BK MLADA BOLESLAV
9. 1. 2012 | Jitka Čechová

Michal Valent: Jsou před námi tři vůbec nejdůležitější utkání tohoto měsíce

P r a h a - V brance Bruslařů stál Michal Valent (na snímku) naposledy těsně před Vánocemi, kdy vystřídal svého kolegu Hübla. Do utkání na Spartě nastoupil hned od začátku a víc než dvě třetiny držel Mladou Boleslav svými zákroky nad vodou. Nakonec ale kapituloval před střelami Tona a Tenkráta. S prohrou s týmem z Holešovic už nikdo nic neudělá, a proto Valent burcuje do budoucna: "Musíme se připravit a dát do toho všechno!"

Michale, jaké jsou vaše bezprostřední pocity po utkání? Nakonec je to určitě zklamání…

Je to škoda. Myslím, že jsme proti Spartě nepředvedli špatný výkon. Zvlášť v těch prvních dvou třetinách. Skoro bych si troufl tvrdit, že to byl jeden z nejlepších zápasů, jaký jsme s nimi kdy hráli. Řekl bych, že se nám podařilo vymazat ten rozdíl, který mezi námi v tabulce je. Nezasvěcenému by to nejspíš nepřipadalo jako souboj posledního s prvním. Myslím, že alespoň na ten bod jsme měli.

Oproti minulému utkání se vám také podařilo eliminovat počet trestných minut, a když už jste oslabení hráli, Sparta se téměř k ničemu nedostala…

Nějaké šance tam samozřejmě měla, ale myslím, že máte veskrze pravdu. Kluci to odbránili dobře, což by asi měla být jedna z těch věcí, které si snad přeneseme do dalších zápasů. Ale jak říkám, můžeme si tu stokrát vykládat, že to z naší strany nebylo špatné, když jsme bez bodu.

Boleslav patří v extralize mezi nejlepší týmy, co se týče hry v početní výhodě, proti Spartě to ale tak vůbec nevypadalo. Jednou z příčin neúspěchu bude i nevyužitá přesilovka pět na tři ze druhé třetiny, že?

V přesilovkách nám to skřípalo už minule ve Vítkovicích. Kluci se snažili i proti Spartě, nějaké šance měli, ale Pöpperle to prostě vychytal. Jestli bych to měl soudit ze svého pohledu z opačné strany kluziště, tak jsme si asi zuby vylámali hlavně na něm.

Když už jsme u té druhé třetiny: V jejím závěru jste předvedl poněkud husarský kousek, kterým jste doslova ochromil nejen soupeře ale i své spoluhráče. Co jste to tam vyváděl?

Já čekal, že to bude jen nahození za moji branku. Letělo to až ze středního pásma, tak mě v tu chvíli nějak nenapadlo, že by to mohlo být cokoliv jiného. Všichni ostatní hráči Sparty byli dost daleko, tak jsem si chtěl vybruslit za branku a to nahození jim zastavit. Gólman na to obvykle potřebuje víc času, ono to chvilku trvá, než se tam dostane – obzvlášť mně –, a já si říkal, že ten čas tentokrát budu mít. Jenže najednou koukám, že to hodil na bránu. Naštěstí pro mě jen po ledě, takže to zvládla hokejka.

V poslední době Mladá Boleslav tak trochu vyvolává dojem, že se jí proti silnějším týmům daří víc, než proti těm, co jsou v tabulce níž. V čem to podle vás je?

Takhle to asi tak trochu bylo vždycky. Sparta je prostě obrovská motivace sama o sobě. Platí to i v životě: Když narazíte na někoho, kdo se vám zdá, že je lepší než vy, chcete se prostě vytáhnout. Dotáhnout se na něj, ukázat, že můžete být stejně dobrý jako on. A pak to samozřejmě souvisí i se stylem hry. Určitě ten celkový obraz vypadá jinak, když se přizpůsobíte hře někoho, komu to jde, než někomu, komu to zas až tak nevyšlapuje.

Po delší době došlo ke změně v boleslavské brance. Kdy jste se dozvěděl, že vystřídáte Jaroslava Hübla?

Den předtím na tréninku. Trenér přišel s tím, že jsem na Spartě působil, a taky že chce nechat Jardu chvilku oddechnout. Byl jsem za to rád, chtěl jsem se ukázat v co možná nejlepším světle a pochopitelně klukům maximálně pomoct.

Další tři zápasy hrajete proti Slavii, Kometě a Karlovým Varům, což jsou týmy, které jsou společně s Mladou Boleslaví na dně tabulky. Nepochybně půjde o velmi důležitá utkání, že?

Určitě. Musíme se na ně připravit a dát do toho všechno. Troufnu si tvrdit, že jsou to pro nás v tomto období tři důležité, až klíčové zápasy.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav