BK MLADA BOLESLAV
9. 3. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Michal Krofta: Sice jsme nevyhráli, ale rozhodně se nemáme za co stydět!

M l. B o l. – Byla to skvělá série, přesně taková, jaké by měly v play-off být. Mladá Boleslav se postavila do cesty velmi silnému Brnu, které ve všech čtyřech osmifinálových zápasech notně potrápila, protože v jednom z nich Kometa nevedla ani jednou a ve zbývajících třech šla do vedení až v závěrečných minutách hry. Důležité bylo štěstí, ale nakonec přeci jen vyhrál lepší soupeř. Boleslavští však vzdorovali a bojovali na pokraji sil, které už jim v závěru série začaly docházet. Duely mezi Brnem a Mladou Boleslaví měly několik ústředních postav, jednou z nich byl ale i brankář Bruslařského klubu Michal Krofta, pro kterého samozřejmě nebylo vyřazení nic příjemného, ale přesto se rozhodně spolu se svými spoluhráči rozhodně nemají za co stydět.

Michale, před zápasem bylo opět jasné, že musíte vyhrát, jinak to pro vás bude poslední utkání v sezóně. Jak moc jste si to před tímto duelem připouštěli?

Říkali jsme si, že do toho musíme jít zase naplno, protože jde opravdu o všechno. Neměli jsme zase co ztratit. Všichni jsme bojovali, co to šlo.

Z čeho se podle vás odvíjelo to, že se oproti pondělnímu zápasu hrálo v úterý mnohem opatrněji a padalo i méně branek?

Myslím si, že oběma týmům už odcházely síly. Spíš tedy dominovaly obrany obou týmů. Bohužel nám to v závěru nevyšlo.

Jak jste vnímal nevydařené přesilové hry vašich spoluhráčů v poli? Kdybyste je využili, možná byste dokázali ještě jednou zvítězit…

S přesilovými hrami jsme měli problémy už v průběhu sezóny. Je pravda, že jsme mohli střílet více gólů, ale na druhou stranu máme skvělou obranu a dokážeme si navzájem v zápase pomoct.

V závěru zápasu jste mohli z velkých gólových šancí vyrovnat. Jak jste to ze střídačky při power-play vnímal? Byly to velké nervy?

Nervy to samozřejmě byly. Já i ostatní hráči jsme na střídačce měli velkou touhu po vyrovnání. Všichni jsme moc dobře věděli, že pokud nedáme gól, tak končíme. Ale bohužel, to se nám nepodařilo.

Hodně trenérů i lidí z hokejového prostředí se shodlo, že jste Brno potrápili a ukázali jste vaši sílu. Jak hodnotíte sérii vy osobně?

Kluci k těm čtyřem zápasům přistoupili opravdu neskutečně. Pořád zírám na to, co předváděli na ledě, protože to bylo něco neskutečného. Už jsme asi neměli tolik sil na to, abychom Kometu potrápili ještě víc.

Na vás osobně bylo znát, že chytáte ve velké pohodě. Místy jste v brance předváděl neskutečné zákroky. Jak se vám chytalo za takovou obranou, jejíž hráči padají do střel a snaží se vám co nejvíce pomoct?

Chytá se úplně jinak, když před sebou máte tak obětavé obránce. O to víc mi je ale zpětně líto, že jsem kluky nepodržel víc.

Jak už bylo řečeno, v play-off jste se blýskl skvělou formou a zákroky. Věříte, že pro vás sezóna ještě neskončí a dostanete případně ještě šanci v juniorce, které teprve začínají vyřazovací boje?

Doufám, že s nimi budu moct prožít ještě něco podobného jako tady se starším dorostem. Rád bych se do juniorky ještě podíval, ale uvidíme.

Sezóna vám ve starším dorostu tedy už skončila. Co jste si v kabině po zápase řekli?

Navzájem jsme si poděkovali, protože to, jak jsme sezónu odehráli, bylo skvělé. Škoda jenom, že jsme to nedotáhli dál. Snad někdy jindy.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

02.03.2021

Mládež znovu v repre

Další pozvánku na reprezentační kemp hráčů do 18 let dostali opět boleslavští hráči Sebastian Jasečko a Oliver Šatný. Reprezentační kemp pod vedením trenéra Jakuba Petra se koná od 2. do 6. března v Litoměřicích.

01.03.2021

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace BK Mladá Boleslav je momentálně mimo provoz, ale nebojte - děje se tak proto, že aktuálně probíhá přechod na novou, ještě o něco lepší aplikaci. Prosíme vás proto o strpení, o všem vás budeme včas informovat.

24.02.2021

Okénko FANSHOPU zrušeno

Pravidelné čtvrteční výdejní okénko našeho FANSHOPU je bohužel tento čtvrtek 25. února zrušeno a to z provozních důvodů. Omlouváme se za vzniklé potíže a děkujeme na pochopení. V případě dotazů se obracejte za info@fanshopbkboleslav.cz.

21.02.2021

Bruslaři v reprezentaci

Na další přípravný kemp reprezentace do 18 let byli povoláni mladoboleslavští hráči. Kemp se uskuteční 24. až 27. února v Litoměřicích a přizváni na něj byli Sebastian Jasečko a Oliver Šatný.

10.02.2021

Konec sezóny

Sezóna skončila oficiálně také B týmu Bruslařského klubu. Středočeský krajský hokejový svaz tak rozhodl začátkem února s tím, že by nebylo možné potenciálně odehrát ani polovinu utkání z původně plánovaného rozpisu. B tým tak letos stihl odehrát pouhá dvě utkání na začátku září, a to proti Čáslavi a Kutné Hoře, v obou bohužel prohrál.

04.02.2021

Flynn v reprezetanci

Na třetím podniku letošního Euro Hockey Tour se v dresu české reprezentace představí také hráč BK Mladá Boleslav Oscar Flynn. Švédské Beijer Hockey Games budou pro jednadvacetiletého útočníka premiérovým reprezentačním počinem za národním tým dospělých. Turnaj se uskuteční v Malmö od čtvrtka 11. do neděle 14. února.