BK MLADA BOLESLAV
28. 3. 2019 | Lukáš Chuchválek

Martin Látal: Chtěli jsme určitě víc

L i b e r e c – Po rozhodujícím zápase, který Mladá Boleslav prohrála po prodloužení smolně 1:2, se k mikrofonu postavil i Martin Látal (na snímku). Při hodnocení sezóny litoval dvou úvodních utkání na libereckém ledě, které se týmu nepovedly, protože v dalších fázích série byli Bruslaři svému soupeři vyrovnaným sokem. Tím bylo dle jeho názoru uraženo hokejové štěstí, které se v kritický okamžik přiklonilo k libereckému manšaftu. Hráči sice po vyřazení 1:4 na zápasy cítí zklamání, ale série byla odehrána se ctí.

Martine, bezprostředně po zápase asi cítíte velké zklamání, ale když se na to podíváme v kontextu celé sezóny, tak to, že jste dokázali držet Liberec docela na uzdě, je docela úspěch, že?

Asi je. Ale sérii jsme neprohráli dnes. Tu jsme prohráli v prvních dvou zápasech tady, do kterých jsme vstoupili… (odmlčí se) nějakým uspokojením, když jsme předtím porazili Zlín, trochu s ostychem, a pak se to proti takovému soupeři, jakým jsou oni, prostě těžko dohání. Neříkám, že jsme je měli smáznout, ale určitě jsme jim byli v posledních třech zápasech vyrovnaným soupeřem.

Co se změnilo ve třetím zápase? Změnilo se nastavení v hlavách?

Ten zápas doma jsme odehráli fantasticky a oni do Boleslavi po dvou výhrách možná přijeli s tím, že na nás umí, ale my jsme se nedali. Tam jsme to nakopli a myslím si, že jsme pak už neměli štěstí, asi protože jsme ho urazili v těch prvních dvou zápasech.

Když zmiňujete štěstí, co říkáte na tu pro Liberec vítěznou situaci, kdy se to špatně odrazilo?

Takhle to je. Kdo si tomu jde naproti víc, tomu se to takhle odrazí. Bohužel jsme Liberci nabídli přesilovku. To se stává, ale oni mají nejlepší přesilovky v lize a takovým hráčům, jako on (Michal Birner - pozn. redakce), i dalším, se to odráželo. I v těch prvních dvou zápasech tady. Klobouk dolů před nimi.

Zkusíte ze sebe shodit to zklamání a zhodnotit celou sezónu? Jak začala, jak pokračovala a jak skončila?

Nezačala dobře. Stálo nás to obrovské síly, obrovskou práci, když jsme v průběhu sezóny museli dohnat ty body. Do toho jsme navíc tvrdě trénovali, takže to byla jedna z mých nejtěžších sezón. Nemůžeme tady proto říkat, že jsme úplně zklamaní, dopadlo to nakonec jakž takž dobře, ale chtěli jsme určitě víc.

Ta změna v sezóně přišla tedy až s výměnou trenérů?

Nastavil se trochu jiný režim. Bylo to trochu přísnější a tvrdší a všechny zápasy jsme v podstatě ubojovali. Hráli jsme na sílu, na fyzičku a na bruslení.

Nebyla znát už trochu únava, když jste odehráli během šestnácti dnů už desátý zápas?

Oni ale přišli do série unavení také. Nebylo to tak, že bychom jenom nějak tahali nohy. Každý tahal nohy a i oni ztráceli a jezdilo tam už jen pár kluků. Jak jsem řekl předtím, bylo to už o tom, ke komu se přikloní to štěstí a dá gól, tak to je.

Na libereckém ledě už máte sérii dvaceti proher v řadě po devět let. Kdy se to změní?

To já nevím, to se musíte zeptat někoho, kdo tady příští rok bude. Někteří kluci jsou tady dýl než já a já jsem tady pátou sezónu. Také nevyhráli, ale mě to štve, protože jsme dnes věřili, že to už vyhrajeme. Ty dva zápasy doma jsme jim byli vyrovnaným soupeřem.

Stihli jste si něco bezprostředně po zápase říct v kabině?

Jak jsem řekl, prostě jsme prohráli s Libercem. Všichni to čekali, my jsme si ale věřili, že půjdeme dál. Nyní se sejdeme v pátek a uvidí se, co bude dál.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.