BK MLADA BOLESLAV
15. 6. 2012 | Lukáš Chuchválek

Marek Loskot: Letošní příprava patří mezi nejlepší

M l. B o l. - Dres Bruslařského klubu bude následující sezónu oblékat i Marek Loskot (na snímku). Letos opět reprezentoval Českou republiku na mistrovství světa in-line hokejistů, které se konalo v Německu. Jak zpětně hodnotí minulý ročník, šampionát i právě probíhající letní přípravu Mladé Boleslavi, se dozvíte v následujícím rozhovoru.
MAREK LOSKOT
Marek Loskot se připravuje společně s ostatními hráči "A" týmu na prvoligový ročník 2012/2013. Cíl je jasný - extraliga!

Marku, není to příjemné téma, ale vraťme se ještě na chvilku k závěru uplynulé sezóny. Jaké byly vaše dojmy po sestupu z extraligy?

Bylo to dost špatné. Zažíval jsem asi vůbec nejhorší pocity v celé své dosavadní hokejové kariéře. V šestém zápase jsem navíc utrpěl otřes mozku, takže jsem nakonec všechno ostatní musel protrpět na tribuně. Zdravotně jsem pak byl ještě dalších čtrnáct dnů mimo. Rozhodně to nebylo příjemné období.

Od té doby ale už uplynula poměrně dlouhá doba. Jak to vypadá teď?

Teď se složil nový tým, je tu nová parta a zatím všechno klape, jak má. Začínáme od znova a myslím si, že to momentálně nemůže být lepší.

Vnímáte změny na manažerských postech, k nimž došlo jako reakce na sestup?

Já si myslím, že ty změny nastaly, aby se to tu pohnulo dopředu. Zatím to všechno klape, žádné problémy nejsou.

Jedním z klubových cílů je tým založený na vlastních odchovancích. Letos se tak s "A" týmem připravuje až osm juniorů. Zapadli dobře?

Všechny ty kluky znám ještě z dob, kdy jsem sám za juniorku hrál. Myslím si, že vše zvládají bez problémů. Stejně jako starší hráči. Určitě budou chtít hodně ukázat.

Hodně si toho všichni slibují i od trenéra Františka Výborného. Jak se vám zamlouvá příprava pod jeho velením?

Letní přípravu máme na šest týdnů, teď se chystáme na kola. V boleslavském "A" týmu jsem zažil už pět příprav a ta letošní patří mezi ty nejlepší. Je výborně propracovaná a zatím vypadá velmi dobře co do kvality i dřiny.

MAREK LOSKOT
Marek Loskot v Mladé Boleslavi působí už šestou sezonu a patří mezi oblíbence zdejších fanoušků.

Letos jste si letní přípravu opět zpestřil v reprezentaci na světovém šampionátu v in-line hokeji. Jak jste se k tomuto sportu vlastně dostal?

Já hraji in-line hokej už asi pátým rokem. Za Slavii Praha. Dovedl mě k němu Vláďa Nový, když jsem zde ještě hrál za juniorku. Tenkrát mi navrhnul, zda bych nechtěl hrát in-line za Slavii, tak jsem to zkusil. Dostal jsem se dvakrát na mistrovství světa organizace FIRS a letos jsem byl poprvé na šampionátu IIHF. Je to hodně o získávání zkušeností.

Loni česká reprezentace slavila mistrovský titul, letos z toho byl jen boj o páté až osmé místo. Co bylo příčinou nezdaru?

Loni jsem reprezentoval na mistrovství jiné asociace a letos poprvé v IIHF, kde je to o něco prestižnější. Byli tam Švédové, Finové a další kvalitní týmy, takže konkurence byla velká. V elitní skupině může prohrát každý s každým a bývá to buď/anebo. Loni jsme hráli v Pardubicích a postupový zápas vyšel, kdežto letos v Ingolstadtu jsme čtvrtfinále proti domácím Němcům smolně prohráli na nájezdy. Měli jsme to vyhrát. V tom nakonec byl asi ten neúspěch.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

11.08.2020

Předprodej na Liberec

Vstupenky na čtvrteční zápas s Libercem budou v prodeji opět den před utkáním, tedy ve středu 12. srpna. Fyzický předprodej na pokladně pro hosty na ZS probíhá od 10 do 12 hodin a poté od 13 do 15 hodin. Online prodej startuje v 10 hodin a končí ve čtvrtek 13. srpna v pravé poledne. Zbytek vstupenek bude opět k dispozici na pokladnách hodinu před začátkem utkání.

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

×
Dnes v 18:00 | Muži
Bílí Tygři Liberec
BK Mladá Boleslav