BK MLADA BOLESLAV
31. 12. 2015 | Zdena Bobková, Tomáš Hála

Martin Rýgl: Chyběl nám pohyb i emoce

K. V a r y – O jeho příchodu toho již bylo napsáno mnoho. Martin Rýgl (na snímku) by měl v rámci měsíčního hostování z Chomutova posílit obranné řady Bruslařů. „Jeho angažováním reagujeme na zranění Mitji Robara a taky na zdravotní indispozici Romana Čermáka,“ zní z úst sportovního manažera BK Mladá Boleslav Jaromíra Látala. Novou posilu Bruslařů čekala zatěžkávací zkouška již ve středečním v utkání proti Karlovým Varům. Bruslaři domácím podlehli 1:4. Jaké jsou dojmy nové posily Bruslařů z tohoto utkání, se dočtete v článku.

Martine, utkání se asi nevydařilo podle vašich představ, že?

Z naší strany to asi nebylo úplně optimální, co jsme chtěli hrát. V první třetině jsme neměli takový pohyb, jakým jsme se chtěli prezentovat. Od druhé třetiny se to zlepšilo, ale paradoxně jsme prohrávali 1:2. V utkání jsme hráli častokrát v oslabení. Ve třetí třetině už to bylo takové nemastné neslané, ale určitě ne takové, jaké jsme si představovali.

Jak sám říkáte – první třetina byla ještě taková vyrovnaná, ale v té druhé vám utekl začátek. Čím si to vysvětlujete?

Těžko říct. Paradoxně si myslím, že ve druhé třetině jsme tam měli dost trm vrm před bránou. Sice to nebyly žádné tutovky, ale mohlo tam něco spadnout. Paradoxně nám soupeř vždy z protiútoku dal gól. Byl to špatný zápas.

V druhé třetině jste hráli často v oslabení a při pohledu do statistik tato disciplína nepatří k vašim nejsilnějším. Je to tak?

Všechny góly jsme inkasovali při rovnoměrném počtu hráčů v poli. Alespoň, že jsme v tom oslabení neinkasovali. Kluci výborně odbránili i minutu trvající oslabení tři proti pěti. Bohužel netlačili jsme se tolik do zakončení, nebyli jsme tak průbojní. Měli jsme v porovnání se soupeřem méně přesilovek, nedokázali soupeře dostat pod tlak.

Kdy se podle vás ten zápas zlomil?

Myslím, že to bylo ve třetí třetině. Měli jsme tam nějaké nahození od modré čáry a víceméně se to tam povalovalo u brány před Závorkou. Oni nám pak z protiútoku dali gól na 3:1. V té chvíli jsme to otevřeli a už to byl takový zmar.

Utkání bylo do jisté míry i vyhrocené, což v závěru vyústilo tvrdší hrou a větším počtem osobních soubojů a na konci dokonce šarvátkou…

Myslím, že v takovém zápase je důležité do toho dát i emoce. Možná to mělo z naší strany přijít už dřív, možná by to trochu pomohlo. Ale tak tohle k hokeji zkrátka patří.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.