BK MLADA BOLESLAV
10. 5. 2019 | Vojtěch Tůma

Mitchell Fillman: Na Mladou Boleslav jsem slyšel jen slova chvály


M l. B o l. - Zámořských hráčů se za poslední roky v kádru Bruslařů moc neobjevilo, výrazněji na sebe strhl pozornost pouze brankář Brandon Maxwell. V jeho stopách se v příštím ročníku pokusí vydat kanadský obránce Mitchell Fillman, kterého si Mladá Boleslav vyhlédla v Českých Budějovicích. „Měli jsme ho v hledáčku poměrně dlouho. Je to trošku „jiný" bek, než na které jsme v Čechách zvyklí," prohlásil na adresu osmadvacetiletého rodáka z Oakville Radim Vrbata. Přečtěte si rozhovor s další novou akvizicí Středočechů!

Jak se zrodil váš přestup do Mladé Boleslavi a jak probíhala jednání s vedením klubu?

S vedením jsem komunikoval přes mého agenta, který mi už v průběhu sezony naznačoval, že je o mě v Mladé Boleslavi zájem. Nakonec jsme rychle dospěli ke vzájemné domluvě. Na tým, celou organizaci i město jsem slyšel jen slova chvály, to samé platí i o fanoušcích. Tohle vše hrálo v mém rozhodování velkou roli.

Probíral jste celou situaci s Václavem Nedorostem, vaším bývalým spoluhráčem a novým asistentem sportovního ředitele v Bruslařském klubu?

S Václavem jsem se na toto téma nebavil. To, že se stal novým členem klubového vedení, jsem se dozvěděl až prvního května na webových stránkách. Potěšilo mě to, už se moc těším, až se spolu potkáme na stadionu.

Kariéru jste začínal v juniorských a nižších zámořských soutěžích, ale poté jste se rozhodl odejít do Evropy. Proč?

Do Evropy jsem odešel po čtyřech letech v kanadském univerzitním hokeji, profesionální soutěž jsem v zámoří nikdy nehrál. V Severní Americe je hokej jiný než v Evropě, hraje se tam daleko fyzičtěji. Evropský styl mi vyhovuje více, proto jsem sáhl k tomuto kroku.

Po příchodu do Evropy jste zamířil do francouzského Amiens. Jak vzpomínáte na angažmá v zemi, kde hokej nepatří mezi nejpopulárnější sporty?

Máte pravdu, hokej ve Francii tolik lidí nesleduje, ale na Amiens mám jen ty nejlepší vzpomínky. Stála za námi skvělá fanouškovská podpora, na některé zápasy chodilo až 3000 lidí.

Poslední tři ročníky jste strávil v českobudějovickém Motoru. Kde hledat příčiny toho, že jste nepostoupili do Tipsport extraligy? A jak se vám vůbec líbí v České republice?

Dostat se do extraligy je opravdu obtížné. Samozřejmě mě mrzí, že se nám to nepodařilo, protože po celou dobu mého působení v Českých Budějovicích byl postup hlavním cílem. Dvakrát jsme byli blízko, ale v baráži nám pokaždé něco chybělo. V České republice žiji už čtvrtým rokem. Moc se mi tu líbí, mám rád české jídlo, kulturu i lidi. Opravdu si to tu užívám.

Jak se vám v Českých Budějovicích spolupracovalo s Václavem Prospalem, který ještě nedávno patřil do trenérského štábu české hokejové reprezentace?

Bylo to skvělé. Václav odehrál spoustu sezon v NHL, kde se naučil anglicky, takže jsme spolu hodně komunikovali. Jedná se o velice soutěživého trenéra, hokej je pro něj obrovskou vášní. Chce pořád vyhrávat a stejný přístup požaduje i po svých svěřencích.

Jak byste se charakterizoval z hokejového hlediska? Co patří mezi vaše největší přednosti?

Řekl bych, že především dobré bruslení a poziční hra. Na obou stranách kluziště se snažím řešit situace co nejjednodušeji, patřím spíše mezi defenzivní obránce. Zároveň jsem soutěživý, nemám rád porážky.

Minulá sezona pro vás byla opět hodně dlouhá. Pojedete si odpočinout někam na dovolenou?

Máte pravdu, bylo to opravdu náročné, v závěru sezony jsem se navíc potýkal se zraněním. Také kvůli tomu žádnou dovolenou neplánuji, chci znovu začít co nejdříve trénovat a být připraven na příští ročník.

Kdy tedy s přípravou začnete a kdy se přidáte ke zbytku týmu?

S přípravou už jsem pomalu začal, chodím do posilovny. S Radimem Vrbatou jsme se domluvili, že se k ostatním připojím v červenci, kdy se začne trénovat na ledě. Plánuji přiletět o týden dříve, abych se stačil aklimatizovat, zvykl si na časový posun, zabydlel se v novém městě a seznámil se se spoluhráči.

Čeho byste chtěl s Mladou Boleslaví dosáhnout?

To je jednoduché. Mým hlavním cílem je získat s Mladou Boleslaví mistrovský titul!

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.

10.07.2019

Mazancová reprezentuje

Boleslavská hokejistka Tereza Mazancová se od 6. července účastní v rámci World Roller Games ženského mistrovství světa v inline hokeji. V národním dresu odehrála všechny čtyři utkání základní skupiny, v nichž naše holky dominovaly. Vyrovnávací gól Mazancové v zápase s Finkami znamenal obrat v boji o první místo skupiny B. Ve čtvrtfinále se Češkám postaví reprezentantky Japonska. Výsledky můžete sledovat zde.

25.06.2019

Rozpis ledu mládeže

V sekci Mládež → Informace pro rodiče nově najdete rozpis obsazení obou ledových ploch platný pro sezonu 2019/2020 platný od září 2019.

24.06.2019

Bernad a Flynn mistry

Boleslavský obránce David Bernad a útočník Oscar Flynn se v neděli 23. června stali mistry české extraligy v inline hokeji v dresu IHC Prague Rats.

20.06.2019

FANSHOP uzavřen

E-shop FANSHOPU BK Mladá Boleslav bude od 28. června do 14. července mimo provoz z důvodu dovolené. Objednávky zadané v tomto období budou vyřizovány od 15. července. Kamenná prodejna bude uzavřena od 12. července do 26. července, opět z důvodu dovolené. Znovu se bude otevírat v pondělí 29. července a bude platit klasická otevírací doba PO – PÁ od 10:00 do 17:00

14.06.2019

Permice stále v prodeji

I po prvním týdnu prodeje permanentních vstupenek na extraligovou sezonu 2019/2020 je jich stále několik k dispozici i na sezení. Permanentek na stání je zatím dostatek. Nepropásněte příležitost a zakupte si permanentky online nebo fyzicky na vedení klubu zase příští týden od úterý do čtvrtka. Všechny informace najdete zde.