BK MLADA BOLESLAV
21. 11. 2017 | Jitka Čechová

Martin Procházka: Byli jsme sami se sebou až moc rychle spokojení

M l. B o l. – Hokejisté Mladé Boleslavi připravili soupeři z Olomouce ledovou sprchu na úvod – ve druhé minutě utkání se trefili Knotek s Urbanem a Mora tak rychlostí blesku prohrávala už 0:2. Jenže Bruslaři vedení ztratili. A podruhé když Olomoučtí odpovídali na třetí gól Martina Procházky. „Takhle trestuhodně doma dvakrát ztratit vedení... To je samozřejmě hrozně špatně,“ prohlásil – jak sám sebe nazval – sváteční střelec Procházka.

„Cítili jsme uspokojení a trošku polevili. Taky to podle toho vypadalo,“ litoval po zápase třiadvacetiletý útočník. „Dvakrát nechat soupeře dotáhnout – to si nemůžeme dovolit. Zvlášť když potřebujeme každičký bod jako sůl,“ vysvětloval. Podle něj byla Olomouc velmi urputná, bojovná a ve své podstatě dělala všechno strašně jednoduše. „Trochu jsme se s tím prali,“ přiznal.

Co Martinu Procházkovi viditelně udělalo radost, byla jeho vlastní branka. Ostatně – letos se trefil teprve podruhé. „Lukáš Pabiška mi to tam parádně poslal mezi kruhy. Ani nevím, co jsem s tím přesně dělal, ani kudy to tam propadlo. Prostě jsem do toho plácnul,“ usmíval se. „Letos platím spíš za svátečnějšího střelce, tak snad už jsem to proboha protrhnul,“ dodal.

Co dalšího Martin Procházka řekl například na adresu nového trenéra Vladimíra Kýhose, jak se těší na páteční zápas se Spartou v čele s Františkem Výborným a na vražedné tempo, kterým se teď extraliga řítí? Podívejte se na exklusivní video:

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.