BK MLADA BOLESLAV
16. 9. 2013 | Lukáš Chuchválek

Michal Valent: V každém zápase musíme hrát zodpovědně

M l. B o l. – Dva dny před zápasem 3. kola 1. ligy, které Bruslaři odehrají na domácím kluzišti s Litoměřicemi, se po tréninku uskutečnil rozhovor s Michalem Valentem (na snímku), jehož lze v tuto chvíli považovat za brankářskou jedničku, neboť odchytal oba dva úvodní zápasy. V něm se probírala hlavně úvodní utkání a také to nadcházející s Litoměřicemi. Valent zůstává klidný a věří, že mužstvo duel zvládne.

Michale, máte za sebou dva zápasy se Šumperkem a Kadaní. Jak se vám v nich chytalo?

Bylo to docela dobré, ale hlavní podíl na obou výhrách mělo celé mužstvo. Oba dva zápasy jsme odehráli velmi slušně ze zajištěné obrany, což mi jako gólmanovi neskutečně ulehčuje práci. Na druhou stranu hrajeme dobře v útoku a dáváme góly. Tím pádem se ten zápas vždycky uklidní a soupeře k žádným vyloženým šancím nepouštíme. Co na mě šlo, to jsem se snažil chytit. A tak jsme oba úvodní zápasy vyhráli.

Michal Valent i v této sezóně baví diváky svou gólmanskou děkovačkou

V zápase se Šumperkem bývala mohla být nula, kdyby nedošlo k podcenění jedné situace, jež skončila jedinou brankou ve vaší síti. Nebyla to škoda?

Na jednu stranu to možná škoda je, na druhou stranu to vůbec nevadí. Pro každého gólmana je super, když vychytá nulu, ale není to důležité. Důležitější je tříbodový zisk. Co se týče té situace, za bránou jsme si špatně přebrali soupeře a já si vůbec nevšiml toho hráče, který byl úplně sám, takže jsem nečekal nahrávku do těch míst a dostal jsem gól prakticky do prázdné brány, bohužel. Tento gól ale soupeři nakonec nijak nepomohl a zápas jsme zvládli.

Dávali si spoluhráči před vámi od té doby větší pozor?

Snad, ale každý zápas se nedá hrát na nulu. Myslím si, že hrajeme velmi dobře v obraně a dobře obsazujeme hráče, vrací se i naši útočníci. Je to paráda a doufám, že nám to takto vydrží, a že budeme nadále plnit pokyny trenéra.

Pamatujete z prvních dvou zápasů na nějaké vyloženě horké chvilky, které jste musel řešit?

V zápase se Šumperkem na mě tolik střel nešlo, ale jeho hráči hráli celý zápas takový nepříjemný hokej, kdy útočníci neustále zajížděli za naše beky. Pro mě bylo nejtěžší se koncentrovat na celý zápas a hlídat je, abych mohl správně spoluhráče dirigovat, aby si z těchto situací soupeř nevypracoval nějaké vyložené šance. Takové zápasy jsou pro brankáře fakt těžké, protože soupeř může ze dvou, tří střel dát gól a využít narušenou koncentraci. Zápas jsme s kluky vyřešili dobře, takže to bylo fajn.

Michal Valent na tréninku

Očekáváte, že nějaký tým bude vyloženě problémový?

Podle mě bychom se měli soustředit hlavně sami na sebe, hrát s pokorou a sebevědomím. Na každý zápas, který začíná 0:0, se musíme zodpovědně připravit a bude záležet jenom na nás, co soupeřům dovolíme, zda-li budeme hrát naši hru, nebo se přizpůsobíme jejich. Když vydržíme hrát naši hru, bude se nám dařit a budeme vyhrávát zápasy.

S čím půjdete do 3. kola s Litoměřicemi?

Věřím, že přijdou naši vynikající fanoušci, kteří nás poženou dopředu, a že zápas zvládneme. Bude to těžké utkání a dá se říct, že vzhledem k malé vzdálenosti odsud to bude určitě vyhrocené.

Soupeř třeba dokázal v minulém kole hodně potrápit v derby Ústí nad Labem...

Určitě, ale nemůžeme se na to dívat takhle. Jak jsem říkal, každý zápas začíná za stavu 0:0 a musíme k němu přistoupit zodpovědně. Tedy hrát naši hru.

Jak hodnotíte zpětně přípravu a také fakt, že letos na pozici brankářské jedničky začínáte vy?

Jsem rád, že jsem dostal příležitost být v bráně od začátku a budu se snažit ji zužitkovat. Příprava byla fajn a jsem rád, že mi bylo umožněno trénovat na Moravě individuálně s Rosťou Haasem (trenér brankářů Rostislav Haas, pozn. red.). Myslím si, že mi to hodně pomohlo, stejně jako přípravné zápasy, které jsme odehráli velmi dobře. Nejdůležitější ale samozřejmě je, abychom odehráli dobře sezónu jako celek.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov