BK MLADA BOLESLAV
9. 3. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Michal Krofta: Sice jsme nevyhráli, ale rozhodně se nemáme za co stydět!

M l. B o l. – Byla to skvělá série, přesně taková, jaké by měly v play-off být. Mladá Boleslav se postavila do cesty velmi silnému Brnu, které ve všech čtyřech osmifinálových zápasech notně potrápila, protože v jednom z nich Kometa nevedla ani jednou a ve zbývajících třech šla do vedení až v závěrečných minutách hry. Důležité bylo štěstí, ale nakonec přeci jen vyhrál lepší soupeř. Boleslavští však vzdorovali a bojovali na pokraji sil, které už jim v závěru série začaly docházet. Duely mezi Brnem a Mladou Boleslaví měly několik ústředních postav, jednou z nich byl ale i brankář Bruslařského klubu Michal Krofta, pro kterého samozřejmě nebylo vyřazení nic příjemného, ale přesto se rozhodně spolu se svými spoluhráči rozhodně nemají za co stydět.

Michale, před zápasem bylo opět jasné, že musíte vyhrát, jinak to pro vás bude poslední utkání v sezóně. Jak moc jste si to před tímto duelem připouštěli?

Říkali jsme si, že do toho musíme jít zase naplno, protože jde opravdu o všechno. Neměli jsme zase co ztratit. Všichni jsme bojovali, co to šlo.

Z čeho se podle vás odvíjelo to, že se oproti pondělnímu zápasu hrálo v úterý mnohem opatrněji a padalo i méně branek?

Myslím si, že oběma týmům už odcházely síly. Spíš tedy dominovaly obrany obou týmů. Bohužel nám to v závěru nevyšlo.

Jak jste vnímal nevydařené přesilové hry vašich spoluhráčů v poli? Kdybyste je využili, možná byste dokázali ještě jednou zvítězit…

S přesilovými hrami jsme měli problémy už v průběhu sezóny. Je pravda, že jsme mohli střílet více gólů, ale na druhou stranu máme skvělou obranu a dokážeme si navzájem v zápase pomoct.

V závěru zápasu jste mohli z velkých gólových šancí vyrovnat. Jak jste to ze střídačky při power-play vnímal? Byly to velké nervy?

Nervy to samozřejmě byly. Já i ostatní hráči jsme na střídačce měli velkou touhu po vyrovnání. Všichni jsme moc dobře věděli, že pokud nedáme gól, tak končíme. Ale bohužel, to se nám nepodařilo.

Hodně trenérů i lidí z hokejového prostředí se shodlo, že jste Brno potrápili a ukázali jste vaši sílu. Jak hodnotíte sérii vy osobně?

Kluci k těm čtyřem zápasům přistoupili opravdu neskutečně. Pořád zírám na to, co předváděli na ledě, protože to bylo něco neskutečného. Už jsme asi neměli tolik sil na to, abychom Kometu potrápili ještě víc.

Na vás osobně bylo znát, že chytáte ve velké pohodě. Místy jste v brance předváděl neskutečné zákroky. Jak se vám chytalo za takovou obranou, jejíž hráči padají do střel a snaží se vám co nejvíce pomoct?

Chytá se úplně jinak, když před sebou máte tak obětavé obránce. O to víc mi je ale zpětně líto, že jsem kluky nepodržel víc.

Jak už bylo řečeno, v play-off jste se blýskl skvělou formou a zákroky. Věříte, že pro vás sezóna ještě neskončí a dostanete případně ještě šanci v juniorce, které teprve začínají vyřazovací boje?

Doufám, že s nimi budu moct prožít ještě něco podobného jako tady se starším dorostem. Rád bych se do juniorky ještě podíval, ale uvidíme.

Sezóna vám ve starším dorostu tedy už skončila. Co jste si v kabině po zápase řekli?

Navzájem jsme si poděkovali, protože to, jak jsme sezónu odehráli, bylo skvělé. Škoda jenom, že jsme to nedotáhli dál. Snad někdy jindy.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Slavia Praha
BK Mladá Boleslav