BK MLADA BOLESLAV
5. 11. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Milan Průšek: Body? Jde to pomalu, ale snad jistě

M l. B o l. – Reprezentační pauza se netýká jen A týmu, ale aktuálně ji mají i extraligové mládežnické týmy. Tato část sezóny, kdy se nehrají žádné zápasy, naskýtá ideální prostor k bilancování. Juniorský tým BK Mladá Boleslav, aktuální vicemistr ČR, má za sebou už 16 odehraných zápasů, po kterých se drží na 12. místě tabulky s 22 získanými body. Rozhodli jsme se vyzpovídat nového kapitána juniorů Milana Průška (5+5). Devatenáctiletý student maturitního ročníku obchodní akademie hodnotí dosavadní výkony týmu a ohlíží se i za příčinami nevydařeného startu sezóny.

Milane, začátek sezóny vám nevyšel zrovna tak, jak se od úřadujícího vicemistra očekávalo. Napadají vás příčiny toho nevydařeného startu?

Na tu otázku se neodpovídá lehce, protože je těžké říct, čím to přesně bylo. Možná tím, že jsme si mysleli, že to půjde trochu jednodušeji, možná dokonce samo, poté co jsme se loni umístili na druhém místě v extralize. Také tomu podle mě chyběl týmový duch – obětavost pro tým, větší bojovnost a tak podobně. Nechci tím říct, že bychom nechtěli vyhrávat. To chce samozřejmě každý, ale většinou nám tam chybělo velmi málo, abychom několik z těch zápasů dotáhli do zdárného konce. Některá utkání nám nevyšla kvůli shodě náhod, rozhodčímu, nebo naší chybě.

Milan Průšek

Jak se vlastně dá s takovou krizí v týmu bojovat? Co přesně jste museli udělat, abyste konečně začali bodovat?

Začali jsme těmi nejmenšími věcmi, potom jsme si i sedli v kabině, řekli jsme si, že takhle to dál nejde. Nastavili jsme si taky trochu jiný řád toho, jak to bude v kabině fungovat co se týče tréninků. Hlavně aby každý z nás makal na 120 % a nikde si neulevoval. To přineslo podle mého názoru alespoň částečně ovoce v podobě výher a bodů.

V říjnu jste také v týmu změnili kapitána. Kapitánské céčko jste převzal od Zdeňka Borovce vy. Odkud vzešla ta iniciativa změnit kapitána?

Před jedním z tréninků přišli oba naši trenéři do kabiny a měli k nám proslov. Zmínili mimo jiné, že se změní kapitáni a že jím budu já. Chtěli, abychom se se staršími hráči domluvili a společně co nejvíce stmelili kabinu, abychom fungovali co nejlépe.

Poslední herní víkend před reprezentační pauzou jste strávili dvěma zápasy na Moravě. Nejdříve jste podlehli Zlínu 5:6 po samostatných nájezdech a v sobotu jste deklasovali 5:0 Olomouc. Jaké ty zápasy byly?

Víkend jako celek hodnotíme určitě kladně. Se čtyřmi získanými body panuje spokojenost, navíc jsme moc rádi, že je, byť po málu, pravidelně získáváme. Co se týče zápasu ve Zlíně, tak ten byl hodně vyrovnaný a hrál se spíš útočný hokej. Některé naše inkasované góly byly taky docela smolné. V Olomouci jsme chtěli za každou cenu vyhrát a věděli jsme, že máme šanci, protože se jí nedaří. Na Olomouc jsme vlétli a byli jsme jednoznačně lepší, góly nám tam napadaly skvěle a jsme samozřejmě také moc rádi, že jsme dokázali udržet čisté konto.

Nyní je v plném proudu reprezentační přestávka, kdy máte určitě větší prostor k regeneraci a odpočinku. Jaký máte vlastně momentálně tréninkový režim?

Je to trochu volnější oproti zápasovému období. Občas něco hrajeme a hlavně se snažíme nabrat nové síly. Od pondělí už na to ale asi opět vlétneme a budeme se usilovně připravovat na další ligové zápasy, určitě nechceme nikoho zklamat a rádi bychom hráli, co nejlépe umíme.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.