BK MLADA BOLESLAV
17. 8. 2014 | Zdena Bobková

Michal Valent: Bylo to náročné, ale chtěli jsme vyhrát!

M a r t i n/M l. B o l. – Bruslaři za sebou mají třídenní turnaj Mountfield Cup 2014, který se konal ve slovenském Martinu, a z něhož odjíždějí jako vítězové! Celým kláním prošli bez ztráty jediného bodu, když postupně porazili domácí celek Martina, hradecký Mountfield a Piešťany. Michal Valent (na snímku) byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje (odchytal dva ze tří zápasů), a jelikož on sám z Martina pochází, výběr adepta pro rozhovor byl celkem jasný.

Michale, gratulace k zisku poháru na Mountfield Cupu. Jaké jsou bezprostřední dojmy po vítězství na turnaji?

Jsme nadšení z toho, že jsme vyhráli. Turnaj jako takový byl náročný, jednalo se o tři zápasy ve třech dnech, ale i tak jsme do každého šli s tím, že chceme podat co nejlepší výkon, a že chceme vyhrát. Rozhodně to nebylo jednoduché. Turnaj byl velmi kvalitní a po organizační stránce bylo všechno super. Sice je to pořád příprava, ale každá výhra se počítá.

Sám jste to už řekl – jednalo se o třídenní turnaj. Jak moc to bylo v rámci přípravy náročné?

Je to trochu specifické, v sezoně se nám nejspíš nic takového nestane, ani v play-off, kde se hrávají většinou dva zápasy po sobě a poté následuje pauza. Bylo to určitě hodně náročné a myslím si, že jsme to zvládli velmi dobře, protože se nám podařilo vyhrát všechny tři zápasy. Takže spokojenost jak po psychické, tak i po fyzické stránce. Myslím, že se ukázalo, že jsme dobře připravení.

Který z těch tří zápasů byl podle vás nejnáročnější, nebo který vás stál nejvíce sil?

Ten první zápas, který jsme odehráli s domácím Martinem, byl hodně náročný. Domácí na nás od začátku vletěli. Byl to zajímavý a náročný vstup do turnaje. Potřebovali jsme si ověřit naše možnosti, takže i to vítězství je tím pádem o něco cennější. Ty tři odehrané zápasy nám ale všechny ukázaly něco, na čem máme a můžeme dále pracovat v pokračující přípravě.

Byly vidět nějaké herní rozdíly mezi týmy z České republiky a ze Slovenska?

Určitě tam nějaké rozdíly byly, ale já bych to nerad hodnotil. Pořád je to příprava a každý z týmů zkouší různé herní situace, trenéři různě doplňují a obměňují herní kádr. Ale celkově bych řekl, že česká extraliga je kvalitnější jak ta slovenská. Kvalita tedy byla spíše na naší straně.

Splnil ten turnaj vaše očekávání a s čím jste na Slovensko odjížděli?

Celý ten turnaj byl specifický, vzhledem k tomu, že Boleslav byla na prvním turnaji vůbec. Ale prověřil nás po fyzické stránce a taky bylo určitě dobré, že jsme byli celé tři dny všichni pohromadě, takže jsme se jako parta stmelili. Myslím si, že to splnilo svůj účel.

Vy sám jste byl na turnaji vyhlášen nejlepším brankářem. Těší vás toto soukromé vítězství?

Velmi mile mě to překvapilo. Nemyslím si, že bych předváděl úplně výborné výkony, přeci jen ještě pořád je to příprava. Organizátoři však rozhodli takto, takže bych jim chtěl velmi poděkovat. Nechci to ale rozhodně nijak přeceňovat. Určitě se nejedná o nějaký individuální výkon, ale je to práce celého týmu. Jako tým jsme odehráli velmi dobré zápasy ze zabezpečené obrany a myslím si, že tento defenzivní styl nám bude pomáhat i dále.

Vy sám pocházíte z Martina. Jak jste tedy vy sám turnaj prožíval?

Pro mě to zcela jistě bylo specifické. Na všechny zápasy se přišla podívat i moje rodina a známí. Pro mě to bylo příjemné zpestření přípravy a byl jsem rád, že nám to vyšlo, a že jsme se jako boleslavský celek prezentovali na turnaji dobře. I od spoluhráčů mám velmi pozitivní ohlasy na celý turnaj.

Měl jste vůbec čas se vidět s rodinou nebo se svými přáteli i ve volném čase?

Když jsme měli chvíli volno, tak jsem se snažil být u rodičů nebo s přáteli, což bylo fajn, ale toho času bylo opravdu tak málo, že to nebylo vůbec jednoduché. Přeci jen při takových příležitostech má člověk hlavně povinnosti u týmu a nemůže si chodit, kde chce. Ale byl jsem samozřejmě rád, že jsem na chvíli byl doma, a že jsme se viděli, bylo to příjemné zpestření.

Prozradíte, jak budou probíhat oslavy vítězství na Mountfield Cupu?

Myslím, že ani žádné nebudou. V úterý nás čeká další zápas, takže vše je v tak rychlém sledu, že na oslavy ani nebude čas. Jsme rádi, že jsme vyhráli první ročník tohoto turnaje, že se Boleslav dostala do určitého podvědomí, ale nějaké velké oslavy nebudou, na to není čas ani prostor. Opravdu se musíme připravit na start nové sezony, takže ta příprava je momentálně důležitější.

Během léta došlo ke změně rozměrů šířky středního a útočného pásma. Je podle vás už znát změna stylu hry? Jak vy sám to vnímáte?

Máme za sebou už šestý zápas, takže by se dalo říct, že se na to už lépe aklimatizujeme. Tím, že se zvětšilo útočné pásmo, dostali více prostoru i obránci a útočníci tento prostor dostanou zase při přesilových hrách. Pro mě jako pro brankáře se tato změna projevuje zase tak, že čím je ta čára dále, tím více času mám na to, abych se připravil na střelu, která případně může přijít od modré. Ale i tak musím říct, že pro diváka to určitě bude atraktivnější, protože hokej, který u nás uvidí, bude určitě zajímavý. My brankáři to budeme mít o trochu těžší, ale tak jsou zkrátka daná pravidla a nedá se s tím nic dělat.

Za vámi je už polovina přípravy. Jaký z ní máte prozatím pocit?

Myslím, že jsme odehráli velmi kvalitní zápasy a porazili jsme extraligové týmy, takže příprava jede v dobrém tempu. Musím přiznat, že z mojí strany jsou tam ještě nějaké deficity, ještě to není ono, ale do startu extraligy je ještě čas, nějaké zápasy ještě budou a já věřím, že už se ta forma bude jen zlepšovat, a že na startu extraligy bude optimální.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov