BK MLADA BOLESLAV
29. 3. 2011 | Jitka Čechová

Michal Macho: Chválabohu jsem si konečně zase zahrál hokej

M l. B o l. – Hráč, se kterým se už letos nepočítalo. Michal Macho (na snímku) měl mít podle slov trenérů kvůli zdravotním problémům po sezoně. Jenže devětadvacetiletý útočník Mladé Boleslavi a také slovenský reprezentant se nevzdal. Jak sám tvrdí, ještě se necítí v úplně stoprocentní formě a pohodě, plánuje na sobě ale hodně pracovat. "Nějakou dobu to ještě bude trvat. V podstatě jsem na začátku toho procesu vracení se, ale já věřím, že se to ještě zlepší, a že budu týmu platný."

Michale, už jsme s vámi letos po slovech trenérů nepočítali. Samozřejmě jsme ale rádi, že jste zpět. A nepochybuji o tom, že jste na tom stejně…

Chválabohu jsem si konečně zase zahrál hokej. Přeci jen ty tři měsíce byly dlouhá doba. Jsem rád, že jsem mohl naskočit do zápasu, kdy jsme vyhráli. Trochu mi to ten návrat usnadnilo a zpříjemnilo.

Co přesně vám bylo a jak se to léčilo?

Problémy se svalem. Nebylo toho moc, co bych s tím mohl dělat. Ležel jsem doma na gauči a čekal.

Jak už jsem řekla – podle trenérů jste do letošní sezony už zasáhnout neměl. Znamená to tedy, že došlo k výraznému a rychlému zlepšení?

Nějakou dobu to ještě bude trvat. V podstatě jsem na začátku toho procesu vracení se. Proti Brnu jsem si poprvé po dlouhé vyzkoušel zápasové tempo. Nebylo to úplně lehké, ale já věřím, že se to ještě zlepší, a že budu týmu platný.

Pomohla vám v tom návratu skutečnost, že jste nastoupil do zápasu, ve kterém už o nic nešlo?

Neřekl bych, že to bylo vyloženě lehčí. Brnu už samozřejmě o nic nejde, oni si přijeli jen vyloženě zahrát. Celé to pojali trochu uvolněně. Z mojí strany šlo spíš o to vyzkoušet si, jak na tom jsem. Nic jiného jsem nijak zvlášť neřešil.

O baráži už je definitivně rozhodnuto a to ve všech směrech. Teď už zbývá jen čekat a připravovat se. Považujete to za pozitivum? Nebo z toho čekání nemáte moc dobrý pocit?

Řekl bych, že ten časový prostor není špatný. Máme možnost se na to připravit a taky se trochu sehrát s novým trenérem. Dostali jsme týden na to, abychom se sebrali a vstoupili do baráže, jak se patří.

Co bude podle vás rozhodující?

Bude to hodně o psychice. A s tou to nikdy není jednoduché…

A má podle vás tým tu psychiku dobrou?

Je tu hodně kluků, kteří už baráž zažili, takže vědí, co to obnáší. Neřekl bych, že jdeme do neznámého, což je pro nás určitě dobré. Prostě se musíme dát dohromady natolik, abychom to zvládli.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.