BK MLADA BOLESLAV
16. 10. 2018 | Klub

Miloslav Hořava: Musíme zapracovat na nasazení, tempu a agresivitě

M l. B o l. – Nastoupili do rozjetého vlaku, který ovšem bohužel nejede po extraligových kolejích kdovíjak rychle a sebejistě. Novou trenérskou trojici ve složení Miloslav Hořava, Radim Rulík a Pavel Patera tedy nečeká nic snadného. Co na současnou situaci říká nový hlavní lodivod?

Pane Hořavo, na úvod otázka, která musí padnout asi pokaždé – jak se „upekl“ váš příchod do Mladé Boleslavi?

Byl jsem oslovený Honzou Plachým, zda bych měl zájem vést boleslavský tým. Řekli jsme si k tomu pár věcí, já měl vlastně jedinou podmínku, nebo spíš lépe přání – chtěl jsem si vybrat spolupracovníky, kteří do toho půjdou se mnou. Když to vyšlo, řekli jsme si, že to zkusíme.

Proč právě Radim Rulík a Pavel Patera?

Všichni tři se velice dobře známe. S Radimem mě pojí letitá práce v Litvínově, s Pavlem na Kladně. Všichni máme stejný názor na hokej, na to, jak by se v dnešní době měl hrát. O tom se vlastně ani nemusíme bavit, rozumíme si i beze slov. Věřím, že v tomhle složení budeme mít sílu týmu pomoct.

Váš příchod k týmu byl hodně rychlý, v neděli ráno před zápasem s Olomoucí. Co jste stačil týmu říct, co jste s ním probral?

Já už jsem to někde říkal – ani si to nepamatuju. V 8:45 jsme šli poprvé do kabiny, o půl hodiny později na krátké rozbruslení. Rozhodně jsem neměl žádný velký proslov, vzhledem k té vámi zmíněné rychlosti bylo potřeba řešit hlavně praktické věci. Věnovali jsme se utkání, všechno muselo být v tempu.

Co byste řekl ke zmíněnému utkání s Olomoucí?

Že jsme začali celkem bázlivě, bez tempa a nasazení. Taky jsme proto velice rychle dostali gól. Pak se to sice zlepšilo, ale objektivně vzato – Olomouc byla silnější na puku a velice organizovaná. Body brala de facto zaslouženě.

Jaké poznatky jste si o týmu ze zápasu odnesl? Na čem budete chtít zapracovat?

Určitě na nasazení, tempu a takové té agresivitě. V tom vidím mezery.

Co styl hry? Budete se pokoušet ho nějak změnit?

Ano, rozhodně se o to pokusíme. Nepřišel jsem sem všechno obrátit vzhůru nohama s myšlenkou, že je to záležitost týdne. To rozhodně ne. Je to běh na dlouhou trať a je potřeba začít pomalu a postupně. Protože kdo chce moc, zpravidla nemívá nic.

V některém z rozhovorů jste říkal, že byste v Boleslavi znovu rád bruslivější hokej, je to tak?

Ano, je to tak. Víc bruslení, víc agresivity.

Máte daný nějaký cíl? Ať už od vedení nebo sám od sebe?

Na tohle zatím řeč vůbec nepřišla. Těžko teď určovat nějaké cíle, cítím to tak v tuhle chvíli já a cítí to tak i vedení klubu, potažmo majitel. Určitým cílem může být snad jen snaha srovnat se, zkonsolidovat kádr i hru. Musíme se teď zkrátka zaměřit na sebe. Teprve potom se rozhlížet kolem.

Vy už jste v Boleslavi coby trenér jednou působil. Vzpomínáte si na to?

Jasně. Jen ten čas strašně letí, myslel jsem si, že je to teprve deset let a ono prý už patnáct. Ale do kabiny jsem trefil a zimák je jenom víc do zelena, než býval. (úsměv)

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

18.03.2019

Výherce skútr

Výhercem skútru, o který jsme hráli prostřednictvím naší soutěže v bulletinech, se stává pan Michal Řezáč, který jako jediný zodpověděl správně všechny otázky. Vyhrává skútr v klubových barvách, který do soutěže věnoval partner klubu AutoMoto Dobrovice Pavel Ernest. Druhé místo obsadila Kateřina Plíšková (permanentní vstupenka na stání 2019/2020) a třetí místo Natálie Hašková (dres s vlasním jménem a číslem + podpisy hráčů). Výherci budou kontaktování na zadaných e-mailech v nejbližších dnech. Všem moc gratulujeme!

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

15.03.2019

Dorostu skončila sezona

Mladoboleslavským dorostencům skončila sezóna poté, co nezvládli z dvojzápasu s Českými Budějovicemi získat potřebný počet bodů, zatímco jejich jihlavský sok porazil Žďár a díky lepším vzájemným zápasům s Boleslaví postupuje dále Jihlava, zatímco Bruslařům skončila sezóna. "Já musím celé mužstvo pochválit a dát jim velký dík nejen za tento zápas, ale za celou sezónu. Protože to možná byl už poslední zápas sezóny a když Jihlava udělá čtyři body, tak končíme. Velký dík patří kolegovi Láďovi Kolnerovi, samozřejmě i vedoucímu Tomáši Rajglovi, který pro nás také udělal spoustu práce. A na závěr panu Borisovi Žabkovi, který nám pomáhal celou sezónu s beky," řekl hlavní trenér dorostu Jiří Zörkler.

09.03.2019

Linka H bude posílena

BK Mladá Boleslav se vám ve spolupráci s Dopravním podnikem Mladá Boleslav pokusí i s ohledem na pozdní začátky zápasů předkola usnadnit cestu domů. 10 minut po skončení obou utkání pojede ze zastávky "Zimní stadion" již tradiční linka H, která bude navýšena na tři autobusy MHD.