BK MLADA BOLESLAV
4. 1. 2014 | Zdena Bobková

Michal Broš: Ctirad dal tělo a já to schytal

M l. B o l. – První zápas v novém roce a rovnou s loňským barážistou! Mladá Boleslav jej ale zvládla na jedničku a olomouckou Moru udolala těsným výsledkem 2:1. Michal Broš (na snímku) byl u dvou gólů – ten první boleslavský sám vstřelil a u jediného olomouckého byl bohužel – jak už napovídá titulek – také. Co se přesně stalo, jak zápas vypadal a zda hráče už po dvou týdnech bez zápasů svrběly ruce, se dočtete v následujícím článku.

Michale, zápas s Olomoucí jste odehráli po dvoutýdenní vánoční přestávce, což jste v extralize zřejmě nezažil. Byly proto pro vás svátky o něco klidnější?

Svátky byly určitě o něco pohodovější. Máte pravdu, že v extralize jsem to asi nikdy nezažil, naposledy možná někdy ze začátku kariéry. Během té pauzy jsme se snažili jednak trénovat, měli jsme dvoufázové tréninky, a snažili jsme si odpočinout i psychicky. Doufám, že je před námi ještě hodně dlouhá sezona, takže ty dva týdny víceméně posloužily k nabrání fyzičky a k mentálnímu odpočinku.

Ale neprojevilo se to volno třeba právě v zápase s Olomoucí?

Já jsem byl spíš překvapený, že oba týmy se do toho dostaly hodně rychle. Nebyla tam žádná vyčkávaná, žádné velké zmatky, od začátku to mělo kvalitu a tempo. Pro mě to bylo překvapení.

Michal Broš
Michal Broš dal svým prvním gólem Boleslavi impuls k vítězství.

S trochou nadsázky se dá říct, že kdykoliv jste tentokrát vyjel na led, něco se dělo. Podařilo se vám vstřelit branku, pak jste se ale připletl také ke gólu inkasovanému, když jste se srazil se spoluhráčem Ctiradem Ovčačíkem. Co se stalo?

Byl to takový smolný okamžik. Já jsem protihráči zvedl hůl a on si mohl vzít puk, ale on byl rozhodnutý, že mu dá tělo. Jenže ten hráč se mu vyhnul, a tak jsem to schytal já a dostal jsem loktem do brady. Byla to chyba, v takových zápasech by se to stávat nemělo, ale nakonec to dopadlo dobře, takže už tak naštvaný nejsem.

Každopádně bylo to znát, že se potkal první tým s druhým, souhlasíte?

Určitě ano. Ten zápas měl extraligové parametry. Ukázalo se, že se potkaly dva nejlepší týmy v lize a také to, že ta rivalita z loňska mezi nimi zůstala. Na tom ledě to bylo hodně znát.

Mladoboleslavskou ŠKOENERGO Arénu naplnilo hodně lidí. Možná i na nich bylo vidět, že jim hokej už po Vánocích chyběl, že?

Jasně, nám to taky chybělo. Nikdo nechce jen trénovat a být bez toho, proč vlastně trénujeme. Myslím si, že i fanoušci si z toho odnesli dobrý zážitek.

Myslíte si, že by z toho mohly být i další barážové střety?

To nevím. Těch zápasů do konce základní části sice už moc nezbývá, ale pořád jich je ještě dost na to, abychom se mohli koukat tak daleko. My jsme rádi, že jsme zvládli zápas proti Olomouci, kde se hrálo o „šest bodů“, zkrátka abychom si udrželi náskok. Chceme skončit první a mít tu sezonu co nejdelší. Tohle je můj cíl i cíl celého týmu. A Olomouc? To nás teď ještě nemůže zajímat.

Soupeř se v zápase snažil hodně napadat a mnohdy se mohlo zdát, že jde zcela úmyslně po konkrétních hráčích. Třeba u Tomáše Nouzy to tak někdy vypadalo...

To bych úplně neřekl, že šli přímo po Nouzíkovi. Oni šli i po Vejbovi (Davidu Výborném, pozn. redakce). Hrají zdravě, hodně bruslí a mají mladé mužstvo. Hledají nějaké cesty, jak nás rozhodit, jak se nám dostat pod kůži. Párkrát jsme jim na to skočili, šli jsme ven, zbytečně jsme je pouštěli do přesilovek. Nemyslím si ale, že by nás vybočili z nějakého rámce. Tohle byl zápas hodný play-off, takhle se to zkrátka hraje. Je fakt, že ze strany rozhodčích to mohlo být možná trochu víc pod kontrolou, ale dopadlo to pro nás dobře, a to se po vítězném utkání počítá nejvíc.

V týmu máte dva nováčky, Eric Meland se poprvé gólově prosadil a vidět byl rozhodně i Richard Jarůšek, souhlasíte?

Všichni kluci, co přišli, a nejenom tihle dva, zapadli do týmu dobře. Jsou vybráni z nějakého důvodu, trenéři i vedení ví, co dělají. Ríša hrál první zápas, což není jednoduché. Mel (Eric Meland, pozn. redakce) dal vítězný gól, takže jsme vděční. Když to tak řeknu, tak se „zaplatil“, takže potvrdil to, proč sem přišel. Je šikovný na puku a do ofenzivy.

V pondělí vás čeká zápas v Budějovicích, který navíc odehrajete v retro dresech. Jak se na něj těšíte?

Musíme to brát tak, že je to pro nás zápas jako kterýkoli jiný. Budějovice mají výborný tým, ale nejsou na těch příčkách, na kterých by si s ním zasloužily být. Nic jednoduchého nás tam určitě nečeká. A vzhledem k tomu, že se zápas vysílá i v televizi, tak určitě nebudeme chtít prohrát. A já jsem navíc rád, že se na mě máma bude moct po dlouhé době podívat, jak hraji hokej. (úsměv)

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.