BK MLADA BOLESLAV
15. 6. 2012 | Lukáš Chuchválek

Marek Loskot: Letošní příprava patří mezi nejlepší

M l. B o l. - Dres Bruslařského klubu bude následující sezónu oblékat i Marek Loskot (na snímku). Letos opět reprezentoval Českou republiku na mistrovství světa in-line hokejistů, které se konalo v Německu. Jak zpětně hodnotí minulý ročník, šampionát i právě probíhající letní přípravu Mladé Boleslavi, se dozvíte v následujícím rozhovoru.
MAREK LOSKOT
Marek Loskot se připravuje společně s ostatními hráči "A" týmu na prvoligový ročník 2012/2013. Cíl je jasný - extraliga!

Marku, není to příjemné téma, ale vraťme se ještě na chvilku k závěru uplynulé sezóny. Jaké byly vaše dojmy po sestupu z extraligy?

Bylo to dost špatné. Zažíval jsem asi vůbec nejhorší pocity v celé své dosavadní hokejové kariéře. V šestém zápase jsem navíc utrpěl otřes mozku, takže jsem nakonec všechno ostatní musel protrpět na tribuně. Zdravotně jsem pak byl ještě dalších čtrnáct dnů mimo. Rozhodně to nebylo příjemné období.

Od té doby ale už uplynula poměrně dlouhá doba. Jak to vypadá teď?

Teď se složil nový tým, je tu nová parta a zatím všechno klape, jak má. Začínáme od znova a myslím si, že to momentálně nemůže být lepší.

Vnímáte změny na manažerských postech, k nimž došlo jako reakce na sestup?

Já si myslím, že ty změny nastaly, aby se to tu pohnulo dopředu. Zatím to všechno klape, žádné problémy nejsou.

Jedním z klubových cílů je tým založený na vlastních odchovancích. Letos se tak s "A" týmem připravuje až osm juniorů. Zapadli dobře?

Všechny ty kluky znám ještě z dob, kdy jsem sám za juniorku hrál. Myslím si, že vše zvládají bez problémů. Stejně jako starší hráči. Určitě budou chtít hodně ukázat.

Hodně si toho všichni slibují i od trenéra Františka Výborného. Jak se vám zamlouvá příprava pod jeho velením?

Letní přípravu máme na šest týdnů, teď se chystáme na kola. V boleslavském "A" týmu jsem zažil už pět příprav a ta letošní patří mezi ty nejlepší. Je výborně propracovaná a zatím vypadá velmi dobře co do kvality i dřiny.

MAREK LOSKOT
Marek Loskot v Mladé Boleslavi působí už šestou sezonu a patří mezi oblíbence zdejších fanoušků.

Letos jste si letní přípravu opět zpestřil v reprezentaci na světovém šampionátu v in-line hokeji. Jak jste se k tomuto sportu vlastně dostal?

Já hraji in-line hokej už asi pátým rokem. Za Slavii Praha. Dovedl mě k němu Vláďa Nový, když jsem zde ještě hrál za juniorku. Tenkrát mi navrhnul, zda bych nechtěl hrát in-line za Slavii, tak jsem to zkusil. Dostal jsem se dvakrát na mistrovství světa organizace FIRS a letos jsem byl poprvé na šampionátu IIHF. Je to hodně o získávání zkušeností.

Loni česká reprezentace slavila mistrovský titul, letos z toho byl jen boj o páté až osmé místo. Co bylo příčinou nezdaru?

Loni jsem reprezentoval na mistrovství jiné asociace a letos poprvé v IIHF, kde je to o něco prestižnější. Byli tam Švédové, Finové a další kvalitní týmy, takže konkurence byla velká. V elitní skupině může prohrát každý s každým a bývá to buď/anebo. Loni jsme hráli v Pardubicích a postupový zápas vyšel, kdežto letos v Ingolstadtu jsme čtvrtfinále proti domácím Němcům smolně prohráli na nájezdy. Měli jsme to vyhrát. V tom nakonec byl asi ten neúspěch.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

22.01.2021

Bruslaři v Ústí

V rámci spolupráce s prvoligovým Ústím nad Labem odchází na sever Čech další mladý Bruslař a to Sebastian Jasečko. Putuje tak po stejné trase jako další mládežničtí reprezentanti z řad BK Mladá Boleslav, jako jsou Karel Klikorka, Dominik Vacík nebo vrstevník Gabriel Szturc.

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.

×
Dnes v 16:00 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav