BK MLADA BOLESLAV
31. 12. 2015 | Zdena Bobková, Tomáš Hála

Martin Rýgl: Chyběl nám pohyb i emoce

K. V a r y – O jeho příchodu toho již bylo napsáno mnoho. Martin Rýgl (na snímku) by měl v rámci měsíčního hostování z Chomutova posílit obranné řady Bruslařů. „Jeho angažováním reagujeme na zranění Mitji Robara a taky na zdravotní indispozici Romana Čermáka,“ zní z úst sportovního manažera BK Mladá Boleslav Jaromíra Látala. Novou posilu Bruslařů čekala zatěžkávací zkouška již ve středečním v utkání proti Karlovým Varům. Bruslaři domácím podlehli 1:4. Jaké jsou dojmy nové posily Bruslařů z tohoto utkání, se dočtete v článku.

Martine, utkání se asi nevydařilo podle vašich představ, že?

Z naší strany to asi nebylo úplně optimální, co jsme chtěli hrát. V první třetině jsme neměli takový pohyb, jakým jsme se chtěli prezentovat. Od druhé třetiny se to zlepšilo, ale paradoxně jsme prohrávali 1:2. V utkání jsme hráli častokrát v oslabení. Ve třetí třetině už to bylo takové nemastné neslané, ale určitě ne takové, jaké jsme si představovali.

Jak sám říkáte – první třetina byla ještě taková vyrovnaná, ale v té druhé vám utekl začátek. Čím si to vysvětlujete?

Těžko říct. Paradoxně si myslím, že ve druhé třetině jsme tam měli dost trm vrm před bránou. Sice to nebyly žádné tutovky, ale mohlo tam něco spadnout. Paradoxně nám soupeř vždy z protiútoku dal gól. Byl to špatný zápas.

V druhé třetině jste hráli často v oslabení a při pohledu do statistik tato disciplína nepatří k vašim nejsilnějším. Je to tak?

Všechny góly jsme inkasovali při rovnoměrném počtu hráčů v poli. Alespoň, že jsme v tom oslabení neinkasovali. Kluci výborně odbránili i minutu trvající oslabení tři proti pěti. Bohužel netlačili jsme se tolik do zakončení, nebyli jsme tak průbojní. Měli jsme v porovnání se soupeřem méně přesilovek, nedokázali soupeře dostat pod tlak.

Kdy se podle vás ten zápas zlomil?

Myslím, že to bylo ve třetí třetině. Měli jsme tam nějaké nahození od modré čáry a víceméně se to tam povalovalo u brány před Závorkou. Oni nám pak z protiútoku dali gól na 3:1. V té chvíli jsme to otevřeli a už to byl takový zmar.

Utkání bylo do jisté míry i vyhrocené, což v závěru vyústilo tvrdší hrou a větším počtem osobních soubojů a na konci dokonce šarvátkou…

Myslím, že v takovém zápase je důležité do toho dát i emoce. Možná to mělo z naší strany přijít už dřív, možná by to trochu pomohlo. Ale tak tohle k hokeji zkrátka patří.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC Slavia Praha