BK MLADA BOLESLAV
7. 1. 2011 | Tereza Janovská

Marek Loskot: Na Slavii jsme prohráli z vlastní blbosti

P r a h a - Z první třetiny si sice Středočeši odnášeli dvougólové manko, v té druhé se jim ho ale podařilo smazat. Alespoň na chvíli. První, kdo se chopil taktovky a něco s nepříznivým skóre udělal, byl Marek Loskot (na snímku). "Zkazili jsme si to vlastními hloupými a často naprosto zbytečnými chybami," povzdychl si.

Hráči Mladé Boleslavi si zápas proti Slavii za rámeček zřejmě nedají. V první třetině již prohrávali o dvě branky, které však během prostřední části hry zvládli vyrovnat. I přes vyrovnanou hru však odjíždějí domů s prázdnou. Co na to říká střelec prvního gólu, Marek Loskot? "Hrozně nás to mrzí, protože jsme dnes podle mě byli jasně lepším týmem. Dokázali jsme vyrovnat a měli jsme dát na 3:2, pak by to bylo určitě lepší. V oslabení jsme dostali pitomou branku, když se odrazil kotouč od mantinelu a slávisté to poslali do prázdné branky. Je to škoda," mrzelo boleslavského útočníka.

Ve druhé třetině využil Loskot chyby slávistického Doležala, který mu přihrál rovnou na hůl. Útočník hostů se s kotoučem přemístil do levého kruhu a skvělou střelou vykryl volné místo v bráně. "David Vrbata napadal do pásma, přihrál to do rohu, kdy se kotouče ujal bek hostů, který se neshodl se svým spoluhráčem. Já jsem toho využil, vzal jim kotouč, najel si do kruhu a vlastně takovou žabkou jsem vystřelil do horní části branky" popisoval svou branku.

Pražské Slavii se v poslední době na domácím ledě daří. Z posledních dvanácti zápasů prohráli pouhé dva a to s Brnem v prodloužení a čtvrtými Pardubicemi.Bylo to z tohoto úhlu pohledu těžší? "Já si myslím, že tím to není. To, že jsme prohráli, byla čistě naše blbost. Jak už jsem řekl - myslím, že jsme byli dnes lepší a měli jsme vyhrát. Bohužel jsme si to pokazili častými chybami a hlavně dost zbytečnými."

Mladoboleslavští ke konci zápasu sice prohrávali o dvě branky, ale přesto se rozhodli pokusit své štěstí ve hře power play. "Power play jsme vyzkoušeli v poslední minutě a to je už jen vabank. Za stavu, ve kterém prohráváme, musíme vyzkoušet vše možné i nemožné," vysvětloval rozhodnutí trenéra.

"Jediný náš cíl je přeskočit v tabulce Kladno a na nic jiného nemyslíme," zdůrazňoval Loskot. "Na play-off již podle mě střízlivého pohledu na věc nedosáhneme, což nás všechny hrozně mrzí, ale v téhle situaci s tím již moc nenaděláme," zakončil.

Související články

Aktuality

22.01.2021

Bruslaři v Ústí

V rámci spolupráce s prvoligovým Ústím nad Labem odchází na sever Čech další mladý Bruslař a to Sebastian Jasečko. Putuje tak po stejné trase jako další mládežničtí reprezentanti z řad BK Mladá Boleslav, jako jsou Karel Klikorka, Dominik Vacík nebo vrstevník Gabriel Szturc.

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.