BK MLADA BOLESLAV
28. 3. 2019 | Lukáš Chuchválek

Martin Látal: Chtěli jsme určitě víc

L i b e r e c – Po rozhodujícím zápase, který Mladá Boleslav prohrála po prodloužení smolně 1:2, se k mikrofonu postavil i Martin Látal (na snímku). Při hodnocení sezóny litoval dvou úvodních utkání na libereckém ledě, které se týmu nepovedly, protože v dalších fázích série byli Bruslaři svému soupeři vyrovnaným sokem. Tím bylo dle jeho názoru uraženo hokejové štěstí, které se v kritický okamžik přiklonilo k libereckému manšaftu. Hráči sice po vyřazení 1:4 na zápasy cítí zklamání, ale série byla odehrána se ctí.

Martine, bezprostředně po zápase asi cítíte velké zklamání, ale když se na to podíváme v kontextu celé sezóny, tak to, že jste dokázali držet Liberec docela na uzdě, je docela úspěch, že?

Asi je. Ale sérii jsme neprohráli dnes. Tu jsme prohráli v prvních dvou zápasech tady, do kterých jsme vstoupili… (odmlčí se) nějakým uspokojením, když jsme předtím porazili Zlín, trochu s ostychem, a pak se to proti takovému soupeři, jakým jsou oni, prostě těžko dohání. Neříkám, že jsme je měli smáznout, ale určitě jsme jim byli v posledních třech zápasech vyrovnaným soupeřem.

Co se změnilo ve třetím zápase? Změnilo se nastavení v hlavách?

Ten zápas doma jsme odehráli fantasticky a oni do Boleslavi po dvou výhrách možná přijeli s tím, že na nás umí, ale my jsme se nedali. Tam jsme to nakopli a myslím si, že jsme pak už neměli štěstí, asi protože jsme ho urazili v těch prvních dvou zápasech.

Když zmiňujete štěstí, co říkáte na tu pro Liberec vítěznou situaci, kdy se to špatně odrazilo?

Takhle to je. Kdo si tomu jde naproti víc, tomu se to takhle odrazí. Bohužel jsme Liberci nabídli přesilovku. To se stává, ale oni mají nejlepší přesilovky v lize a takovým hráčům, jako on (Michal Birner - pozn. redakce), i dalším, se to odráželo. I v těch prvních dvou zápasech tady. Klobouk dolů před nimi.

Zkusíte ze sebe shodit to zklamání a zhodnotit celou sezónu? Jak začala, jak pokračovala a jak skončila?

Nezačala dobře. Stálo nás to obrovské síly, obrovskou práci, když jsme v průběhu sezóny museli dohnat ty body. Do toho jsme navíc tvrdě trénovali, takže to byla jedna z mých nejtěžších sezón. Nemůžeme tady proto říkat, že jsme úplně zklamaní, dopadlo to nakonec jakž takž dobře, ale chtěli jsme určitě víc.

Ta změna v sezóně přišla tedy až s výměnou trenérů?

Nastavil se trochu jiný režim. Bylo to trochu přísnější a tvrdší a všechny zápasy jsme v podstatě ubojovali. Hráli jsme na sílu, na fyzičku a na bruslení.

Nebyla znát už trochu únava, když jste odehráli během šestnácti dnů už desátý zápas?

Oni ale přišli do série unavení také. Nebylo to tak, že bychom jenom nějak tahali nohy. Každý tahal nohy a i oni ztráceli a jezdilo tam už jen pár kluků. Jak jsem řekl předtím, bylo to už o tom, ke komu se přikloní to štěstí a dá gól, tak to je.

Na libereckém ledě už máte sérii dvaceti proher v řadě po devět let. Kdy se to změní?

To já nevím, to se musíte zeptat někoho, kdo tady příští rok bude. Někteří kluci jsou tady dýl než já a já jsem tady pátou sezónu. Také nevyhráli, ale mě to štve, protože jsme dnes věřili, že to už vyhrajeme. Ty dva zápasy doma jsme jim byli vyrovnaným soupeřem.

Stihli jste si něco bezprostředně po zápase říct v kabině?

Jak jsem řekl, prostě jsme prohráli s Libercem. Všichni to čekali, my jsme si ale věřili, že půjdeme dál. Nyní se sejdeme v pátek a uvidí se, co bude dál.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

14.06.2019

Permice stále v prodeji

I po prvním týdnu prodeje permanentních vstupenek na extraligovou sezonu 2019/2020 je jich stále několik k dispozici i na sezení. Permanentek na stání je zatím dostatek. Nepropásněte příležitost a zakupte si permanentky online nebo fyzicky na vedení klubu zase příští týden od úterý do čtvrtka. Všechny informace najdete zde.

12.06.2019

Hyka v AHL druhý

Ze zisku poháru pro vítěze AHL se nakonec raduje Martin Nečas v dresu Charlotte Checkers. Tým boleslavského Tomáše Hyky Chicago Wolves porazili 4:1 na zápasy. V celkovém bodování play-off se Hyka umístil na 10. místě (3+12).

28.05.2019

Hyka ve finále

Kam ale zamíří dál? Boleslavský útočník Tomáš Hyka a jeho parťáci z týmu Chicaga Wolves vyhráli v šestém utkání semifinále play-off AHL doma nad San Diegem 3:1, sérii ovládli 4:2 na zápasy a dostali se do finále Calder Cupu. V něm čeká Wolves souboj s týmem Charlotte Checkers, jehož barvy hájí útočník Martin Nečas. Doplňme, že sám Hyka si v semifinále připsal jeden gól a pět asistencí. Už teď se ale začínají objevovat spekulace, kam Hyka zamíří po sezóně. Bude to ruská KHL? Více informací se dočtete v tomto článku.

15.05.2019

Hyka v semifinále AHL

Útočník a boleslavský odchovanec Tomáš Hyka pomohl jednou asistencí ke čtvrtému vítězství Chicaga Wolves nad Iowou Wild, a rovněž tak k postupu do semifinále play off AHL. V něm se Chicago utká se San Diegem.

07.05.2019

Odešel Adam Svoboda

Velice smutná zpráva přišla v úterý odpoledne, nejen hokejový svět opustil bývalý brankář Adam Svoboda. Bruslařský klub vyjadřuje soustrast všem pozůstalým.

07.05.2019

Bruslaři Na Karmeli

Hokejisté Mladé Boleslavi se objeví při zápasech hokejového mistrovství světa ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Zatímco v pátek 10. května otevřou projekci biatlonista Michal Krčmář a parahokejista Zdeněk Šafránek, o den později při zápase Česko – Norsko budou hosty sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata a jeho bratr David. V dalších dnech se objeví třeba Václav Pletka, Jan Růžička nebo Oscar Flynn. Program Na Karmeli začíná vždy čtvrt hodiny před začátkem zápasu. Přestávky jsou vyhrazeny pro povídání s hosty. Tradičně se počítá také s tipovací soutěží.