BK MLADA BOLESLAV
1. 3. 2020 | Vojtěch Drbohlav

Měli jsme velké štěstí, oddychl si po vydařeném závěru Martin Pláněk

M l. B o l. – Bruslaři proti Karlovým Varům dlouho prohrávali. Ve třetí třetině však zabrali a srovnali, přičemž utkání rozhodli v prodloužení. Nejen o tom, že se Mladé Boleslavi v poslední dobře daří závěry zápasů jsme po duelu s karlovarskou Energií mluvili s obráncem Martinem Pláňkem (0+1) (na snímku), který se podílel na rozhodující brance v prodloužení, jež Bruslařům přinesla dva body, díky kterým zůstávají druzí v tabulce.

Martin Pláněk přiznal, že za výkon v začátku zápasu si Bruslaři vyhrát nezasloužili, za dvoubodový zisk byl ale samozřejmě rád. "Za tyhle body jsme celkově rádi. Měli jsme velké štěstí a popravdě, za prvních 40 minut jsme si nezasloužili ani jeden bod, takže to, že jsme nakonec vyhráli, je fakt náhoda, můžeme být jedině rádi a vážíme si toho," hodnotil duel sebekriticky zkušený obránce Mladé Boleslavi.

Bruslaři inkasovali od Karlových Varů góly do prázdné branky. "Těžko se to bránilo. Bylo tam hodně protiútoků, přečíslení, sehráli to opravdu hezky a hlavně v rychlosti, takže jsem rád, že jsme to nakonec zvládli," vrátil se Martin Pláněk k inkasovaným gólům.

Za výkon v prvních 50 minutách kritizoval své svěřence po utkání trenér Pavel Patera, kterému se nelíbilo to, jak Bruslaři zpočátku hráli. Ocenil ale to, že nakonec duel zlomili ve svůj prospěch. "Potom samozřejmě klobouk dolů, jak se kluci dokázali vzchopit. Prostě nechtěli prohrát a zvládli ten závěr. Těch posledních deset minut základní hrací doby a dvě minuty prodloužení, kdy jsme za tím šli, to samozřejmě ukázalo sílu týmu. Když budeme ale předvádět to, co těch prvních padesát minut, tak se v další části nemůžeme daleko dostat.

Kompletní videorozhovor s Martinem Pláňkem můžete zhlédnout prostřednictvím YouTube:

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.