BK MLADA BOLESLAV
24. 10. 2021 | Redakce

Marek Schwarz: Vyrovnání famózní, škoda gólu v prodloužení

P a r d u b i c e – Bruslaře v zápase s Dynamem srazily přesilové hry. Přesto ale dokázali čtyři vteřiny před koncem poslední dvacetiminutovky vyrovnat na 3:3 a z duelu s Pardubicemi vezou „zlatý“ bod. Do utkání zasáhl gólman Marek Schwarz, který se ke kralování v boleslavské kleci dostal po úvodní třetině. Co se stalo a jak se cítí v roli „trojky“?

Marku, jak se to semlelo, že jste se ocitl v zápase?

Růža (Jan Růžička, pozn. redakce) se necítil nejlépe, tak dostal volno, aby si odpočinul. Gašper (Gašper Krošelj, pozn. redakce) se během zápasu zranil, a tak jsem po přestávce naskočil. Jsem rád, že jsem si mohl zachytat, ale mrzí mě, že se Gašper zranil, protože chytá výborně a má skvělou fazónu. Doufejme, že bude brzy zdravý.

Jaký zápřah to pro vás byl?

Cítím na sobě, že nejsem v zápasovém tempu. Hráči mi opravdu pomohli, hráli výborně, skoro nic na mě nepustili.

V závěru měl obrovskou šanci Antony Camara, který mířil do prázdné brány. Vy jste v té době ležel na břiše, vyškrábl jste tutovku vy, nebo spoluhráč z obrany?

Skočil jsem tam, ale přede mnou to ještě někdo z obrany sebral, takže na tom žádný podíl nemám. (smích)

Vyrovnat čtyři vteřiny před koncem se jen tak nevidí. Je to zlatý bod?

Je to famózní. O to víc mě mrzí, že jsme dostali gól v prodloužení. Já jsem tu akci čekal, akorát škoda, že jsem to netrefil hokejkou. Mrzí mě to. Byl jsem na to dobře připravený, měl jsem hru přečtenou, ale bohužel jsem hokejkou netrefil puk. Kdybych nevsázel, že to vezmu hokejkou a přesunul se tam, možná bych to měl, ale těžko soudit.

Jak se držíte ve formě jako „trojka“ v boleslavské kleci?

Je tady skvělá parta kluků. Moc mě baví být s nimi na ledě a stále mě baví chytat. Nechci se nikam stěhovat, chci být doma, takže je tahle situace pro mě skvělá a o to lépe, že je tady taková parta lidí.

Jaké je to po psychické stránce? Není těžké se s tím srovnat?

Ne, vůbec. Už mám priority trochu jinak nastavené, pro mě je na prvním místě rodina. Nechci od nich jít pryč. Nedokážu si představit, že bych je třeba půl sezony neviděl, to není nic pro mě. Jsem spokojený, jak to mám.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav