BK MLADA BOLESLAV
24. 11. 2009 | Jitka Čechová

Michal Macho: Čím méně gólmana ohrozíte, tím menší je šance, že to tam spadne

M l. B o l. – Pro Michala Macha (na snímku) neskončil zápas s Libercem ani trochu dobře. Zatímco jeho spoluhráči se museli vyrovnávat "jenom" s prohrou 0:4, boleslavský útočník ze třetí formace byl ještě navíc nucen ledovat nastřelený nárt. Bolestivé zranění si přivodil, když obětavě padl do jedné ze střel, jak už se ale dá ze skóre poznat, nebylo to nic moc platné. "Musíme víc střílet," povzdychl si Macho na adresu dosti nelichotivého konečného stavu.

Michale, v čem vidíte hlavní příčinu tak vysoké prohry s Libercem?

Zápas s Libercem je v poslední bohužel už asi čtvrtý zápas, kdy jsme od začátku prohrávali, kdy se nám od začátku nedařilo… Sice do utkání vždycky vstoupíme takovou poctivou hrou dozadu, ale pak se najednou dostaneme do takového stavu, že prohráváme o dva tři góly. Hlavně doma se pak hraje o to hůř, protože soupeř sem většinou přijede hlavně bránit.

Ve druhé třetině hrála Boleslav skoro dvouminutovou dvojnásobnou přesilovku, branku ale nedala a navíc se po vypršení trestů prosadil Liberec… Byl to podle vás zlomový okamžik?

Samozřejmě, že z takhle dlouhé přesilovky pět na tři prostě musí být gól… Takže ano, tam se to asi zlomilo. Pokud se neprosadíte v takovéhle šanci a pak ještě sami inkasujete, tak tomu ani jinak být nemůže.

Marek Pinc byl dneska pro Boleslav nepřekonatelnou hradbou. Čím to bylo?

To není jen Marek Pinc a tenhle zápas. Trenéři nám to říkají prakticky pořád, že strašně málo střílíme na branku. A je logické, že čím méně gólmana ohrozíte, tím je menší šance, že to tam spadne. Prostě musíme víc střílet…

V poslední době vám to v domácích zápasech tak trochu skřípe. Možná se dá říct, že venku hrajete dokonce líp…

Když jsme se v posledních domácích utkáních dostali do té dvou nebo třígólové ztráty, tak se nám strašně těžce zvedalo. Ono to vlastně v tomhle směru platí obecně, protože soupeř nejede na venkovní kluziště tvořit, on to jede zabetonovat, kazit domácím… Takže my jsme vlastně šli pokaždé do plných. A tím jsem odpověděl i na to, proč se nám venku daří relativně lépe – jedeme kazit hru a nikam se neženeme. Takže jsme teď bohužel v situaci, kdy vozíme z venku víc bodů, než kolik jich uhrajeme doma…

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.