BK MLADA BOLESLAV
10. 5. 2019 | Vojtěch Tůma

Mitchell Fillman: Na Mladou Boleslav jsem slyšel jen slova chvály


M l. B o l. - Zámořských hráčů se za poslední roky v kádru Bruslařů moc neobjevilo, výrazněji na sebe strhl pozornost pouze brankář Brandon Maxwell. V jeho stopách se v příštím ročníku pokusí vydat kanadský obránce Mitchell Fillman, kterého si Mladá Boleslav vyhlédla v Českých Budějovicích. „Měli jsme ho v hledáčku poměrně dlouho. Je to trošku „jiný" bek, než na které jsme v Čechách zvyklí," prohlásil na adresu osmadvacetiletého rodáka z Oakville Radim Vrbata. Přečtěte si rozhovor s další novou akvizicí Středočechů!

Jak se zrodil váš přestup do Mladé Boleslavi a jak probíhala jednání s vedením klubu?

S vedením jsem komunikoval přes mého agenta, který mi už v průběhu sezony naznačoval, že je o mě v Mladé Boleslavi zájem. Nakonec jsme rychle dospěli ke vzájemné domluvě. Na tým, celou organizaci i město jsem slyšel jen slova chvály, to samé platí i o fanoušcích. Tohle vše hrálo v mém rozhodování velkou roli.

Probíral jste celou situaci s Václavem Nedorostem, vaším bývalým spoluhráčem a novým asistentem sportovního ředitele v Bruslařském klubu?

S Václavem jsem se na toto téma nebavil. To, že se stal novým členem klubového vedení, jsem se dozvěděl až prvního května na webových stránkách. Potěšilo mě to, už se moc těším, až se spolu potkáme na stadionu.

Kariéru jste začínal v juniorských a nižších zámořských soutěžích, ale poté jste se rozhodl odejít do Evropy. Proč?

Do Evropy jsem odešel po čtyřech letech v kanadském univerzitním hokeji, profesionální soutěž jsem v zámoří nikdy nehrál. V Severní Americe je hokej jiný než v Evropě, hraje se tam daleko fyzičtěji. Evropský styl mi vyhovuje více, proto jsem sáhl k tomuto kroku.

Po příchodu do Evropy jste zamířil do francouzského Amiens. Jak vzpomínáte na angažmá v zemi, kde hokej nepatří mezi nejpopulárnější sporty?

Máte pravdu, hokej ve Francii tolik lidí nesleduje, ale na Amiens mám jen ty nejlepší vzpomínky. Stála za námi skvělá fanouškovská podpora, na některé zápasy chodilo až 3000 lidí.

Poslední tři ročníky jste strávil v českobudějovickém Motoru. Kde hledat příčiny toho, že jste nepostoupili do Tipsport extraligy? A jak se vám vůbec líbí v České republice?

Dostat se do extraligy je opravdu obtížné. Samozřejmě mě mrzí, že se nám to nepodařilo, protože po celou dobu mého působení v Českých Budějovicích byl postup hlavním cílem. Dvakrát jsme byli blízko, ale v baráži nám pokaždé něco chybělo. V České republice žiji už čtvrtým rokem. Moc se mi tu líbí, mám rád české jídlo, kulturu i lidi. Opravdu si to tu užívám.

Jak se vám v Českých Budějovicích spolupracovalo s Václavem Prospalem, který ještě nedávno patřil do trenérského štábu české hokejové reprezentace?

Bylo to skvělé. Václav odehrál spoustu sezon v NHL, kde se naučil anglicky, takže jsme spolu hodně komunikovali. Jedná se o velice soutěživého trenéra, hokej je pro něj obrovskou vášní. Chce pořád vyhrávat a stejný přístup požaduje i po svých svěřencích.

Jak byste se charakterizoval z hokejového hlediska? Co patří mezi vaše největší přednosti?

Řekl bych, že především dobré bruslení a poziční hra. Na obou stranách kluziště se snažím řešit situace co nejjednodušeji, patřím spíše mezi defenzivní obránce. Zároveň jsem soutěživý, nemám rád porážky.

Minulá sezona pro vás byla opět hodně dlouhá. Pojedete si odpočinout někam na dovolenou?

Máte pravdu, bylo to opravdu náročné, v závěru sezony jsem se navíc potýkal se zraněním. Také kvůli tomu žádnou dovolenou neplánuji, chci znovu začít co nejdříve trénovat a být připraven na příští ročník.

Kdy tedy s přípravou začnete a kdy se přidáte ke zbytku týmu?

S přípravou už jsem pomalu začal, chodím do posilovny. S Radimem Vrbatou jsme se domluvili, že se k ostatním připojím v červenci, kdy se začne trénovat na ledě. Plánuji přiletět o týden dříve, abych se stačil aklimatizovat, zvykl si na časový posun, zabydlel se v novém městě a seznámil se se spoluhráči.

Čeho byste chtěl s Mladou Boleslaví dosáhnout?

To je jednoduché. Mým hlavním cílem je získat s Mladou Boleslaví mistrovský titul!

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

15.05.2019

Hyka v semifinále AHL

Útočník a boleslavský odchovanec Tomáš Hyka pomohl jednou asistencí ke čtvrtému vítězství Chicaga Wolves nad Iowou Wild, a rovněž tak k postupu do semifinále play off AHL. V něm se Chicago utká se San Diegem.

07.05.2019

Odešel Adam Svoboda

Velice smutná zpráva přišla v úterý odpoledne, nejen hokejový svět opustil bývalý brankář Adam Svoboda. Bruslařský klub vyjadřuje soustrast všem pozůstalým.

07.05.2019

Bruslaři Na Karmeli

Hokejisté Mladé Boleslavi se objeví při zápasech hokejového mistrovství světa ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Zatímco v pátek 10. května otevřou projekci biatlonista Michal Krčmář a parahokejista Zdeněk Šafránek, o den později při zápase Česko – Norsko budou hosty sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata a jeho bratr David. V dalších dnech se objeví třeba Václav Pletka, Jan Růžička nebo Oscar Flynn. Program Na Karmeli začíná vždy čtvrt hodiny před začátkem zápasu. Přestávky jsou vyhrazeny pro povídání s hosty. Tradičně se počítá také s tipovací soutěží.

06.05.2019

Zohorna doma

Boleslavský útočník Radim Zohorna u českého národního týmu bohužel skončil a na mistrovství světa se tak nepodívá. Podle vyjádření reprezentačního trenéra Říhy jsou v tom zdravotní problémy.

04.05.2019

Němeček do Finska

Obránce David Němeček skutečně opouští Mladou Boleslav. Odchází na zahraniční angažmá do Finska. Jako novou posilu ho představil klub Rauman Lukko.

02.05.2019

Nově s UPS

BK Mladá Boleslav zahájil novou spolupráci se společností UPS. UPS poskytuje dopravní služby a nově se připojila k poskytování dopravních služeb v našem FANSHOPU a fanouškům přináší možnost ušetřit. U přepravy s UPS se totiž neplatí poplatek za dobírku. Dále nabízí nejlevnější dopravu až domů a při nákupu nad 1.200,- Kč je doprava ZDARMA. Více informací o společnosti UPS naleznete zde.