BK MLADA BOLESLAV
16. 10. 2018 | Klub

Miloslav Hořava: Musíme zapracovat na nasazení, tempu a agresivitě

M l. B o l. – Nastoupili do rozjetého vlaku, který ovšem bohužel nejede po extraligových kolejích kdovíjak rychle a sebejistě. Novou trenérskou trojici ve složení Miloslav Hořava, Radim Rulík a Pavel Patera tedy nečeká nic snadného. Co na současnou situaci říká nový hlavní lodivod?

Pane Hořavo, na úvod otázka, která musí padnout asi pokaždé – jak se „upekl“ váš příchod do Mladé Boleslavi?

Byl jsem oslovený Honzou Plachým, zda bych měl zájem vést boleslavský tým. Řekli jsme si k tomu pár věcí, já měl vlastně jedinou podmínku, nebo spíš lépe přání – chtěl jsem si vybrat spolupracovníky, kteří do toho půjdou se mnou. Když to vyšlo, řekli jsme si, že to zkusíme.

Proč právě Radim Rulík a Pavel Patera?

Všichni tři se velice dobře známe. S Radimem mě pojí letitá práce v Litvínově, s Pavlem na Kladně. Všichni máme stejný názor na hokej, na to, jak by se v dnešní době měl hrát. O tom se vlastně ani nemusíme bavit, rozumíme si i beze slov. Věřím, že v tomhle složení budeme mít sílu týmu pomoct.

Váš příchod k týmu byl hodně rychlý, v neděli ráno před zápasem s Olomoucí. Co jste stačil týmu říct, co jste s ním probral?

Já už jsem to někde říkal – ani si to nepamatuju. V 8:45 jsme šli poprvé do kabiny, o půl hodiny později na krátké rozbruslení. Rozhodně jsem neměl žádný velký proslov, vzhledem k té vámi zmíněné rychlosti bylo potřeba řešit hlavně praktické věci. Věnovali jsme se utkání, všechno muselo být v tempu.

Co byste řekl ke zmíněnému utkání s Olomoucí?

Že jsme začali celkem bázlivě, bez tempa a nasazení. Taky jsme proto velice rychle dostali gól. Pak se to sice zlepšilo, ale objektivně vzato – Olomouc byla silnější na puku a velice organizovaná. Body brala de facto zaslouženě.

Jaké poznatky jste si o týmu ze zápasu odnesl? Na čem budete chtít zapracovat?

Určitě na nasazení, tempu a takové té agresivitě. V tom vidím mezery.

Co styl hry? Budete se pokoušet ho nějak změnit?

Ano, rozhodně se o to pokusíme. Nepřišel jsem sem všechno obrátit vzhůru nohama s myšlenkou, že je to záležitost týdne. To rozhodně ne. Je to běh na dlouhou trať a je potřeba začít pomalu a postupně. Protože kdo chce moc, zpravidla nemívá nic.

V některém z rozhovorů jste říkal, že byste v Boleslavi znovu rád bruslivější hokej, je to tak?

Ano, je to tak. Víc bruslení, víc agresivity.

Máte daný nějaký cíl? Ať už od vedení nebo sám od sebe?

Na tohle zatím řeč vůbec nepřišla. Těžko teď určovat nějaké cíle, cítím to tak v tuhle chvíli já a cítí to tak i vedení klubu, potažmo majitel. Určitým cílem může být snad jen snaha srovnat se, zkonsolidovat kádr i hru. Musíme se teď zkrátka zaměřit na sebe. Teprve potom se rozhlížet kolem.

Vy už jste v Boleslavi coby trenér jednou působil. Vzpomínáte si na to?

Jasně. Jen ten čas strašně letí, myslel jsem si, že je to teprve deset let a ono prý už patnáct. Ale do kabiny jsem trefil a zimák je jenom víc do zelena, než býval. (úsměv)

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.