BK MLADA BOLESLAV
24. 10. 2015 | Jitka Čechová

Michala Broše vytleskal stadion vestoje: Běhal z toho mráz, říká

M l. B o l. – Mladoboleslavská ŠKOENERGO Aréna hlásila při pátečním zápase 13. kola se Spartou vyprodáno. Více než čtyři tisícovky lidí sledovaly vyrovnané a dramatické střetnutí, které nakonec v prodloužení vyhráli Bruslaři. Ještě před tím vším ale zaplněný stadion přihlížel emotivní předzápasové pětiminutovce s hráči obou mužstev nastoupených v tichém uznání na modrých čarách – do Boleslavi se totiž symbolicky právě na duel se Spartou přijel rozloučit se svou kariérou i fanoušky útočník Michal Broš.

Krátké video mapující kariéru, syn s dcerou v jeho dresu na ledě, dárek – jak později přiznal, tohle všechno bylo pro Michala Broše překvapením, o kterém dopředu nic nevěděl. „Tak nějak sám pro sebe jsem si říkal, že zdejší vedení asi vymyslí něco s tou obrazovkou, kterou jsem tu nedávno viděl coby novou, ale takové video jsem nečekal. Některé ty záběry a fotky jsem snad v životě neviděl,“ usmíval se o první přestávce, kdy se na něj sesypali novináři.

„Hodně mě překvapily taky děti. Vůbec jsem nevěděl, že přijdou. Těch emotivních dojmů bylo až moc,“ říká. A z kompletně zaplněného stadionu, který vestoje tleskal a skandoval jeho jméno, mu prý běhal mráz po zádech. Po předání památečních dárků generálním manažerem klubu Mgr. Janem Tůmou, sportovním manažerem Jaromírem Látalem a marketingovým manažerem Cyrilem Sukem pak Michal Broš symbolicky se svými dvěma dětmi vhodil buly na hole svým bývalým parťákům – Davidu Výbornému a Jaroslavu Hlinkovi.

A jak teď třeba Michal Broš tráví svůj „volný“ čas? Kde všude trénuje a jaké dojmy si odnesl z nedávného exhibičního zápasu pro Dominika Skořepu, do kterého také nastoupil? Podívejte se na náš videorozhovor!

Hokejová vizitka Michala Broše

Tento talentovaný střední útočník se narodil 25. ledna 1976 v Olomouci, kde se také učil první hokejové krůčky. Českou nejvyšší soutěž si poprvé zahrál v sezóně 1995/1996 a tehdy na sebe poprvé výrazně upozornil v lajně známé jako „KBT“, do které patřili také další olomoučtí odchovanci Jan Tomajko a Ondřej Kratěna. Tehdy ještě všichni tři nosili buď ochrannou mřížku či plexištít určený pro juniory.

V Olomouci Broš vydržel, stejně jako Tomajko, až do konce extraligové éry a od sezóny 1997/1998 působil ve Vsetíně. Na Valašsku se tak opět sešla „KBT“ lajna. Zde ovšem vydržel pouhé dva roky, které ověnčil mistrovskými tituly a po sezóně 1998/99 odešel spolu s Ondřejem Kratěnou do Sparty. Díky vítězství nad Vsetínem ve finále 2000 tak dosáhl mistrovského hattricku a skvělou sezónu završil ziskem zlaté medaile na MS 2000 v Petrohradu, kde se opět setkal se svým bývalým parťákem Janem Tomajkem.

Po splnění finské mise se pak opět vrátil do Sparty, ale na další, v pořadí již osmý titul (pokud sečteme jeho působení v ČR, Finsku a na MS) nedosáhl. Rudý dres Pražanů oblékal až do sezony 2012/2013, kdy už coby druhý kapitán sparťanů (prvním byl David Výborný) zamířil do Mladé Boleslavi, které nemalou měrou pomohl zpátky do nejvyšší soutěže.

V české reprezentaci celkově odehrál 47 zápasů, ve kterých střelil 3 branky, a zúčastnil se dvou MS v letech 2000 (zlato) a 2002 (5. místo) a také MS U20 v roce 1996. Na draftu NHL v roce 1995 si ho jako celkově 130. vybral klub San JoseSharks, ale nejslavnější hokejovou soutěž světa si i přes svůj nesporný talent nikdy nezahrál.

Co řekli o Michalu Brošovi a konci jeho kariéry...?

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.