BK MLADA BOLESLAV
18. 1. 2022 | Zdena Bobková

Miloš Kelemen: Jsem šťastný, na olympiádu se nejezdí každý rok

M l. B o l. – V úterý 18. ledna slovenská hokejová reprezentace odtajnila svůj reprezentační výběr pro nadcházející Zimní olympijské hry v čínském Pekingu. Mezi nominovanými je i útočník Bruslařů Miloš Kelemen. Krátce po uveřejnění nominačního výběru jsme se s ním spojili a vyzpovídali ho. Netajil se, že nominace si velmi váží a těší se. V rozhovoru současně prozradil, co jej výhledově čeká. Jeho myšlenky se samozřejmě stáčí už i k návratu Bruslařů na led a k zápasům.

Miloši, velká gratulace k nominaci do slovenské reprezentace pro olympiádu v Číně. Jaké jsou prvotní pocity?

Jsem velmi šťastný, na olympiádu se nejezdí každý rok a někomu se to nepodaří ani za celý život. Takže jsem opravdu velmi šťastný a těším se na to.

Kdy jste se o nominaci dozvěděl?

Oficiálně teprve dnes (18. ledna, pozn. red.). Respektive věděl jsem, že jsem v užším výběru, ale přímo tu finální podobu nominace jsem neznal. A o to je to příjemnější. Jsem rád a opravdu hrozně se těším.

Jaká máte očekávání?

Myslím, že máme dobrý tým, a že můžeme ukázat sílu. Budou to těžké zápasy, ale já osobně si na ně věřím. Ukážeme, proč jsme se tam dostali a doufám, že uděláme nějaký dobrý výsledek.

Už víte nebo máte tušení, jak to bude organizačně? Tedy kdy se setkáte s týmem, odlet, karanténa, tréninky?

Vím, že 29. ledna máme sraz v Bratislavě. Ale extraliga ještě běží, takže musím komunikovat s panem Nedorostem, kdy mě klub uvolní, a jak to vůbec bude všechno možné. Tréninky v Bratislavě budou probíhat v bublině. Samozřejmostí je mít před odletem dva negativní testy. Informace o fungování v Pekingu zatím nemáme, ale předpokládám, že to bude podobné jako jiné turnaje – tedy že budeme v bublině a budeme testovaní.

Na olympiádě máte „severskou skupinu“, tedy Finsko, Švédsko a Lotyšsko. Bude to asi těžké, ale určitě můžete překvapit, že?

Ano, souhlasím, můžeme překvapit. Tím, že v ostatních týmech nebudou hráči z NHL, se ten turnaj staví do trochu jiného světla a zápasy budou určitě vyrovnané. Můžeme vyhrát s kýmkoli. Doufám, že se nám to podaří, a že půjdeme dál.

Nominační výběr je poměrně mladý (věkový průměr 26 let), v týmu máte i juniory. Sází tedy Slovensko spíše než na zkušenosti na moment překvapení, drajf a nasazení hráčů?

Trenér chce držet styl hry ve stylu chodit hodně do brány a hrát bruslivý hokej. Proto jedou ti mladší hráči. Naši junioři jsou kvalitní, jsou v prvním kole draftu a hrají opravdu dobře. Všichni už hrají hokej mezi dospělými, ať už v Nitře, nebo ve Finsku či v Americe. Pro mě to nebylo žádné překvapení, že tam jsou. Zároveň si myslím, že to není vyloženě mladý tým. Jsou tam i starší, zkušenější hráči. Je to dobře vyvážené.

Nepříjemná otázka, která aktuálně trápí extraligu a současně i tým Bruslařů, tedy covid. Tým aktuálně hrát nemůže. Nekazí to teď krapet radost z nominace? A nepanují z covidu směrem k olympiádě i určité obavy?

Není to dobré, ale covid se teď rozšířil bohužel všude. Osobně si myslím, že je dobře, že jsme se v karanténě ocitli nyní. Už od čtvrtka můžeme znovu trénovat. Můžeme být rádi, že nás to zastihlo teď a ne třeba tři dny před odjezdem do Bratislavy. Je to ideální čas, abychom se do toho dostali zpět. Jestli se tedy samozřejmě něco takového dá vůbec říct. V téhle době jeden nikdy neví...

Čekáte, že po té pauze, která vás v souvislosti s karanténou týmu zastihla, bude i nějaký výkonnostní výpadek?

Přirovnal bych to k tomu, kdy například mezi zápasy máme více dnů volna. Potom člověk cítí, že ten rozběh není tak hladký. Teď jsme týden nehráli. První třetina bude určitě těžká, bude se hůř dýchat, ale jinak ten herní výpadek se za týden neztratí. Ani nic z té kondice. Jen bude potřeba to rozdýchat na ledě. Další náš zápas hrajeme v neděli v Třinci. Myslím, že to bude v pohodě.

Myslíte, že trenéři budou muset na ten výpadek nějak zareagovat?

My máme tréninky v kuse ve vysokém tempu, tam se určitě nebude nic měnit. Ale trenéři budou chtít, abychom byli na neděli připravení, takže bude se vše směřovat k neděli. Zatím nevím přesně, jaký bude tréninkový program, zda tam trenéři nepřipraví něco navíc, co nebývalo zvykem.

Sám jste to už naznačil, v neděli vás čeká Třinec. Což je na začátek tedy poměrně velké sousto, že?

To ano. Je to těžký soupeř, hraje se s nimi těžko. Navíc hrajeme u nich. Musíme být na to připravení a hrát zodpovědně. Navíc, pokud si dobře vybavuji, tak jsme jim v letošní sezóně ještě nedali ani gól, což je pro nás neakceptovatelné. Doufám, že se to nyní zlomí a přivezeme tři body.

Děkujeme za rozhovor a na olympiádě přejeme hodně úspěchů.


https://www.w3.org/1999/xlink"> stroke="none" stroke-width="1" fill="none" fill-rule="evenodd">
Zobrazit příspěvek na Instagramu
Příspěvek sdílený BK Mladá Boleslav (@bkmladaboleslav)

Další články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!