BK MLADA BOLESLAV
20. 12. 2013 | Zdeněk Kamínek ml.

Milan Mikulík: Spokojení jsme, ale na druhou stranu od nás první místo každý čekal

Ú s t í n. L. - Milanu Mikulíkovi se v letošní sezóně zatím daří, v kanadském bodování soutěže náleží třiatřicetiletému pravému křídelnímu útočníkovi jedenáctá příčka. Statistiky si naposledy ostravský rodák vylepšil proti svému bývalému celku, Ústí nad Labem, kdy si kromě jedné trefy do černého připsal jednu gólovou přihrávku.

Když bychom se vrátili ke středečnímu měření sil v Ústí nad Labem, jak byste duel zhodnotil?

Utkání rozhodla druhá třetina, ve které jsme vstřelili pět gólů a tím domácí zlomili. Do té doby to bylo vyrovnané střetnutí, třetí část se pouze dohrávala.

Zvítězili jste pouze v jedné dvacetiminutovce ze tří, přesto vezete tři body...

Špatné to není, vyhráli jsme zápas. Trenéři nám k tomu řekli své. V první třetině hráli Ústečtí Lvi velmi dobře, ale po inkasovaných brankách odešli, což je pochopitelné.

Proti vašemu bývalému celku jste se dokázal jednou prosadit a zaznamenat jednu přihrávku. Jak se seběhla vaše gólová situace a chtěl jste se proti Slovanu vytáhnout?

Těžili jsme z rychlého protiútoku, do kterého se zapojil i obránce. Byla to pěkná akce, mně se na závěr podařilo prostřelit gólmana. Už je to delší dobu, co jsem v Ústí nad Labem působil. Když jsem přestoupil, byla to pro mě pikantní utkání. V každém případě se rád do Zlatopramen Areny vracím a vzpomínám na působení v týmu Lvů v dobrém a rád. Měli jsme výborný mančaft, hráli jsme okolo prvního nebo druhého místa.

Vypsal jste s Davidem Pojkarem, Romanem Němečkem a Milanem Tomanem nějakou odměnu v šatně na vítězství?

Zaplatíme svačinu. Pouze Milan Toman platit nemusí, neboť už je to hodně dlouho a platí svačiny proti Stadionu Litoměřice.

Sledujete v současnosti zápasy Slovanu a co na ně říkáte?

Výsledky sleduji. V Ústí nad Labem vedení obměnilo kádr a dalo prostor mladším klukům. Na výsledky si budou muset počkat. Nyní se zvedli a i proti nám zahráli Lvi suprové utkání. První třetinu se drželi, druhou už to nevyšlo.

Jak byste shrnul dosavadní výsledky Mladé Boleslavi v aktuální sezóně?

Spokojení jsme, ale na druhou stranu to od nás každý čekal. Není čas se ohlížet, musíme jít stále dále a vyhrávat zápas od zápasu. Je třeba si udělat co největší pohodu před závěrem sezóny.

Vy osobně jste letos během šestadvaceti střetnutí nastřádal dvacet devět kanadských bodů (10+19). Cítíte, že se vám v letošním ročníku daří?

Sedli jsme si celkově jako pětka. V útoku nastupuji s Michalem Brošem a Tomášem Klimentou, to jsou extraligoví hráči, se kterými se vše dá krásně dát. Snažím se oběma svým pohybem vytvářet šance a zatím nám to sedí. Doufám, že to takto bude pokračovat a v té nejtěžší fázi sezóny nám to bude klapat a bude vše v pořádku.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.