BK MLADA BOLESLAV
14. 6. 2011 | Jitka Čechová

Milan Hnilička: Hráči, kteří tu teď jsou, mají vůli Boleslavi pomoci

M l. B o l. – Sportovní manažer Bruslařského klubu Milan Hnilička (na snímku) za sebou má poměrně hektické období, které ještě pořád není tak docela u konce. Všechna jednání s hráči totiž ještě pořád nejsou za ním, ještě stále zbývá podepsat pár smluv. Přesněji řečeno – Mladá Boleslav shání ještě dva obránce a jednoho útočníka. V kurzu je hned několik jmen, mezi nimi i dobře známí Darrell Hay a Tomáš Divíšek. O tom všem a mnohém dalším jsme s Milanem Hniličkou mluvili v následujícím rozhovoru.

Nejnovějším přírůstkem do hráčských řad Bruslařského klubu je Jaroslav Balaštík. S hokejistou takového jména určitě přichází spokojenost z vaší strany…

Jsem moc rád, že se Jarda takhle rozhodl. Pevně věřím, že se mu v nadcházející sezoně bude dařit minimálně stejně dobře jako v těch sezonách uplynulých, a že se mu podaří vyplnit všechna předsevzetí, která si s příchodem do Boleslavi spojil. Tím hlavním je pochopitelně cíl celého klubu – konečně se dostat ze dna tabulky.

Jak moc jste spokojený s kádrem, který se vám zatím v Bruslařském klubu podařilo dát dohromady? Odpovídá vašim představám?

Představy má člověk různé a hlavně jich má víc. V průběhu minulé sezony jsem se s Mladou Boleslaví seznamoval, sledoval jsem pozorně jiné kluby a jiné hráče. Pak to bylo potřeba zhodnotit a začít uplatňovat nějakou tu svou vizi. Došel jsem k závěru, že neexistuje prakticky jiná možnost, než že klub musí projít větší obměnou. Trošku mi to zkomplikovala baráž, protože jsme do poslední chvíle netušili, jaký tým vlastně budeme stavět. Jenže samozřejmě s ničím nemůžete úplně stoprocentně pohnout za jediné léto… Ale abych to shrnul a odpověděl na vaši otázku: Musím říct, že mám pocit, že se docela daří. Lidé, co jsou teď tady, mají vůli Mladé Boleslavi pomoci a taky mají vůli pohnout se svými vlastními kariérami. Chtějí buď potvrdit své renomé, nebo napravit to, co se jim loni tak úplně nedařilo. A to je pro mě rozhodující.

Do útoku se vám podařilo přivést dvě velká jména, jak to ale vypadá s obranou a dalšími posty?

Vyřešili jsme brankáře, máme dva vyrovnané gólmany, kteří vědí, do čeho jdou. Oba jsou dostatečně dobří a dostatečně spolehliví na to, abychom minimálně buď na jednoho, nebo na druhého mohli spoléhat. Obrana mi zbyla na konec. Zůstává obranná dvojice Žabka – Chaloupka, kteří spolu dohrávali sezonu a byli jedněmi z našich vůbec nejlepších obránců. Do sestavy se po zranění vrátí i Pepa Jindra. Taky tam máme Jirku Marušáka, opět jsme získali na hostování Martina Dudáše a v neposlední řadě jsme posílili o Jakuba Čuttu. Takže co se týče obrany obecně, ještě bych rád získal dva hráče do základní sestavy, s nimiž momentálně jednám. Můžu prozradit, že jedním z nich je Darrell Hay, u něhož bych si opravdu přál, aby s námi zůstal. A nemůžu zapomenout zmínit dva mladíky – Mozíka a Soukupa, kteří v minulém roce patřili mezi to nejlepší v juniorce, a kteří určitě dostanou příležitost, aby se ukázali.

Ještě slovo k brankářům – jak to vypadá s Romanem Willem? Počítá s ním Boleslav, i když bude hrát v Litoměřicích?

