BK MLADA BOLESLAV
9. 3. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Michal Krofta: Sice jsme nevyhráli, ale rozhodně se nemáme za co stydět!

M l. B o l. – Byla to skvělá série, přesně taková, jaké by měly v play-off být. Mladá Boleslav se postavila do cesty velmi silnému Brnu, které ve všech čtyřech osmifinálových zápasech notně potrápila, protože v jednom z nich Kometa nevedla ani jednou a ve zbývajících třech šla do vedení až v závěrečných minutách hry. Důležité bylo štěstí, ale nakonec přeci jen vyhrál lepší soupeř. Boleslavští však vzdorovali a bojovali na pokraji sil, které už jim v závěru série začaly docházet. Duely mezi Brnem a Mladou Boleslaví měly několik ústředních postav, jednou z nich byl ale i brankář Bruslařského klubu Michal Krofta, pro kterého samozřejmě nebylo vyřazení nic příjemného, ale přesto se rozhodně spolu se svými spoluhráči rozhodně nemají za co stydět.

Michale, před zápasem bylo opět jasné, že musíte vyhrát, jinak to pro vás bude poslední utkání v sezóně. Jak moc jste si to před tímto duelem připouštěli?

Říkali jsme si, že do toho musíme jít zase naplno, protože jde opravdu o všechno. Neměli jsme zase co ztratit. Všichni jsme bojovali, co to šlo.

Z čeho se podle vás odvíjelo to, že se oproti pondělnímu zápasu hrálo v úterý mnohem opatrněji a padalo i méně branek?

Myslím si, že oběma týmům už odcházely síly. Spíš tedy dominovaly obrany obou týmů. Bohužel nám to v závěru nevyšlo.

Jak jste vnímal nevydařené přesilové hry vašich spoluhráčů v poli? Kdybyste je využili, možná byste dokázali ještě jednou zvítězit…

S přesilovými hrami jsme měli problémy už v průběhu sezóny. Je pravda, že jsme mohli střílet více gólů, ale na druhou stranu máme skvělou obranu a dokážeme si navzájem v zápase pomoct.

V závěru zápasu jste mohli z velkých gólových šancí vyrovnat. Jak jste to ze střídačky při power-play vnímal? Byly to velké nervy?

Nervy to samozřejmě byly. Já i ostatní hráči jsme na střídačce měli velkou touhu po vyrovnání. Všichni jsme moc dobře věděli, že pokud nedáme gól, tak končíme. Ale bohužel, to se nám nepodařilo.

Hodně trenérů i lidí z hokejového prostředí se shodlo, že jste Brno potrápili a ukázali jste vaši sílu. Jak hodnotíte sérii vy osobně?

Kluci k těm čtyřem zápasům přistoupili opravdu neskutečně. Pořád zírám na to, co předváděli na ledě, protože to bylo něco neskutečného. Už jsme asi neměli tolik sil na to, abychom Kometu potrápili ještě víc.

Na vás osobně bylo znát, že chytáte ve velké pohodě. Místy jste v brance předváděl neskutečné zákroky. Jak se vám chytalo za takovou obranou, jejíž hráči padají do střel a snaží se vám co nejvíce pomoct?

Chytá se úplně jinak, když před sebou máte tak obětavé obránce. O to víc mi je ale zpětně líto, že jsem kluky nepodržel víc.

Jak už bylo řečeno, v play-off jste se blýskl skvělou formou a zákroky. Věříte, že pro vás sezóna ještě neskončí a dostanete případně ještě šanci v juniorce, které teprve začínají vyřazovací boje?

Doufám, že s nimi budu moct prožít ještě něco podobného jako tady se starším dorostem. Rád bych se do juniorky ještě podíval, ale uvidíme.

Sezóna vám ve starším dorostu tedy už skončila. Co jste si v kabině po zápase řekli?

Navzájem jsme si poděkovali, protože to, jak jsme sezónu odehráli, bylo skvělé. Škoda jenom, že jsme to nedotáhli dál. Snad někdy jindy.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.