BK MLADA BOLESLAV
28. 3. 2019 | Lukáš Chuchválek

Martin Látal: Chtěli jsme určitě víc

L i b e r e c – Po rozhodujícím zápase, který Mladá Boleslav prohrála po prodloužení smolně 1:2, se k mikrofonu postavil i Martin Látal (na snímku). Při hodnocení sezóny litoval dvou úvodních utkání na libereckém ledě, které se týmu nepovedly, protože v dalších fázích série byli Bruslaři svému soupeři vyrovnaným sokem. Tím bylo dle jeho názoru uraženo hokejové štěstí, které se v kritický okamžik přiklonilo k libereckému manšaftu. Hráči sice po vyřazení 1:4 na zápasy cítí zklamání, ale série byla odehrána se ctí.

Martine, bezprostředně po zápase asi cítíte velké zklamání, ale když se na to podíváme v kontextu celé sezóny, tak to, že jste dokázali držet Liberec docela na uzdě, je docela úspěch, že?

Asi je. Ale sérii jsme neprohráli dnes. Tu jsme prohráli v prvních dvou zápasech tady, do kterých jsme vstoupili… (odmlčí se) nějakým uspokojením, když jsme předtím porazili Zlín, trochu s ostychem, a pak se to proti takovému soupeři, jakým jsou oni, prostě těžko dohání. Neříkám, že jsme je měli smáznout, ale určitě jsme jim byli v posledních třech zápasech vyrovnaným soupeřem.

Co se změnilo ve třetím zápase? Změnilo se nastavení v hlavách?

Ten zápas doma jsme odehráli fantasticky a oni do Boleslavi po dvou výhrách možná přijeli s tím, že na nás umí, ale my jsme se nedali. Tam jsme to nakopli a myslím si, že jsme pak už neměli štěstí, asi protože jsme ho urazili v těch prvních dvou zápasech.

Když zmiňujete štěstí, co říkáte na tu pro Liberec vítěznou situaci, kdy se to špatně odrazilo?

Takhle to je. Kdo si tomu jde naproti víc, tomu se to takhle odrazí. Bohužel jsme Liberci nabídli přesilovku. To se stává, ale oni mají nejlepší přesilovky v lize a takovým hráčům, jako on (Michal Birner - pozn. redakce), i dalším, se to odráželo. I v těch prvních dvou zápasech tady. Klobouk dolů před nimi.

Zkusíte ze sebe shodit to zklamání a zhodnotit celou sezónu? Jak začala, jak pokračovala a jak skončila?

Nezačala dobře. Stálo nás to obrovské síly, obrovskou práci, když jsme v průběhu sezóny museli dohnat ty body. Do toho jsme navíc tvrdě trénovali, takže to byla jedna z mých nejtěžších sezón. Nemůžeme tady proto říkat, že jsme úplně zklamaní, dopadlo to nakonec jakž takž dobře, ale chtěli jsme určitě víc.

Ta změna v sezóně přišla tedy až s výměnou trenérů?

Nastavil se trochu jiný režim. Bylo to trochu přísnější a tvrdší a všechny zápasy jsme v podstatě ubojovali. Hráli jsme na sílu, na fyzičku a na bruslení.

Nebyla znát už trochu únava, když jste odehráli během šestnácti dnů už desátý zápas?

Oni ale přišli do série unavení také. Nebylo to tak, že bychom jenom nějak tahali nohy. Každý tahal nohy a i oni ztráceli a jezdilo tam už jen pár kluků. Jak jsem řekl předtím, bylo to už o tom, ke komu se přikloní to štěstí a dá gól, tak to je.

Na libereckém ledě už máte sérii dvaceti proher v řadě po devět let. Kdy se to změní?

To já nevím, to se musíte zeptat někoho, kdo tady příští rok bude. Někteří kluci jsou tady dýl než já a já jsem tady pátou sezónu. Také nevyhráli, ale mě to štve, protože jsme dnes věřili, že to už vyhrajeme. Ty dva zápasy doma jsme jim byli vyrovnaným soupeřem.

Stihli jste si něco bezprostředně po zápase říct v kabině?

Jak jsem řekl, prostě jsme prohráli s Libercem. Všichni to čekali, my jsme si ale věřili, že půjdeme dál. Nyní se sejdeme v pátek a uvidí se, co bude dál.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

19.10.2019

Vstupenky na Kladno

Vstupenky na nedělní zápas s Kladnem jsou téměř vyprodány. V online prodeji je k dispozici již jen několik vstupenek a další již nebudou do internetového prodeje uvolněny. Poslední vstupenky v řádu několika desítek budou k dispozici v neděli hodinu před začátkem utkání už jen na pokladnách. Dorazte proto na zápas včas.

15.10.2019

Se Spartou dříve

Utkání 21. kola, které je na programu v neděli 24. listopadu, a ve kterém BK Mladá Boleslav přivítá doma celek HC Sparta Praha, zařadila ČT Sport do svého živého vysílání a úvodní vhazování je z tohoto důvodu posunuto už na 14. hodinu.

15.10.2019

Žejdl dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Lukáše Žejdla na Ondřeje Romana v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi. Žejdl už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský útočník tak v pátek nepojede s Bruslaři do Karlových Varů.

13.10.2019

B tým nedohrál

Sobotní utkání B týmu proti Královu Dvoru se nedohrálo. Za stavu 4:1 pro Mladou Boleslav totiž před třetí třetinou vypadla elektřina. Výpadek se ukázal být jako rozsáhlý a nepomohlo ani čekání. Po 20 minutách čekání potmě tak hlavní rozhodčí Jan Jílek hráče poslal do kabin a duel ukončil. O tom, zda tento výsledek bude platný, rozhodně ještě příslušná komise Českého svazu ledního hokeje.

12.10.2019

Výjezd do Pardubic

Boleslavští fanoušci se chystají v neděli 27. října podpořit hráče do Pardubic. A protože je druhý den státní svátek, a většinou tak odpadá ranní vstávání, doufá Boleslavská Smečka, že vypraví alespoň dva autobusy. Přihlašujte se a pomozte Bruslařům být v Pardubicích jako doma!

05.10.2019

MHD z fotbalu na hokej

V neděli 6. října vypraví Dopravní podnik Mladá Boleslav pro fanoušky sportu linku, která je přepraví z fotbalového stadionu k hokejovému. Po fotbalovém utkání FK Mladá Boleslav tak bude připraven přímý odvoz před hlavní bránou stadionu. Autobusy budou odjíždět v 17:20, což je cca 5 minut po skončení zápasu. Hokejový zápas Bruslařů začíná v 18:30.