BK MLADA BOLESLAV
16. 10. 2018 | Klub

Miloslav Hořava: Musíme zapracovat na nasazení, tempu a agresivitě

M l. B o l. – Nastoupili do rozjetého vlaku, který ovšem bohužel nejede po extraligových kolejích kdovíjak rychle a sebejistě. Novou trenérskou trojici ve složení Miloslav Hořava, Radim Rulík a Pavel Patera tedy nečeká nic snadného. Co na současnou situaci říká nový hlavní lodivod?

Pane Hořavo, na úvod otázka, která musí padnout asi pokaždé – jak se „upekl“ váš příchod do Mladé Boleslavi?

Byl jsem oslovený Honzou Plachým, zda bych měl zájem vést boleslavský tým. Řekli jsme si k tomu pár věcí, já měl vlastně jedinou podmínku, nebo spíš lépe přání – chtěl jsem si vybrat spolupracovníky, kteří do toho půjdou se mnou. Když to vyšlo, řekli jsme si, že to zkusíme.

Proč právě Radim Rulík a Pavel Patera?

Všichni tři se velice dobře známe. S Radimem mě pojí letitá práce v Litvínově, s Pavlem na Kladně. Všichni máme stejný názor na hokej, na to, jak by se v dnešní době měl hrát. O tom se vlastně ani nemusíme bavit, rozumíme si i beze slov. Věřím, že v tomhle složení budeme mít sílu týmu pomoct.

Váš příchod k týmu byl hodně rychlý, v neděli ráno před zápasem s Olomoucí. Co jste stačil týmu říct, co jste s ním probral?

Já už jsem to někde říkal – ani si to nepamatuju. V 8:45 jsme šli poprvé do kabiny, o půl hodiny později na krátké rozbruslení. Rozhodně jsem neměl žádný velký proslov, vzhledem k té vámi zmíněné rychlosti bylo potřeba řešit hlavně praktické věci. Věnovali jsme se utkání, všechno muselo být v tempu.

Co byste řekl ke zmíněnému utkání s Olomoucí?

Že jsme začali celkem bázlivě, bez tempa a nasazení. Taky jsme proto velice rychle dostali gól. Pak se to sice zlepšilo, ale objektivně vzato – Olomouc byla silnější na puku a velice organizovaná. Body brala de facto zaslouženě.

Jaké poznatky jste si o týmu ze zápasu odnesl? Na čem budete chtít zapracovat?

Určitě na nasazení, tempu a takové té agresivitě. V tom vidím mezery.

Co styl hry? Budete se pokoušet ho nějak změnit?

Ano, rozhodně se o to pokusíme. Nepřišel jsem sem všechno obrátit vzhůru nohama s myšlenkou, že je to záležitost týdne. To rozhodně ne. Je to běh na dlouhou trať a je potřeba začít pomalu a postupně. Protože kdo chce moc, zpravidla nemívá nic.

V některém z rozhovorů jste říkal, že byste v Boleslavi znovu rád bruslivější hokej, je to tak?

Ano, je to tak. Víc bruslení, víc agresivity.

Máte daný nějaký cíl? Ať už od vedení nebo sám od sebe?

Na tohle zatím řeč vůbec nepřišla. Těžko teď určovat nějaké cíle, cítím to tak v tuhle chvíli já a cítí to tak i vedení klubu, potažmo majitel. Určitým cílem může být snad jen snaha srovnat se, zkonsolidovat kádr i hru. Musíme se teď zkrátka zaměřit na sebe. Teprve potom se rozhlížet kolem.

Vy už jste v Boleslavi coby trenér jednou působil. Vzpomínáte si na to?

Jasně. Jen ten čas strašně letí, myslel jsem si, že je to teprve deset let a ono prý už patnáct. Ale do kabiny jsem trefil a zimák je jenom víc do zelena, než býval. (úsměv)

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

14.01.2019

Rulík v Hokej den poté

Asistent mladoboleslavského trenéra Hořavy Radim Rulík bude v pondělí 14. ledna hostem pořadu České televize Hokej den poté. Nalaďte své televizory na ČT Sport ve 14:25.

09.01.2019

Výjezd do Chomutova

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Chomutovem, které je na programu v neděli 13. ledna. Odjezd autobusu je ve 12:45 od městského fotbalového stadionu. Cestovné bude činit 250 až 300 Kč (podle počtu zúčastněných), vstupenky se budou kupovat na místě. Přihlášku na výjezd najdete tady.

27.12.2018

Pláněk dostal stopku

Boleslavský obránce Martin Pláněk dostal za faul na Jana Schleisse v zápase s Vítkovicemi trest nepodmíněného zastavení činnosti na jedno soutěžní utkání. Pláněk tak v pátek nepojede s Boleslaví do Brna.

17.12.2018

Předprodej posunut

Předprodej vstupenek v úterý 18. prosince nebude z organizačních důvodů probíhat v obvyklém čase 9-13 hodin, ale od 11 do 15 hodin. Omlouváme se a děkujeme za pochopení.

17.12.2018

Výjezd do Liberce

Kromě výjezdu na Spartu, na který se můžete hlásit zde, pořádá Boleslavská smečka výjezd také do Liberce a to v sobotu 5. ledna. Odjezd je ve 12:30 od Městského fotbalového stadionu, cestovné je 100 Kč, vstupenku si každý zajišťuje sám. Formulář pro přihlášení najdete tady.

13.12.2018

Listopadový výherce

Z listopadových hlasujících v anketě Nejlepší hráč dle fanoušků vítězí Milan Gregorovič. Vyhrává šálu a mikinu dle vlastního výběru. Hlasovat můžete v naší aplikaci a v průběhu všech utkání Bruslařů.

×
Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC Olomouc
×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Olomouc
BK Mladá Boleslav