Počítá. Rád bych si ho pohlídal, je to talentovaný gólman. Samozřejmě tam ještě existuje i jiná varianta, protože si pohrává s myšlenkou odchodu do juniorské soutěže v zámoří, ale já doufám, že se dobře rozhodne, a že zůstane v Čechách. Do té naší aktuální brankářské dvojice Valent – Hübl může klidně promluvit i on. Nevím sice, jak rychle, ale je to obrovský talent, který je do budoucna velkým příslibem.

Hodně oslovil i Tomáš Hyka. Jak to vypadá s ním?

To je podobná situace jako s Willem. Stejně jako on přemýšlí o zámoří, což je dneska téma pro všechny mladé hráče. Ale nejde jen o Hyku, máme tam i Lence, se kterým počítáme do základní sestavy, a další kluky, kteří budou mít šanci zabojovat. Myslím, že máme docela štěstí, protože loňský juniorský ročník byl opravdu silný. Navíc by se teď u chlapů měli od koho učit. To byl jeden z důvodů, proč přišel David Výborný a teď i Jarda Balaštík. Měli by těm mladým klukům ukázat cestu k úspěchu – všechnu tu dřinu a pokoru.

Když už jste zmínil role Davida Výborného a Jaroslava Balaštíka – nebyl důvodem jejich příchodů i touha získat trochu víc respekt u soupeřů?

Určitě máte pravdu, ale na co jsem při sestavování kádru myslel podstatně víc, jsou přesilovky. Trápili jsme se v nich jak loni, tak i v minulých letech, jak mi bylo řečeno. Tihle dva hráči by to měli trochu obměnit a dát tomu jiný ráz. Do boleslavské přesilovky bych si pak představoval ještě jednoho beka, ale o tom už jsem mluvil.

O Bruslařském klubu se obecně ví, že nedisponuje nikterak gigantickým rozpočtem. Nebyl to problém? Jak jste vůbec zvládl dostat do Boleslavi Výborného i Balaštíka?

Ušetřil jsem v zadních řadách. Do rozpočtu, který jsem od klubu dostal, jsem se vešel. Ten rozpočet není nijak závratný, ale kluci byli rozumní. Shodli jsme se na určitých vizích, to bylo podstatné. Co se týče smluv, tak bůhvíjak vysoké kontrakty nemají, to si tady prostě nemůžeme dovolit.

Do kdy byste chtěl mít kádr kompletně vyřešený? Kolik času si ještě dáváte?

Tohle je těžké říct… Až doteď jsem mluvil o obraně, ale nesmíme zapomenout na to, že nám schází ještě jeden útočník. Momentálně jednám s Tomášem Divíškem a poté ještě se dvěma dalšími hráči, které ale zatím nebudu jmenovat. Takže jedno místo v útoku je ještě pořád otevřené. Abych byl upřímný, otázku kádru jsem chtěl mít vyřešenou už před dvěma týdny, ale nejde to tak rychle, jak bych si já sám představoval. Podstatné je, že se to ale i přes tu rychlost vyvíjí směrem dopředu…

Jak to bude s hráči, kteří boleslavským divákům už tak nějak přirostli k srdci? Boháč už odešel do Ústí, ale třeba o Nouzovi se ještě nemluvilo…

S Tomášem Nouzou zatím do základní sestavy nepočítáme. Chápu, že pro diváky, kteří ho tady byli zvyklí vídat tolik let, to bude určitá forma bolestivého oslabení, ale já bych byl radši, kdyby to brali spíš prostě jako nutnou změnu. Oba dva, Boháč i Nouza, tady odvedli obrovský kus práce a Bruslařský klub jim vždycky bude vděčný za to, co tady dokázali. Oba Boleslav pomáhali dostat do extraligy, pomohli ji tam několikrát i udržet. Bohužel to vyšlo na mě, kdo musel udělat tenhle řez, ale věřím, že to pomůže jak klubu, tak i klukům v jejich osobních kariérách.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav