BK MLADA BOLESLAV
9. 3. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Michal Krofta: Sice jsme nevyhráli, ale rozhodně se nemáme za co stydět!

M l. B o l. – Byla to skvělá série, přesně taková, jaké by měly v play-off být. Mladá Boleslav se postavila do cesty velmi silnému Brnu, které ve všech čtyřech osmifinálových zápasech notně potrápila, protože v jednom z nich Kometa nevedla ani jednou a ve zbývajících třech šla do vedení až v závěrečných minutách hry. Důležité bylo štěstí, ale nakonec přeci jen vyhrál lepší soupeř. Boleslavští však vzdorovali a bojovali na pokraji sil, které už jim v závěru série začaly docházet. Duely mezi Brnem a Mladou Boleslaví měly několik ústředních postav, jednou z nich byl ale i brankář Bruslařského klubu Michal Krofta, pro kterého samozřejmě nebylo vyřazení nic příjemného, ale přesto se rozhodně spolu se svými spoluhráči rozhodně nemají za co stydět.

Michale, před zápasem bylo opět jasné, že musíte vyhrát, jinak to pro vás bude poslední utkání v sezóně. Jak moc jste si to před tímto duelem připouštěli?

Říkali jsme si, že do toho musíme jít zase naplno, protože jde opravdu o všechno. Neměli jsme zase co ztratit. Všichni jsme bojovali, co to šlo.

Z čeho se podle vás odvíjelo to, že se oproti pondělnímu zápasu hrálo v úterý mnohem opatrněji a padalo i méně branek?

Myslím si, že oběma týmům už odcházely síly. Spíš tedy dominovaly obrany obou týmů. Bohužel nám to v závěru nevyšlo.

Jak jste vnímal nevydařené přesilové hry vašich spoluhráčů v poli? Kdybyste je využili, možná byste dokázali ještě jednou zvítězit…

S přesilovými hrami jsme měli problémy už v průběhu sezóny. Je pravda, že jsme mohli střílet více gólů, ale na druhou stranu máme skvělou obranu a dokážeme si navzájem v zápase pomoct.

V závěru zápasu jste mohli z velkých gólových šancí vyrovnat. Jak jste to ze střídačky při power-play vnímal? Byly to velké nervy?

Nervy to samozřejmě byly. Já i ostatní hráči jsme na střídačce měli velkou touhu po vyrovnání. Všichni jsme moc dobře věděli, že pokud nedáme gól, tak končíme. Ale bohužel, to se nám nepodařilo.

Hodně trenérů i lidí z hokejového prostředí se shodlo, že jste Brno potrápili a ukázali jste vaši sílu. Jak hodnotíte sérii vy osobně?

Kluci k těm čtyřem zápasům přistoupili opravdu neskutečně. Pořád zírám na to, co předváděli na ledě, protože to bylo něco neskutečného. Už jsme asi neměli tolik sil na to, abychom Kometu potrápili ještě víc.

Na vás osobně bylo znát, že chytáte ve velké pohodě. Místy jste v brance předváděl neskutečné zákroky. Jak se vám chytalo za takovou obranou, jejíž hráči padají do střel a snaží se vám co nejvíce pomoct?

Chytá se úplně jinak, když před sebou máte tak obětavé obránce. O to víc mi je ale zpětně líto, že jsem kluky nepodržel víc.

Jak už bylo řečeno, v play-off jste se blýskl skvělou formou a zákroky. Věříte, že pro vás sezóna ještě neskončí a dostanete případně ještě šanci v juniorce, které teprve začínají vyřazovací boje?

Doufám, že s nimi budu moct prožít ještě něco podobného jako tady se starším dorostem. Rád bych se do juniorky ještě podíval, ale uvidíme.

Sezóna vám ve starším dorostu tedy už skončila. Co jste si v kabině po zápase řekli?

Navzájem jsme si poděkovali, protože to, jak jsme sezónu odehráli, bylo skvělé. Škoda jenom, že jsme to nedotáhli dál. Snad někdy jindy.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!

25.04.2022

Vojtěch Polák na MS U18

Útočník boleslavské juniorky Vojtěch Polák byl po zranění Dominika Petra povolán do reprezentace národního týmu na probíhající mistrovství světa do 18 let, které hostí německý Landshut. Světový šampionát potrvá do neděle 1. května, český výběr sehraje ještě minimálně dvě utkání.

18.04.2022

Deváťáci mají stříbro

Mistrovství ČR žáků 9. tříd zná své vítěze. Závěrečný turnaj nejlepších šesti týmů republiky zvládli nejlépe hráči Liberce, Boleslavští si odvážejí stříbro. Souhrnný report turnaje a rozhovor s trenérem Lukášem Zörklerem naleznete v sekci mládeže nebo v prokliku zde. Výsledky 9. třídy nejen na turnaji, ale i v celé sezoně, naleznete zde.

17.04.2022

Kousal v reprezentaci

V Ostravě, kde v pondělí 18. dubna odstartuje další přípravný kemp, který vyvrcholí dvěma zápasy na Slovensku, se k českému národnímu týmu připojí útočník Bruslařů Pavel Kousal. Ten byl naším nejproduktivnějším mužem letošní základní části (15+20) a my mu držíme palce i v našich národních barvách!