BK MLADA BOLESLAV
10. 5. 2019 | Vojtěch Tůma

Mitchell Fillman: Na Mladou Boleslav jsem slyšel jen slova chvály


M l. B o l. - Zámořských hráčů se za poslední roky v kádru Bruslařů moc neobjevilo, výrazněji na sebe strhl pozornost pouze brankář Brandon Maxwell. V jeho stopách se v příštím ročníku pokusí vydat kanadský obránce Mitchell Fillman, kterého si Mladá Boleslav vyhlédla v Českých Budějovicích. „Měli jsme ho v hledáčku poměrně dlouho. Je to trošku „jiný" bek, než na které jsme v Čechách zvyklí," prohlásil na adresu osmadvacetiletého rodáka z Oakville Radim Vrbata. Přečtěte si rozhovor s další novou akvizicí Středočechů!

Jak se zrodil váš přestup do Mladé Boleslavi a jak probíhala jednání s vedením klubu?

S vedením jsem komunikoval přes mého agenta, který mi už v průběhu sezony naznačoval, že je o mě v Mladé Boleslavi zájem. Nakonec jsme rychle dospěli ke vzájemné domluvě. Na tým, celou organizaci i město jsem slyšel jen slova chvály, to samé platí i o fanoušcích. Tohle vše hrálo v mém rozhodování velkou roli.

Probíral jste celou situaci s Václavem Nedorostem, vaším bývalým spoluhráčem a novým asistentem sportovního ředitele v Bruslařském klubu?

S Václavem jsem se na toto téma nebavil. To, že se stal novým členem klubového vedení, jsem se dozvěděl až prvního května na webových stránkách. Potěšilo mě to, už se moc těším, až se spolu potkáme na stadionu.

Kariéru jste začínal v juniorských a nižších zámořských soutěžích, ale poté jste se rozhodl odejít do Evropy. Proč?

Do Evropy jsem odešel po čtyřech letech v kanadském univerzitním hokeji, profesionální soutěž jsem v zámoří nikdy nehrál. V Severní Americe je hokej jiný než v Evropě, hraje se tam daleko fyzičtěji. Evropský styl mi vyhovuje více, proto jsem sáhl k tomuto kroku.

Po příchodu do Evropy jste zamířil do francouzského Amiens. Jak vzpomínáte na angažmá v zemi, kde hokej nepatří mezi nejpopulárnější sporty?

Máte pravdu, hokej ve Francii tolik lidí nesleduje, ale na Amiens mám jen ty nejlepší vzpomínky. Stála za námi skvělá fanouškovská podpora, na některé zápasy chodilo až 3000 lidí.

Poslední tři ročníky jste strávil v českobudějovickém Motoru. Kde hledat příčiny toho, že jste nepostoupili do Tipsport extraligy? A jak se vám vůbec líbí v České republice?

Dostat se do extraligy je opravdu obtížné. Samozřejmě mě mrzí, že se nám to nepodařilo, protože po celou dobu mého působení v Českých Budějovicích byl postup hlavním cílem. Dvakrát jsme byli blízko, ale v baráži nám pokaždé něco chybělo. V České republice žiji už čtvrtým rokem. Moc se mi tu líbí, mám rád české jídlo, kulturu i lidi. Opravdu si to tu užívám.

Jak se vám v Českých Budějovicích spolupracovalo s Václavem Prospalem, který ještě nedávno patřil do trenérského štábu české hokejové reprezentace?

Bylo to skvělé. Václav odehrál spoustu sezon v NHL, kde se naučil anglicky, takže jsme spolu hodně komunikovali. Jedná se o velice soutěživého trenéra, hokej je pro něj obrovskou vášní. Chce pořád vyhrávat a stejný přístup požaduje i po svých svěřencích.

Jak byste se charakterizoval z hokejového hlediska? Co patří mezi vaše největší přednosti?

Řekl bych, že především dobré bruslení a poziční hra. Na obou stranách kluziště se snažím řešit situace co nejjednodušeji, patřím spíše mezi defenzivní obránce. Zároveň jsem soutěživý, nemám rád porážky.

Minulá sezona pro vás byla opět hodně dlouhá. Pojedete si odpočinout někam na dovolenou?

Máte pravdu, bylo to opravdu náročné, v závěru sezony jsem se navíc potýkal se zraněním. Také kvůli tomu žádnou dovolenou neplánuji, chci znovu začít co nejdříve trénovat a být připraven na příští ročník.

Kdy tedy s přípravou začnete a kdy se přidáte ke zbytku týmu?

S přípravou už jsem pomalu začal, chodím do posilovny. S Radimem Vrbatou jsme se domluvili, že se k ostatním připojím v červenci, kdy se začne trénovat na ledě. Plánuji přiletět o týden dříve, abych se stačil aklimatizovat, zvykl si na časový posun, zabydlel se v novém městě a seznámil se se spoluhráči.

Čeho byste chtěl s Mladou Boleslaví dosáhnout?

To je jednoduché. Mým hlavním cílem je získat s Mladou Boleslaví mistrovský titul!

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

20.02.2020

B tým proti Žabonosům

Mladoboleslavský B tým odehraje v sobotu 22. února od 17:00 poslední utkání základní části Krajské ligy mužů Středočeského kraje. Svěřenci trenéra Jiřího Zörklera na domácím ledě přivítají tým posledních Žabonos. Bruslaři již nemohou v tabulce skončit první, utkání ale rozhodne o tom, zda Boleslavští budou druzí, nebo až třetí.

18.02.2020

Dorost v Jičíně

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pátek 21. února od 17:30 extraligové utkání proti Vítkovicím v Jičíně. V sousedním okresním městě budou chtít Bruslaři propagovat mladoboleslavský hokej. Dorazí také vybraní hráči A týmu a uskuteční se jejich autogramiáda. Všichni fanoušci jsou zváni.

12.02.2020

Přípravný zápas dorostu

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pondělí 24. února od 17:30 na domácím ledě přípravný zápas proti americkému klubu Boston Advantage. Vstup na utkání je tradičně zdarma, příchod je možný bočním vchodem od malé haly.

05.02.2020

Sjednocení časů

Český svaz ledního hokeje v zájmu zajištění regulérnosti závěru základní části Tipsport extraligy opět stanovil jednotný začátek všech utkání 51. a 52. kola. Bruslaři tak v úterý 3. března odehrají zápas na Kladně od 17:30 a poslední utkání základní části potom v pátek 6. března doma se Zlínem od 18:00.

29.01.2020

Zohorna nominován

Českou reprezentaci čeká příští týden třetí akce sezony, trenérský štáb dnes oznámil nominaci na švédské Beijer Hockey Games ve Stockholmu. Pozvánku dostal boleslavský útočník Radim Zohorna. Dalších pět Bruslařů je potom na pozicích náhradníků - obránci Marek Hrbas a Ondřej Dlapa a útočníci David Šťastný, Ondřej Najman a Adam Zbořil.

27.01.2020

Otevírací doby prodejny

Nová otevírací doba kamenné prodejny pro zbytek sezony 2019/2020 je každý pátek od 11:00 do 16:00 a každý domácí zápas, vždy hodinu před začátkem utkání do konce 2. přestávky. Aktuální info o otevírací době vždy naleznete na www.fanshopbkboleslav.cz v sekci Kontakty.

×
Dnes v 16:45 | Jun.
HC České Budějovice
BK Mladá Boleslav