BK MLADA BOLESLAV
8. 8. 2008 | Jitka Čechová

Martin Krupka: Proti Ústí jsme zkoušeli hlavně obranu

M l. B o l. – Čtyřiadvacetiletý útočník Martin Krupka si v městě automobilů zkouší, jak se dokáže prosadit v extraligovém mančaftu. Rodák z Mladé Boleslavi se stabilně pohybuje ve třetí či čtvrté formaci, odehrál zatím všechna přípravná utkání a prostor, který na ledě dostává, dokáže využít. Důkazem toho je gól v zápase proti Kladnu a několik výraznějších šancí, které si připsal i včera proti Ústí.

Zápasy proti Ústí nad Labem vždycky patřily mezi ty vyhecovanější, o tom není pochyb. A pokud pomineme dva nebo tři zápasy baráže, také byly vždy velice vyrovnané. Včerejší přípravné utkání tomuto obrazu ale příliš neodpovídal. Lvi podlehli Boleslavi 0:4 a vytvořili si jen hrstku výraznějších šancí.

Martin Krupka toto utkání okusil na vlastní kůži ze svého působiště ve třetí formaci, sílu Ústí ale nepodceňuje. „Opravdu to nebyli tak docela oni, jak je pamatujeme, ale rozhodně si nemyslím, že by to byl slabý soupeř,“ kvituje tento dohad.

„Ústí pro nás bylo vždycky takový dramatičtější protivník a to se určitým způsobem odráželo i v tom zápase s nimi. Slabé to určitě nebylo, ale asi bylo znát, že to byl jenom přípravný zápas,“ odhaduje.

„Co se týče nás, tak my jsme si hlavně potřebovali vyzkoušet obranu, hru dozadu,“ prozrazuje plán pro utkání se Severočechy. „Takže pro nás je ta nula onen kýžený výsledek,“ dodává spokojeně.

Boleslavský rodák dostal od vedení klubu a trenérů šanci probojovat se do extraligového mančaftu. Jak sám přiznává, občas je to těžké. „Je to náročné, hodně se trénuje…“ Vzápětí ale o mnoho razantnějším hlasem dodává: „Ale to je prostě potřeba, bez toho bychom nikam nedošli!“

Protože na předchozí otázku odpověděl Martin Krupka obecně za celý tým, nemohli jsme se ještě nezeptat, jak to bere ze své pozice vracejícího se hráče do rodného hnízda. „Na tohle momentálně nedokážu odpovědět,“ říká po chvilce váhání.

Nakonec se ale odhodlává k dodatku: „Z osobního hlediska jsem pořád tak nějak na startovní čáře. Snažím se na sobě pracovat, abych si místo v kádru zasloužil, ale jestli se mi to povede, zatím netuším. Podle toho se potom bude odvíjet všechno ostatní…“

Další přípravný zápas čeká Středočechy příští týden v úterý. Nastoupí v něm opět na domácím poli proti Hradci Králové v rámci turnaje Tisport Hockey Cup. „To je příjemné zpestření letní přípravy,“ říká na adresu poháru útočník. „Je to o něco víc motivující než jenom obyčejný přípravný zápas.“

„A jak půjdeme konkrétně proti Hradci?“ ptá se Martin Krupka sám sebe. „No asi podobným způsobem, s jakým jsme do toho šli do teď… Budeme chtít vyhrát,“ říká s úsměvem.

Související články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.