BK MLADA BOLESLAV
22. 4. 2021 | Adéla Kvapilová

Martin Ševc: Sezona byla dobrá, i když čtvrté místo je pro mě osobně zklamání

M l. B o l. – Historicky nejúspěšnější sezóna Mladé Boleslavi je minulostí. Středočeský tým skončil své tažení v sedmém semifinálovém zápase těsně před branami finále. „Řekl bych, že jsme odehráli dobrou sezónu a nemáme se za co stydět. Předváděli jsme pěkný hokej, na který se dalo dívat,“ hodnotil ročník 2020/2021 obránce Martin Ševc. Kapitán Bruslařů se pro klubový web rozpovídal o specifické sezóně způsobenou vývojem epidemiologické situace, dále o působení mladých hráčů, ale i o svém novém kontraktu.

Martine, sezóna pro vás skončila sedmým semifinálovým zápasem. Jak to celé zhodnotit a uzavřít?

Když pominu ten sedmý zápas, protože to dopadlo tak, jak to dopadlo, myslím si, že celá sezóna byla konzistentní. Řekl bych, že jsme odehráli dobrou sezónu a nemáme se za co stydět. Předváděli jsme pěkný hokej, na který se dalo dívat.

Přebolela vás už trpkost toho sedmého utkání?
Když budu mluvit za sebe, tak když vidím Třinec v televizi, vyvstane to. Ale bohužel, takový je hokejový život a přináší takovéhle věci. I když jsem si myslel, že by přinášet nemělo, ale bohužel přineslo.

Letošní sezóna byla hodně specifická – hrálo se bez fanoušků, týmy byly v karanténách, přesouvaly se zápasy… Dalo vám to něco nového? Posílilo vás to?
Určitě. Pro celou společnost to bylo těžké, nejenom pro nás hokejisty. My jsme aspoň dostali výjimku, že jsme mohli dělat našit práci a pobavit fanoušky. Zápasů bylo hodně. Specifické to bylo v tom, že se dlouho nehrálo a pak se doháněly zápasy, takže volna moc nebylo. Museli jsme čerpat z toho, co jsme natrénovali přes léto nebo v pauze, ale myslím si, že jsme se s tím popasovali dobře a byli jsme dobře fyzicky připraveni.

Karanténa neminula ani vás. Jak složité pro vás bylo posléze naskočit do zápasového kolotoče?

Pro nás to zas tak těžké nebylo. Když jsme po karanténě začali trénovat, tak jsme ani nestihli odehrát zápas a vše se zavřelo, takže byla zase přestávka. V té pauze jsme jezdili do Dobříše, kde jsme mohli potrénovat. Dá se říct, že když nám to povolili, tak jsme naskočili do zápasového rytmu všichni stejně a byli jsme na stejné startovní čáře. Pro nás to bylo trochu odlehčené.

Další problémy či přerušení se ani u vás, ani v extralize neobjevily. Neměli jste obavy, že by sezóna mohla vinou pandemie předčasně skončit?

Když to vezmu za náš klub, tak jsme obavy neměli. Dá se říct, že se promořila celá kabina, takže si myslím, že jsme imunitu měli. Všichni věděli, jak se mají chovat a starali se o sebe. Bylo vidět, že extraliga, až některé výjimky, neměla žádné problémy.

Co vám po základní části utkvělo nejvíc v paměti?
Těžko říct. Konec byl pro nás trochu náročnější, snažili jsme se udržet v top čtyřce, ale nedařilo se nám s týmy ze spodní části tabulky, když jsme potřebovali uhrát nějaké body. Nakonec jsme ukázali sílu a pomohli jsme s tabulkově silnějšími týmy. Extraliga byla letos velmi vyrovnaná, každý mohl prohrát nebo vyhrát s kýmkoliv. Takže i vyrovnanost týmů.

Co byla podle vás největší síla týmu? Byly to stabilita a vyrovnanost?

Řekl bych, že ano. Nehráli jsme jen na jednoho hráče, i když David Šťastný měl výbornou sezónu, hodně nám pomohl a ve spoustě zápasů rozhodl. Jinak se dá říct, že jsme čtyři vyrovnané lajny a pokaždé vyčnívala jiná, která to táhla. Takže týmovost a vyrovnanost týmu byla nejdůležitější.

