BK MLADA BOLESLAV
2. 12. 2018 | Zdena Bobková

Málo jsme se tlačili do brány, litoval David Šťastný

M l. B o l. – Bruslaři podruhé padli velice těsně. Zápas v Olomouci rozhodla první třetina, v níž Bruslaři prohráli 1:3, druhou branku Boleslavi přidával minutu a půl před koncem třetí třetiny Orsava. Zápas se Zlínem měl podobný průběh, ačkoliv první třetina skončila bezbrankově, ta druhá skončila stejným skóre jako proti Kohoutům, tedy 1:3 z pohledu domácích.

Bruslaři si v první třetině vytvořili nespočet střeleckých příležitostí a svého nedělního soka přestříleli 16:3. Přesto se jim nepodařilo skórovat. V zápase měl několik šancí, ba dokonce tutovek i útočník David Štastný. „Myslím, že jsme v první třetině mohli dát pár gólů, šance tam určitě byly,“ přiznal po zápase. Bruslaři v neděli i v pátek zaznamenali prohry, ze kterých vyšli se stejným skóre, tedy 2:3. „V Olomouci jsme byli horší, ale tady jsme mohli skórovat, už v první třetině. Jenže jsme asi málo tlačili do brány,“ vidí hlavní důvod nedělní prohry mladoboleslavská devětadvacítka…

A právě David Štastný v posledních čtyřech sezónách oblékal barvy zlínského klubu. V rozhovoru přiznal, že pro něj byl zápas mnohem emotivnější a zároveň byl i tzv. více nabuzen. Jenže skórovat se mu i tak nepodařilo. „Mám ve Zlíně hodně kamarádů, se kterými jsem toho hodně prožil. Mrzí mě, že jsme nevyhráli,“ dodal po zápase.

Oba víkendové duely byly navíc zřejmě z řady těch méně oblíbených. Zlín i Olomouc jsou známy tím, že se prezentují především defenzivním hokejem. „Bylo vidět, jak se po prvním gólu zatáhli a pak už to jen vyhazovali,“ přitakal Šťastný na otázku k obranné hře soupeře.

Bruslaře v průběhu týdne čekají dva venkovní duely, v úterý se v 17:00 utkají na ledě Vítkovic a v pátek je čeká zápas s hradeckým Mountfieldem. Jak oba duely vidí mladoboleslavský útočník a co více ještě prozradil v rozhovoru, se dozvíte, pokud si pustíte následující video:

Související články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.