BK MLADA BOLESLAV
5. 11. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Milan Průšek: Body? Jde to pomalu, ale snad jistě

M l. B o l. – Reprezentační pauza se netýká jen A týmu, ale aktuálně ji mají i extraligové mládežnické týmy. Tato část sezóny, kdy se nehrají žádné zápasy, naskýtá ideální prostor k bilancování. Juniorský tým BK Mladá Boleslav, aktuální vicemistr ČR, má za sebou už 16 odehraných zápasů, po kterých se drží na 12. místě tabulky s 22 získanými body. Rozhodli jsme se vyzpovídat nového kapitána juniorů Milana Průška (5+5). Devatenáctiletý student maturitního ročníku obchodní akademie hodnotí dosavadní výkony týmu a ohlíží se i za příčinami nevydařeného startu sezóny.

Milane, začátek sezóny vám nevyšel zrovna tak, jak se od úřadujícího vicemistra očekávalo. Napadají vás příčiny toho nevydařeného startu?

Na tu otázku se neodpovídá lehce, protože je těžké říct, čím to přesně bylo. Možná tím, že jsme si mysleli, že to půjde trochu jednodušeji, možná dokonce samo, poté co jsme se loni umístili na druhém místě v extralize. Také tomu podle mě chyběl týmový duch – obětavost pro tým, větší bojovnost a tak podobně. Nechci tím říct, že bychom nechtěli vyhrávat. To chce samozřejmě každý, ale většinou nám tam chybělo velmi málo, abychom několik z těch zápasů dotáhli do zdárného konce. Některá utkání nám nevyšla kvůli shodě náhod, rozhodčímu, nebo naší chybě.

Milan Průšek

Jak se vlastně dá s takovou krizí v týmu bojovat? Co přesně jste museli udělat, abyste konečně začali bodovat?

Začali jsme těmi nejmenšími věcmi, potom jsme si i sedli v kabině, řekli jsme si, že takhle to dál nejde. Nastavili jsme si taky trochu jiný řád toho, jak to bude v kabině fungovat co se týče tréninků. Hlavně aby každý z nás makal na 120 % a nikde si neulevoval. To přineslo podle mého názoru alespoň částečně ovoce v podobě výher a bodů.

V říjnu jste také v týmu změnili kapitána. Kapitánské céčko jste převzal od Zdeňka Borovce vy. Odkud vzešla ta iniciativa změnit kapitána?

Před jedním z tréninků přišli oba naši trenéři do kabiny a měli k nám proslov. Zmínili mimo jiné, že se změní kapitáni a že jím budu já. Chtěli, abychom se se staršími hráči domluvili a společně co nejvíce stmelili kabinu, abychom fungovali co nejlépe.

Poslední herní víkend před reprezentační pauzou jste strávili dvěma zápasy na Moravě. Nejdříve jste podlehli Zlínu 5:6 po samostatných nájezdech a v sobotu jste deklasovali 5:0 Olomouc. Jaké ty zápasy byly?

Víkend jako celek hodnotíme určitě kladně. Se čtyřmi získanými body panuje spokojenost, navíc jsme moc rádi, že je, byť po málu, pravidelně získáváme. Co se týče zápasu ve Zlíně, tak ten byl hodně vyrovnaný a hrál se spíš útočný hokej. Některé naše inkasované góly byly taky docela smolné. V Olomouci jsme chtěli za každou cenu vyhrát a věděli jsme, že máme šanci, protože se jí nedaří. Na Olomouc jsme vlétli a byli jsme jednoznačně lepší, góly nám tam napadaly skvěle a jsme samozřejmě také moc rádi, že jsme dokázali udržet čisté konto.

Nyní je v plném proudu reprezentační přestávka, kdy máte určitě větší prostor k regeneraci a odpočinku. Jaký máte vlastně momentálně tréninkový režim?

Je to trochu volnější oproti zápasovému období. Občas něco hrajeme a hlavně se snažíme nabrat nové síly. Od pondělí už na to ale asi opět vlétneme a budeme se usilovně připravovat na další ligové zápasy, určitě nechceme nikoho zklamat a rádi bychom hráli, co nejlépe umíme.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

19.04.2021

Bruslaři na kempu repre

Tři mladoboleslavští hokejisté byli nominováni na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa. K reprezentačnímu výběru se v Plzni během příštího týdne připojí útočníci Pavel Kousal s Ondřejem Najmanem a gólman Jan Růžička.

Gratulujeme a držíme palce!

16.04.2021

Bruslaři na MS U18

Na mistrovství světa osmnáctek, které se uskuteční od 26. dubna do 6. května 2021 v americkém Texasu, byli nominováni tři mladí Bruslaři. V reprezentačních barvách se objeví obránce David Moravec, útočník Gabriel Szturc a gólman Oliver Šatný.

Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů!

15.04.2021

Nedostupnost webu

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost našeho webu v den sedmého semifinálového utkání s Třincem. Potíže nebyly na straně klubu, ale na straně provozovatele webu, na jehož servery směřovaly hackerské útoky.

11.04.2021

Vacík v reprezentaci

Mladoboleslavský obránce Dominik Vacík se od 13. do 17. dubna zúčastní reprezentačního soustředění kategorie do 20 let ve Vyškově a také dvou přátelských zápasů se Slovenskem.

26.03.2021

Zohorna poprvé v NHL

Radim Zohorna si v noci na 26. března v rámci čtvrtečního hracího dne odbyl svou premiéru v nejslavnější hokejové lize světa. Uvedl se přitom na výbornou, neboť v duelu mezi Pens a Buffalem vsítil rozdílovou trefu!

26.03.2021

Semifinále s Třincem

Bruslaři už znají svého semifinálového soupeře – po nejrychlejším možném vítězství nad Kometou Brno postoupil HC Oceláři Třinec. Druhou semifinálovou dvojici tvoří HC Sparta Praha a Bílí Tygři Liberec. Mladoboleslavští hokejisté budou začínat venku, tedy na ledě Třince, a to v sobotu 3. dubna.