BK MLADA BOLESLAV
13. 5. 2015 | Jitka Čechová, Jan Hrabal, foto: Roman Kantor

Mitja Robar: Dám si týden volna a pak vletím na letní přípravu

O s t r a v a – V rámci „okurkové sezony“ je dovoleno ledacos, a tak snad fanoušek odpustí, že podruhé v krátkém sledu vyzpovídáme obránce Mitju Robara. Má to svůj důvod – protože zatímco jeho spoluhráči z BK Mladá Boleslav odpočívali a sport provozovali pouze v rámci svého volného času, on sám ještě pořád obouval brusle a oblékal dres ve slovinských národních barvách. V základní skupině mistrovství světa v Ostravě sice nakonec Slovinci neuspěli a po neúspěšných bojích musí spolknout hořkou pilulku v podobě sestupu do nižší divize, Robar se ale snažil hledat pozitiva – velké množství fanoušků, skvělou atmosféru i podle jeho vlastních slov bezchybnou organizaci.

Mitjo, svůj poslední zápas na šampionátu jste sice vyhráli, už před ním jste ale věděli, že sestupujete do nižší divize. Takže ty pocity musely být hodně rozporuplné, že?

Je to tak, příliš do zpěvu nám nebylo. Ale určitě je dobré, že jsme do toho utkání šli s bojovností a vědomím, že chceme bez ohledu na sestup zvítězit. Vyhrát alespoň tu jednu bitvu, když všechny ostatní jsme nezvládli. Šli jsme tak do toho kvůli sobě, ale hlavně kvůli našim fanouškům – ti si to vítězství zasloužili vůbec nejvíc.

Obránce spíše s ofenzivními chutěmi dostal na šampionátu viditelně úkoly spíše defenzivní. A nedařilo se...

S Dány jste to nakonec zvládli dobře, byť jste zvítězili „jen“ 1:0. Proč to nešlo už předtím?

To je otázka za milion dolarů. Kdybych to věděl, měli bychom právě třeba šest nebo i devět bodů. Problém bych viděl v tom, že jsme vždycky hráli minimálně deset minut fakt špatně. Někdy i déle. A to si prostě v zápasech na takové úrovni nemůžete dovolit. Proti Rusku, Americe, Finům, Slovákům... Proti takovým týmům můžete udělat jednu dvě chyby a doufat, že to ustojíte, ale rozhodně nemůžete mít špatné takhle dlouhé herní úseky.

Právě v tom posledním zápase s Dánskem jste ale ohromně zapracovali na své defenzívě. Bylo to vidět a projevilo se to i na skóre – neinkasovali jste ani jednu branku. Co trenér Kopitar změnil?

(úsměv) Paradoxně vlastně nic. Moc nám toho před tím zápasem neřekl. Jen „Chlapi, už jsem vám tu navykládal všechno, co šlo. Tohle utkání už je jen o vás, ukažte, že na to máte. Vezměte to jako show pro lidi a vyhrajte kvůli nim.“

Právě vaši lidé, vaši fanoušci, jsou úžasní, že? Celý zápas fandili a bavili se, jako kdybyste měli vyhrát šampionát.

Byli famózní. A byli by ještě úžasnější, kdybychom jim dokázali udělat radost víckrát. Ale to je zkrátka sport. Snažili jsme se a zpětně to bereme tak, že to naši fanoušci viděli. Každopádně nás mrzí, že toho snažení pořád nebylo dost.

Překvapilo vás, kolik Slovinců si našlo cestu do Ostravy?

Abych se přiznal, tak překvapilo. Přeci jenom je to kus cesty. A taky to – co si budeme povídat – není Praha. Ale strašně mile nás překvapili, nebyl jediný zápas, kde bychom nevnímali jejich podporu. Skoro bych si troufl říct, že jsme se cítili prakticky jako doma. O to větší škoda, že jsme jim to nedokázali pořádně splatit.

Co si myslíte o mistrovství světa v České republice jako takovém? Organizace, atmosféra...

Musím přiznat, že když jsme zjistili, že nebudeme hrát v Praze, byli jsme trochu... (zamyslí se) No ano, zklamaní. Ale zpětně hodnotím všechno naprosto kladně. Nenapadá mě jediná věc, která by se tu nepovedla. Velmi jsme si to užili. Všechno to kazí jen ten náš sestup.

Vzpomněl jste si na svoje spoluhráče z Mladé Boleslavi? Vám předevčírem (pondělí 11. května) skončila sezona a oni zahájili letní přípravu...

Jo, celkem paradox, že? (úsměv) Ale já na to taky brzy vlétnu. Teď si dám týden trochu oraz, vidím to na nějaký fotbal nebo tenis. A pak zpátky do tělocvičny, kde se začnu připravovat na další sezonu. Do Čech se pak zas vrátím někdy po polovině července.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!