BK MLADA BOLESLAV
23. 2. 2014 | Lukáš Chuchválek

Martin Látal: Třetí gól byl skvělou prací celé pětky

M l. B o l. – Druhý zápas proti Benátkám se odehrál mnohem déle za stavu pěti proti pěti než v předchozím střetnutí. Martin Látal (na snímku) pak k tomu v rozhovoru uvedl, že hra byla volnější, ale na druhou stranu si i tak trochu postěžoval na množství přehlédnutých faulů na hlavu a koleno. Pochvaloval si druhou výhru a branku na 3:1, na níž se výraznou měrou sám podílel, když nabil zpětnou přihrávkou Melandovi.

Máte za sebou druhý zápas s Benátkami nad Jizerou, který jste vyhráli 3:1. Jak jej hodnotíte?

Vítězství je dobré. Sice bylo dost umlácené a nebylo moc o hokeji, ale je to play-off. S týmem, jako jsou Benátky, se nedá hrát moc hokejově, bohužel. Bude se to jenom mydlit.

Nevypadal ale tento zápas lépe než předchozí?

Bylo tam teď daleko méně vyloučených, ale to z velké části proto, že rozhodčí neodpískali několik brutálních faulů na koleno nebo na hlavu, když byl hráč bez puku. Nepískaly se všechny fauly, proto ta hra byla oproti sobotě taková volnější. Kdyby sudí pískali stejně jako v předešlém utkání, vyšel by počet vyloučených asi nastejno.

Martin Látal v akci v brankovišti

Přitom minimálně v první třetině vypadala hra disciplinovaně...

Pak to ale vygradovalo a už se to zase mlelo. Je to ubojovaný hokej.

Když už se začalo vylučovat, padl i vyrovnávací gól Boleslavi. Čím to ale, že jako první v zápase inkasujete?

Bohužel, prohrávali jsme i v tom prvním zápase. To je špatně, ale prostě se to stává. Naštěstí nás gól, co potom padne, nakopne natolik, že jsme schopni se uklidnit a hrát svůj hokej.

Byl jste i u rozhodující branky na 3:1, která se dost povedla. Jak se urodila?

To jsem si uvědomil, že byli všichni na levé straně a měl by tam být za nimi bek. Musil to poslal na mě, já jsem pak vyjel před bránu a pak jsem, řeknu to upřímně, naslepo poslal zadovku. A Eric Meland to umí dobře umístit, i když nemá úplně tu nejtvrdší ránu. Ví, kam to má dát. Byl to hezký gól, kdy byl ve správný čas na správném místě. Ale byla to víceméně skvělá práce celé pětky, která byla na ledě.

Tento gól také přinesl kýžený klid, že ano?

Samozřejmě 3:1 je už fajn. Šlo pak ale o to nestahovat se a hrát furt náš agresivní hokej, nebýt z toho s prominutím podělaný. Ten agresivní hokej je potřeba hrát dopředu i dozadu, ale ne tak, abychom to jenom zatahovali. I díky tomu jsme ten výsledek udrželi.

Na konci jste si to ale trochu zkomplikovali tím trestem ve hře. Víte, proč a co se stalo?

Konkrétně tuhle situaci jsem neviděl, abych byl upřímný. V zápase bylo tolik srážek, protože je to tvrdá hra do těla, i takové srážky, kdy byla zasažena hlava, které se však nepískaly a tato ano. Bohužel.

Ale riziko, že by se stavem zápasu mohly Benátky ještě něco udělat, tu asi bylo, že?

Na ledě byl ty dvě minuty před koncem Michal Broš, což je zkušený hráč. Takže jsem o výsledek moc strach neměl, vedení 3:1 je už takové jistější. Roman Will tam zachytal hezky a vůbec, my ty oslabení hrajeme dobře. Věřil jsem, že je už k ničemu nepustíme.

Teď vás čeká dva dny pauza a pokračování bude ve středu v Benátkách. Co teď? Aspoň trocha odpočinku?

Teď po zápase nás čeká odpočinek, relaxace, kolo. V pondělí jen nějaké vybruslení, protože jsme hráli na tři lajny takřka celý zápas. Bylo to dost únavné, ale zkrátka v pondělí to bude lehčí trénink. Pak v úterý na ten trénink vlítneme na sto procent a potom ve středu samozřejmě na ně.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.