BK MLADA BOLESLAV
9. 3. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Michal Krofta: Sice jsme nevyhráli, ale rozhodně se nemáme za co stydět!

M l. B o l. – Byla to skvělá série, přesně taková, jaké by měly v play-off být. Mladá Boleslav se postavila do cesty velmi silnému Brnu, které ve všech čtyřech osmifinálových zápasech notně potrápila, protože v jednom z nich Kometa nevedla ani jednou a ve zbývajících třech šla do vedení až v závěrečných minutách hry. Důležité bylo štěstí, ale nakonec přeci jen vyhrál lepší soupeř. Boleslavští však vzdorovali a bojovali na pokraji sil, které už jim v závěru série začaly docházet. Duely mezi Brnem a Mladou Boleslaví měly několik ústředních postav, jednou z nich byl ale i brankář Bruslařského klubu Michal Krofta, pro kterého samozřejmě nebylo vyřazení nic příjemného, ale přesto se rozhodně spolu se svými spoluhráči rozhodně nemají za co stydět.

Michale, před zápasem bylo opět jasné, že musíte vyhrát, jinak to pro vás bude poslední utkání v sezóně. Jak moc jste si to před tímto duelem připouštěli?

Říkali jsme si, že do toho musíme jít zase naplno, protože jde opravdu o všechno. Neměli jsme zase co ztratit. Všichni jsme bojovali, co to šlo.

Z čeho se podle vás odvíjelo to, že se oproti pondělnímu zápasu hrálo v úterý mnohem opatrněji a padalo i méně branek?

Myslím si, že oběma týmům už odcházely síly. Spíš tedy dominovaly obrany obou týmů. Bohužel nám to v závěru nevyšlo.

Jak jste vnímal nevydařené přesilové hry vašich spoluhráčů v poli? Kdybyste je využili, možná byste dokázali ještě jednou zvítězit…

S přesilovými hrami jsme měli problémy už v průběhu sezóny. Je pravda, že jsme mohli střílet více gólů, ale na druhou stranu máme skvělou obranu a dokážeme si navzájem v zápase pomoct.

V závěru zápasu jste mohli z velkých gólových šancí vyrovnat. Jak jste to ze střídačky při power-play vnímal? Byly to velké nervy?

Nervy to samozřejmě byly. Já i ostatní hráči jsme na střídačce měli velkou touhu po vyrovnání. Všichni jsme moc dobře věděli, že pokud nedáme gól, tak končíme. Ale bohužel, to se nám nepodařilo.

Hodně trenérů i lidí z hokejového prostředí se shodlo, že jste Brno potrápili a ukázali jste vaši sílu. Jak hodnotíte sérii vy osobně?

Kluci k těm čtyřem zápasům přistoupili opravdu neskutečně. Pořád zírám na to, co předváděli na ledě, protože to bylo něco neskutečného. Už jsme asi neměli tolik sil na to, abychom Kometu potrápili ještě víc.

Na vás osobně bylo znát, že chytáte ve velké pohodě. Místy jste v brance předváděl neskutečné zákroky. Jak se vám chytalo za takovou obranou, jejíž hráči padají do střel a snaží se vám co nejvíce pomoct?

Chytá se úplně jinak, když před sebou máte tak obětavé obránce. O to víc mi je ale zpětně líto, že jsem kluky nepodržel víc.

Jak už bylo řečeno, v play-off jste se blýskl skvělou formou a zákroky. Věříte, že pro vás sezóna ještě neskončí a dostanete případně ještě šanci v juniorce, které teprve začínají vyřazovací boje?

Doufám, že s nimi budu moct prožít ještě něco podobného jako tady se starším dorostem. Rád bych se do juniorky ještě podíval, ale uvidíme.

Sezóna vám ve starším dorostu tedy už skončila. Co jste si v kabině po zápase řekli?

Navzájem jsme si poděkovali, protože to, jak jsme sezónu odehráli, bylo skvělé. Škoda jenom, že jsme to nedotáhli dál. Snad někdy jindy.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.