BK MLADA BOLESLAV
19. 3. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Měli jsme lepší pohyb a zasloužili jsme si vyhrát, říká Martin Látal

M l. B o l. – Třetí čtvrtfinálový zápas mezi Mladou Boleslaví a Hradcem Králové byl velmi dlouhý. Vždyť trval tři a půl hodiny. Boleslavští sice ještě ve třetí třetině vedli 2:1, jenže Mountfield se dočkal kýženého vyrovnání, a vypjatý duel tak dospěl až do dvacetiminutového prodloužení, stalo se tak už dvakrát za sebou v této sérii. Zatímco v úterý dokázal rozhodnout hned v úvodu prodloužení svou přesně načasovanou trefou Marek Trončinský, tentokrát v nastaveném čase neslavil žádný z hráčů úspěch v podobě vstřelené branky. Na řadu přišly až samostatné nájezdy, ve kterých zvítězil Bruslařský klub. Jak hodnotil duel útočník Martin Látal, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu?

Martin Látal, syn sportovního manažera BK Mladá Boleslav Jaromíra Látala, nastoupil do utkání po měsíci a dnu. Naposledy se představil v ligovém zápase 17. února v rámci 45. kola proti Karlovým Varům. "Nastoupit po tak dlouhé pauze je vždy náročné, ale já jsem si to užil. O to víc samozřejmě potěšilo to, že jsme zápas zvládli," měl důvod k radosti útočník, který oslavil ve čtvrtek 17. března své osmadvacáté narozeniny.

Mladé Boleslavi se sice nepovedla první třetina, ta druhá ale vyšla Bruslařům výborně. Středočeši v ní byli totiž hned čtyřikrát vyloučeni a hráli velmi dlouho v oslabení. "Říká se, že když nedáte přesilovku pět na tři, tak prohrajete, to se v tomto zápase potvrdilo."

Bruslaře čeká v sobotu už čtvrtý zápas během šesti dnů. "Je to hodně náročné, protože během ligy se hraje jen dvakrát za týden. Pro mě osobně je ale lepší hrát než trénovat," vyhlíží Martin Látal, nejlepší hráč pátečního zápasu, další duel, který sehrají Středočeši v sobotu opět od 17:30.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.