Byl jste jeden z nevytěžovanějších obránců týmu, na ledě jste trávil někdy i více jak 20 minut. Berete osobně sezónu jako úspěšnou?

Abych to řekl kulantně, ve svém věku už nehraji na osobní statistiky. Určitě je příjemné, že tím pomůžu týmu, ale pro mě je nejvíc týmový úspěch. Bude to znít možná divně, ale pro mě je čtvrté místo neúspěch. Chtěl jsem minimálně do finále, myslím si, že ten tým na to byl. Pak už by to bylo hop, nebo trop. Když to řeknu takhle, tak pro mě zklamání.

Patříte k nejstarším hráčům týmu, chodí si k vám pro rady mladší ročníky?

Od toho tady hlavně jsem, abych se snažil klukům poradit a podpořit je. (úsměv) Samozřejmě rady někdy přijdou. Máme tady vynikající zkušené trenéry, takže si myslím, že tohle funguje naprosto výborně a je to vidět i na výsledcích.

Během sezóny dostalo příležitost několik mládežníků. Jak zapadli do týmu?

Řekl bych, že výborně. Jak už bylo několikrát řečeno, Mory i Šturcík (David Moravec a Gabriel Szturc, pozn. redakce) jsou výborní charakterově a skvěle pracují. Je hezké vidět jejich progres. Hlavně u Šturcíka, jak už tady byl minulý rok, je vidět, že mu to hodně dalo, že se posunuje. Doufám, že se budou takhle posouvat dál a pomůžou nám v budoucnu víc a víc.

V Mladé Boleslavi jste podepsal novou smlouvu. Jaké bylo rozhodování?

No, rozhodování. (úsměv) Člověk cítí, že tomu týmu má co dát, realizační tým na tom byl stejně, takže potom už ta dohoda nebyla zas tak těžká.

Co vás teď osobně čeká?

Samozřejmě odpočinek, budu se věnovat rodině a pak se vrhneme na další sezónu. (úsměv)

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.

04.05.2021

Konec ve čtvrtfinále

Gólman Oliver Šatný se dostal do branky v sedmé minutě, kdy po třetí brance Kanaďanů střídal kolegu Suchánka, kanonádě soupeře ovšem ani on nezabránil. Stejně jako Gabriel Szturc, který si připsal gól a asistenci, a David Moravec, který nastupoval v první obranné dvojici. Češi podlehli ve čtvrtfinále MS do 18 let Kanadě 3:10 a jejich cesta na mistrovství tak bohužel končí.

03.05.2021

Čtvrtfinále s Kanadou

Národní tým "osmnáctek" v pondělí 3. května od 22:00 hraje v přímém přenosu ČT Sport čtvrtfinále s Kanadou na MS do 18 let. Držme palce třem Bruslařům v národních barvách - brankáři Oliveru Šatnému, obránci Davidu Moravcovi a útočníkovi Gabrielu Szturcovi.

29.04.2021

Góloví Bruslaři na MS

Měli našlápnuto ke druhému vítězství na mistrovství světa, hokejisté české osmnáctky dvakrát vedli nad Finskem o dvě branky. Nakonec ale nemají vůbec nic. V divoké bitvě prohráli 5:6 gólem 19 sekund před koncem. Drobnou náplastí pro budiž góly Davida Moravce a Gabriela Szturce.

27.04.2021

Bruslaři na MS do 18

Mentálně náročný úkol na úvod mistrovství světa proměnili čeští hokejisté do 18 let v zaslouženou výhru. Díky dvěma brankám z přesilovek a jedné v oslabení porazili Německo 3:1, o čisté konto přišli až v závěru. Na důležitém vítězství se podíleli i dva Bruslaři – útočník Gabriel Szturc svou brankou a obránce David Moravec asistencí.

26.04.2021

Liga mistrů

Po vítězství Třince ve finále Tipsport extraligy už má BK Mladá Boleslav jistou účast v Lize mistrů v sezoně 2021/2022. Soutěž mezi nejlepšími evropskými kluby si zahraje již podruhé, poprvé se tak stalo v ročníku 2016/2017. Tehdy Bruslaři skončili po bojích v základní skupině, kde měli švédský Växjö Lakers a běloruský Junosť Minsk. Na své současné soupeře Boleslavští budou ještě muset chvíli počkat, dozvědí se ho na slavnostním losování pořádaném vedením soutěže. Jaké další kluby se už stačily kvalifikovat, zjistíte tady.