BK MLADA BOLESLAV
7. 8. 2013 | Štěpán Tomš

Marek Loskot v užším kádru? Před sezónou jsem si dával čtyři procenta

M l. B o l. – Několik sezón po sobě bojuje o trvalé místo v sestavě Mladé Boleslavi. Po třech zápasech je jasné, že se o něj hlásí dost výrazně. Marek Loskot se na dvou výhrách nad Kladnem podílel třemi góly a jednou asistencí. “Pořád se snažím bojovat,“ ujišťuje.

Jak těžké byly zápasy proti Kladnu?

Dvakrát jsme vyhráli, takže můžeme být spokojení. Sice proti nám nastoupily dva jiné týmy, ale oba jsme chtěli vyhrát a jsme za to rádi.

Jaký byl v dvojutkání rozdíl oproti zápasu se Znojmem?

Myslím, že týmy to jsou dost podobné. Akorát ve Znojmě jsme měli vyhrát, protože jsme tam zahodili neskutečné množství stoprocentních šancí. My jsme góly nedávali, zatímco soupeř se trefil z každého protiútoku…

Vám se v obou zápasech s Kladnem nadprůměrně dařilo.

To je taky tím, že jsem v prvním zápase hrál místo Výborného s Nouzou a Pabiškou. Přál jsem si, abychom dali nějaké góly, protože loni už jsem s Nouzíkem hrál nějaký zápas a taky se nám bodově povedl. Ve druhém zápase jsem byl v lajně s Vrbatou a Klimentou, a taky se nám docela dařilo.

Přenesl jste si na led pohodu z inline hokeje, ve kterém jste vybojoval titul mistra světa?

To samozřejmě ano. Když to vyhrajete, tak vás to do pohody dostane.

Váš vyrovnávací gól proti Kladnu zrovna vypadal dost technicky a elegantně, možná právě na inline-hokejový způsob?

Tam jsme vybojovali puk a Klimenta mi ho posunul. Já jsem to prakticky v otočce pouze přizvedl nad beton.

Ve čtvrtek vás čeká Liberec. Bude to s ohledem na výsledek baráže napínavý zápas?

Asi to bude vyhrocený, což se dá čekat. Bude to tvrdší. Záleží však také na tom, v jakém složení Liberec přijede.

Jak to vypadá s vaší pozicí v týmu? Máte už jistotu setrvání v užším kádru?

Myslím, že mám pořád malou šanci. Pořád o ni ale bojuju!

Tak ať vám to vyjde a díky za rozhovor.

Související články

Aktuality

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.