BK MLADA BOLESLAV
15. 5. 2020 | Vojtěch Drbohlav

Měl bych být na ledě tak trochu hajzl, směje se Jakub Kotala

M l. B o l. – Mezi jmény nově příchozích hokejistů zaujalo jedno dobře známé – útočník Jakub Kotala (na snímku). Hráč, který byl před pěti lety hlavním tahounem a nejproduktivnějším hokejistou juniorského týmu, jenž skončil na 2. místě v DHL Extralize juniorů, před lety odešel z Bruslařského klubu do mateřského Havířova. Nyní se ale vrací zpět do města automobilů a zahraje si extraligu na stadionu, kde ji před lety okusil vůbec poprvé. Proč se třiadvacetiletý útočník rozhodl právě pro Mladou Boleslav, i když měl i jiné extraligové nabídky?

Kdo vás oslovil s nabídkou, abyste hrál zase za Boleslav? A kdy to bylo?

Nejprve jsem se to dozvěděl od agenta někdy hned po konci sezóny. Řešilo se co a jak. Chtěl jsem s někým mluvit, takže mi volal Venca Nedorost. Zapovídali jsme se a tím to bylo vlastně hotové.

Čím jste boleslavské manažery zaujal?

Dělali si nějaká videa a byli se podívat, jak hraju. Václav Nedorost mluvil hlavně o důrazu, být takový ten hajzl na ledě. (smích) Takže to by po mně chtěli. Je to vlastně i to, co se na ledě snažím dlouhodobě dělat. Nejsem žádný dobrý bruslař. Snažím se být spíš tvrdý a chodit do soubojů.

Kromě soubojů jste dlouhodobě silný také v kanadském bodování. Bude se od vás očekávat tedy to, abyste dělal nějakou "černou práci kolem brankoviště", nebo spíš to, abyste toto všechno skloubil a byl, pokud možno, bodovým tahounem?

O tom jsme se ještě nebavili, ani s trenéry ne. Ale to se určitě dozvím. Já od sebe budu určitě očekávat body a góly. Co se týče místa před bránou, tak to mi nevadí. Baví mě to tam, nemusím tam tolik bruslit, takže se tam klidně postavím. (úsměv)

Co se vám honilo hlavou v době, kdy jste se dozvěděl o tom, že o vás má zájem opět Mladá Boleslav, kde jste zhruba před pěti lety po úspěchu v juniorce nedostal novou smlouvu?

Jasné, že jsem si na to vzpomněl, ale vzpomněl jsem si na to dobré. Na tu partu z juniorky, na skvělé sezóny... Minule to sice nevyšlo, moc lidí z té doby už tady ale není, třeba trenéři nebo i manažeři. Dost se za tu dobu změnilo, proto jsem nad tím popravdě tolik nepřemýšlel.

Měl jste i jiné nabídky z extraligy, případně z 1. ligy?

Měl jsem i jiné nabídky z obou soutěží.

Co vás přimělo k tomu, abyste se rozhodl pro Boleslav? Byla to třeba dobrá znalost zdejšího prostředí nebo třeba dobré zážitky z juniorky, kde jste býval nejproduktivnějším hráčem a vybojoval s týmem 2. místo v juniorské extralize?

Rozhodl jsem se asi po tom telefonátu Vencou Nedorostem. Ostatní týmy to řešily přes agenta a volaly právě jemu. Přímo mně ne. Já jsem říkal, že chci s někým konkrétně mluvit, aby mi řekl co a jak. Což se v případě Boleslavi přesně stalo.

Jakub Kotala na archivním snímku z roku 2015 v boleslavském dresu

V Boleslavi znáte z dřívějška dost lidí. Jak vzali to, že se vracíte zpět?

Psali jsme si jak s klukama z juniorky, tak i třeba s Růžou (Jan Růžička - pozn. red.) nebo s Bernym (David Bernad - pozn. red.), co už v A týmu hrají. Volal jsem si taky s Oldou (Oldřich Kopecký - pozn. red.), kustodem. Těšili jsme se na sebe.

Poprvé jste si zahrál extraligu zhruba před šesti lety právě v dresu Mladé Boleslavi, poté jste naskočil ještě do několika zápasů za Olomouc. Následně jste ale už dlouho extraligu nehrál. Co od ní nyní očekáváte? Jak moc se podle vás změnila?

Jak se změnila, to moc nevím. Úplně jsem to nesledoval, díval jsem se spíš potom na play-off. Co mám zprávu od kluků, tak trenér chce hodně bruslivý hokej, napadání a abychom hráli hodně na puku, takže to od Boleslavi očekávám. Co se samotné extraligy týče, je to posun. Hráči jsou zkušenější. Takže očekávám, že to bude kvalitnější. Jak moc, to se uvidí.

Jak v současné době probíhají tréninky? Jste stále v malých skupinách, nebo už není režim tak přísný?

První týden jsme byli rozdělení na tři skupiny. To bylo to nařízení, abychom byli po osmi. Teď jsme rozdělení do dvou skupin a co mám zprávy, tak to tak asi i zůstane kvůli kapacitě posilovny, abychom se tam nemotali všichni.

Jste rozdělení na útočníky a obránce?

Ne. To rozděloval kondiční trenér, nevím ale podle jakého klíče. Jsme tam namíchaní, i mladší se staršími a podobně.

Trénujete zatím jen v posilovně, nebo chodíte i běhat ven? Na co se zaměřujete?

Teď je to spíš taková ta silovější část. Ta rychlostní přijde až někdy v červnu. Běhat chodíme taky, na můj vkus až moc (smích), ale běháme zatím na hale, takže jsem zatím viděl jen posilovnu a malou halu. Ale už jsem tam slyšel i něco o nějakých schodech, takže tohle všechno přijde...

Vám tedy vyhovuje spíš posilovna než rychlostní trénink?

Radši jsem v posilovně. To mě baví. Běhání si vždycky vyloženě vytrpím, nebaví mě běhat tam a zpátky jak blázen. (úsměv)

Zabydlel jste se v Boleslavi dobře?

To bylo určitě všechno fajn. Jen jsme si to tady s přítelkyní objeli, spíš jsem si tak jako připomněl, kde co je. Město jinak znám, takže jsem věděl, do čeho jdu.

Jak vlastně vaše přítelkyně vzala to, že se stěhujete z Havířova prakticky na opačný konec republiky?

Vzala to v pohodě. Dělá si tady školu, bude teď státnicovat, takže píše diplomku a učí se. Nebyl to pro ni problém. Samozřejmě, bude to pro ni změna, že musela na druhou stranu republiky, ale řekla, že do toho jde se mnou. (úsměv)

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.