BK MLADA BOLESLAV
15. 4. 2013 | Jitka Čechová

Michal Valent: Kluci blokují střely, a když něco vyrazím, hned to jde pryč

M l. B o l. – Vychytat druhou nulu za sebou a to v takové soutěži, jakou je baráž – to je hodně lichotivá bilance. Michal Valent (na snímku) ale jasně hlásá, že osobní statistiky ho v této části sezony zajímají ještě méně než kdykoliv předtím. Navíc značný podíl na svém čistém skóre přičítá spoluhráčům: "Hrajeme velmi dobře defenzivně a ještě dáváme dost gólů," říká.

Michale, s Chomutovem jste vychytal druhou nulu v řadě. To je v soutěži, jakou je baráž, slušná bilance, souhlasíte?

Nula je fajn, ale pro mě to nic neznamená. Důležité je jenom to, že z každého toho zápasu bereme tři body. Stejný cíl budeme mít i v úterý s Olomoucí. To jediné mě teď zajímá. Musíme ty zápasy zvládat jako celek, v úterý do toho půjdeme zase od začátku. Když to nezvládneme, tak mi tahle nula, ani ta předchozí, k ničemu nebude.

Ona je to vlastně práce celého týmu, že? Obrana vám hodně pomáhala, všechno fungovalo…

Nejen obrana. Celé pětky hrají zodpovědně, blokují střely, když něco vyrazím, okamžitě to dávají pryč. Hrajeme super defenzivně a na druhou stranu poměrně dost gólů dáváme. V tomhle směru si v tuhle chvíli vážně není na co stěžovat.

Jak moc jste se v utkání s Chomutovem tedy cítil vytížen?

Nejhorší to bylo ve druhé třetině, kdy jsme dvakrát za sebou hráli ve dvojnásobném oslabení. Navíc hodně dlouhém, dohromady to dalo pomalu rovné čtyři minuty. Tam jsem se zapotil trochu víc. Ale kluci přede mnou odvedli neskutečnou práci. Škoda, že se v Čechách nevedou statistiky, kolikrát kdo zablokoval střelu. Myslím, že by měli minimálně stejný počet zákroků jako já těch brankářských.

Když už jsme u toho – když to vezmeme kolem a kolem, tak se před vámi drtivou většinu času strávila jedna obranná trojice, že?

Je to tak. Pepa Jindra, Petr Chaloupka a Martin Koudelka. Oni na to vážně mají buňky, jsou dobří. Do všeho padají, všude jsou. A zároveň mi nepřekáží ve výhledu, to je strašně důležité. Když gólman nevidí, nemůže nic chytit.

Řekl byste, že Boleslav je teď psychicky opravdu nahoře?

Myslím, že ano. Když vyhráváte, vždycky jste psychicky nahoře. A když vyhráváte tímhle způsobem… Ale jak už jsem řekl, je to parádní, jenže je potřeba pustit to z hlavy. Před námi jsou ještě dva zápasy. Teprve potom budeme vědět, jak moc se můžeme nebo nemůžeme plácat po ramenou.

Neříkáte si, jestli tenhle doslova střelecký i bodový výbuch přeci jenom nepřišel maličko pozdě?

Nemyslím si. Samozřejmě jsme na tom mohli být líp, ale tak je to vždycky, ne? Pořád jsme ve hře a to je to podstatné. Myslím, že jsme měli docela špatný los. Ten začátek venku nám prostě nesedl. Přitom bych neřekl, že jsme hráli špatně, prostě jsme jen nedávali góly.

Vaše jméno v zápase s Chomutovem vyvolával celý stadion. To není tak docela běžná věc. Jak jste to vnímal?

Chci za to strašně poděkovat. Musím říct, že mě to překvapilo. Fanoušci s tím začali už nějakých deset minut před koncem. Snažil jsem se to gesty mírnit, bál jsem se, aby se to nějak nezakřiklo. Ale byl to krásný pocit. Moc děkuji.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov