BK MLADA BOLESLAV
10. 5. 2019 | Vojtěch Tůma

Mitchell Fillman: Na Mladou Boleslav jsem slyšel jen slova chvály


M l. B o l. - Zámořských hráčů se za poslední roky v kádru Bruslařů moc neobjevilo, výrazněji na sebe strhl pozornost pouze brankář Brandon Maxwell. V jeho stopách se v příštím ročníku pokusí vydat kanadský obránce Mitchell Fillman, kterého si Mladá Boleslav vyhlédla v Českých Budějovicích. „Měli jsme ho v hledáčku poměrně dlouho. Je to trošku „jiný" bek, než na které jsme v Čechách zvyklí," prohlásil na adresu osmadvacetiletého rodáka z Oakville Radim Vrbata. Přečtěte si rozhovor s další novou akvizicí Středočechů!

Jak se zrodil váš přestup do Mladé Boleslavi a jak probíhala jednání s vedením klubu?

S vedením jsem komunikoval přes mého agenta, který mi už v průběhu sezony naznačoval, že je o mě v Mladé Boleslavi zájem. Nakonec jsme rychle dospěli ke vzájemné domluvě. Na tým, celou organizaci i město jsem slyšel jen slova chvály, to samé platí i o fanoušcích. Tohle vše hrálo v mém rozhodování velkou roli.

Probíral jste celou situaci s Václavem Nedorostem, vaším bývalým spoluhráčem a novým asistentem sportovního ředitele v Bruslařském klubu?

S Václavem jsem se na toto téma nebavil. To, že se stal novým členem klubového vedení, jsem se dozvěděl až prvního května na webových stránkách. Potěšilo mě to, už se moc těším, až se spolu potkáme na stadionu.

Kariéru jste začínal v juniorských a nižších zámořských soutěžích, ale poté jste se rozhodl odejít do Evropy. Proč?

Do Evropy jsem odešel po čtyřech letech v kanadském univerzitním hokeji, profesionální soutěž jsem v zámoří nikdy nehrál. V Severní Americe je hokej jiný než v Evropě, hraje se tam daleko fyzičtěji. Evropský styl mi vyhovuje více, proto jsem sáhl k tomuto kroku.

Po příchodu do Evropy jste zamířil do francouzského Amiens. Jak vzpomínáte na angažmá v zemi, kde hokej nepatří mezi nejpopulárnější sporty?

Máte pravdu, hokej ve Francii tolik lidí nesleduje, ale na Amiens mám jen ty nejlepší vzpomínky. Stála za námi skvělá fanouškovská podpora, na některé zápasy chodilo až 3000 lidí.

Poslední tři ročníky jste strávil v českobudějovickém Motoru. Kde hledat příčiny toho, že jste nepostoupili do Tipsport extraligy? A jak se vám vůbec líbí v České republice?

Dostat se do extraligy je opravdu obtížné. Samozřejmě mě mrzí, že se nám to nepodařilo, protože po celou dobu mého působení v Českých Budějovicích byl postup hlavním cílem. Dvakrát jsme byli blízko, ale v baráži nám pokaždé něco chybělo. V České republice žiji už čtvrtým rokem. Moc se mi tu líbí, mám rád české jídlo, kulturu i lidi. Opravdu si to tu užívám.

Jak se vám v Českých Budějovicích spolupracovalo s Václavem Prospalem, který ještě nedávno patřil do trenérského štábu české hokejové reprezentace?

Bylo to skvělé. Václav odehrál spoustu sezon v NHL, kde se naučil anglicky, takže jsme spolu hodně komunikovali. Jedná se o velice soutěživého trenéra, hokej je pro něj obrovskou vášní. Chce pořád vyhrávat a stejný přístup požaduje i po svých svěřencích.

Jak byste se charakterizoval z hokejového hlediska? Co patří mezi vaše největší přednosti?

Řekl bych, že především dobré bruslení a poziční hra. Na obou stranách kluziště se snažím řešit situace co nejjednodušeji, patřím spíše mezi defenzivní obránce. Zároveň jsem soutěživý, nemám rád porážky.

Minulá sezona pro vás byla opět hodně dlouhá. Pojedete si odpočinout někam na dovolenou?

Máte pravdu, bylo to opravdu náročné, v závěru sezony jsem se navíc potýkal se zraněním. Také kvůli tomu žádnou dovolenou neplánuji, chci znovu začít co nejdříve trénovat a být připraven na příští ročník.

Kdy tedy s přípravou začnete a kdy se přidáte ke zbytku týmu?

S přípravou už jsem pomalu začal, chodím do posilovny. S Radimem Vrbatou jsme se domluvili, že se k ostatním připojím v červenci, kdy se začne trénovat na ledě. Plánuji přiletět o týden dříve, abych se stačil aklimatizovat, zvykl si na časový posun, zabydlel se v novém městě a seznámil se se spoluhráči.

Čeho byste chtěl s Mladou Boleslaví dosáhnout?

To je jednoduché. Mým hlavním cílem je získat s Mladou Boleslaví mistrovský titul!

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

10.09.2019

Výjezd do Liberce

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Libercem, které je na programu v neděli 22. září. Odjezd autobusu je ve 14:30 od městského fotbalového stadionu, sraz o 10 minut dříve. Cestovné činí 100 Kč, vstupenky si každý zařizuje individuálně a je doporučen předprodej. Výjezd je oznámen takto dopředu z důvodu včasné rezervace autobusu s odpovídajícím počtem míst, proto se neváhejte hlásit!

02.09.2019

Tiskovka online

Sledujte v úterý 3. září od 11 hodin předsezónní tiskovou konferenci BK Mladá Boleslav online.

24.08.2019

Turnaj dorostu

Podobně jako 9. třída, odehraje o předposledním srpnovém víkendu turnaj i dorost. Ten se uskuteční v Pardubicích a bude dokonce s mezinárodním obsazením. Bruslaři se střetnou s Hradcem Králové, Havířovem a Minskem.

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.