BK MLADA BOLESLAV
7. 8. 2013 | Štěpán Tomš

Marek Loskot v užším kádru? Před sezónou jsem si dával čtyři procenta

M l. B o l. – Několik sezón po sobě bojuje o trvalé místo v sestavě Mladé Boleslavi. Po třech zápasech je jasné, že se o něj hlásí dost výrazně. Marek Loskot se na dvou výhrách nad Kladnem podílel třemi góly a jednou asistencí. “Pořád se snažím bojovat,“ ujišťuje.

Jak těžké byly zápasy proti Kladnu?

Dvakrát jsme vyhráli, takže můžeme být spokojení. Sice proti nám nastoupily dva jiné týmy, ale oba jsme chtěli vyhrát a jsme za to rádi.

Jaký byl v dvojutkání rozdíl oproti zápasu se Znojmem?

Myslím, že týmy to jsou dost podobné. Akorát ve Znojmě jsme měli vyhrát, protože jsme tam zahodili neskutečné množství stoprocentních šancí. My jsme góly nedávali, zatímco soupeř se trefil z každého protiútoku…

Vám se v obou zápasech s Kladnem nadprůměrně dařilo.

To je taky tím, že jsem v prvním zápase hrál místo Výborného s Nouzou a Pabiškou. Přál jsem si, abychom dali nějaké góly, protože loni už jsem s Nouzíkem hrál nějaký zápas a taky se nám bodově povedl. Ve druhém zápase jsem byl v lajně s Vrbatou a Klimentou, a taky se nám docela dařilo.

Přenesl jste si na led pohodu z inline hokeje, ve kterém jste vybojoval titul mistra světa?

To samozřejmě ano. Když to vyhrajete, tak vás to do pohody dostane.

Váš vyrovnávací gól proti Kladnu zrovna vypadal dost technicky a elegantně, možná právě na inline-hokejový způsob?

Tam jsme vybojovali puk a Klimenta mi ho posunul. Já jsem to prakticky v otočce pouze přizvedl nad beton.

Ve čtvrtek vás čeká Liberec. Bude to s ohledem na výsledek baráže napínavý zápas?

Asi to bude vyhrocený, což se dá čekat. Bude to tvrdší. Záleží však také na tom, v jakém složení Liberec přijede.

Jak to vypadá s vaší pozicí v týmu? Máte už jistotu setrvání v užším kádru?

Myslím, že mám pořád malou šanci. Pořád o ni ale bojuju!

Tak ať vám to vyjde a díky za rozhovor.

Související články

Aktuality

22.01.2021

Bruslaři v Ústí

V rámci spolupráce s prvoligovým Ústím nad Labem odchází na sever Čech další mladý Bruslař a to Sebastian Jasečko. Putuje tak po stejné trase jako další mládežničtí reprezentanti z řad BK Mladá Boleslav, jako jsou Karel Klikorka, Dominik Vacík nebo vrstevník Gabriel Szturc.

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.