Kubu Klepiše a Lukáše Žejdla. Jinak asi nikoho, ale to je v hokejovém prostředí normální, takže počítám s tím, že se rychle seznámíme.

Hodně se mluví o vaší pozici v týmu. V Třinci jste přeci jen nedostával tolik prostoru. Doufáte, že se to u Bruslařů zlepší?

Budu se snažit odvádět maximum, týmu chci co nejvíce pomoci, ale jestli se má pozice nějak změní, to nevím. Všechno se ukáže až časem. Uvidíme, jak si to na ledě sedne. Hlavně doufám, že budu týmu prospěšný.

Co trenérská dvojice Rulík – Patera? Máte s nimi nějaké zkušenosti?

Nemám, dnes jsme se potkali poprvé. 27. května nastupuji na letní přípravu, takže se teprve budeme seznamovat.

Plánujete nějakou dovolenou?

Spíš budu mít spoustu práce se stěhováním. S dcerou bychom stejně nikam letět nemohli, takže si pojedeme odpočinout jen na chatu.

Jak zvládáte roli tatínka?

Myslím si, že zatím dobře. Přebaluju, v noci se taky budím a vstávám. (směje se) Ale užívám si to.

S jakými cíli jste přišel do Mladé Boleslavi?

Chci se s týmem dostat co nejdál a být co nejúspěšnější.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.