BK MLADA BOLESLAV
2. 12. 2018 | Zdena Bobková

Málo jsme se tlačili do brány, litoval David Šťastný

M l. B o l. – Bruslaři podruhé padli velice těsně. Zápas v Olomouci rozhodla první třetina, v níž Bruslaři prohráli 1:3, druhou branku Boleslavi přidával minutu a půl před koncem třetí třetiny Orsava. Zápas se Zlínem měl podobný průběh, ačkoliv první třetina skončila bezbrankově, ta druhá skončila stejným skóre jako proti Kohoutům, tedy 1:3 z pohledu domácích.

Bruslaři si v první třetině vytvořili nespočet střeleckých příležitostí a svého nedělního soka přestříleli 16:3. Přesto se jim nepodařilo skórovat. V zápase měl několik šancí, ba dokonce tutovek i útočník David Štastný. „Myslím, že jsme v první třetině mohli dát pár gólů, šance tam určitě byly,“ přiznal po zápase. Bruslaři v neděli i v pátek zaznamenali prohry, ze kterých vyšli se stejným skóre, tedy 2:3. „V Olomouci jsme byli horší, ale tady jsme mohli skórovat, už v první třetině. Jenže jsme asi málo tlačili do brány,“ vidí hlavní důvod nedělní prohry mladoboleslavská devětadvacítka…

A právě David Štastný v posledních čtyřech sezónách oblékal barvy zlínského klubu. V rozhovoru přiznal, že pro něj byl zápas mnohem emotivnější a zároveň byl i tzv. více nabuzen. Jenže skórovat se mu i tak nepodařilo. „Mám ve Zlíně hodně kamarádů, se kterými jsem toho hodně prožil. Mrzí mě, že jsme nevyhráli,“ dodal po zápase.

Oba víkendové duely byly navíc zřejmě z řady těch méně oblíbených. Zlín i Olomouc jsou známy tím, že se prezentují především defenzivním hokejem. „Bylo vidět, jak se po prvním gólu zatáhli a pak už to jen vyhazovali,“ přitakal Šťastný na otázku k obranné hře soupeře.

Bruslaře v průběhu týdne čekají dva venkovní duely, v úterý se v 17:00 utkají na ledě Vítkovic a v pátek je čeká zápas s hradeckým Mountfieldem. Jak oba duely vidí mladoboleslavský útočník a co více ještě prozradil v rozhovoru, se dozvíte, pokud si pustíte následující video:

Související články

Aktuality

18.04.2019

Zohorna proti Německu

Mladoboleslavský útočník Radim Zohorna by měl podle všeho ve čtvrtek 18. dubna nastoupit v přátelském zápase českého národního týmu s mužstvem Německa. Češi už s Němci hráli den předem, kdy zvítězili 5:4.

01.04.2019

Zohorna na kempu

Boleslavský útočník Radim Zohorna byl dodatečně nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa na Slovensku. Ten probíhá od pondělí 1. dubna v pražském Edenu. Uvidíme, zda si Zohorna střihne také některé z přípravných utkání. To první je na programu 10. dubna ve Znojmě a Češi v něm budou vzdorovat Rakušanům.

21.03.2019

Závora objevem roku

Útočník Jan Závora, jenž působí v juniorce BK Mladá Boleslav, uspěl v anketě Sportovec roku 2018 města Benátky nad Jizerou. Jan Závora byl vyhlášen v kategorii objev roku do 18 let. Kompletní vyhlášení výsledků naleznete zde .

21.03.2019

Hosté i sezení prodány

Na oba domácí čtvrtfinálové zápasy Bruslařů je kompletně vyprodán sektor pro hosty. V případě zakoupení vstupenky na stání pro domácí, nemůžete být na tuto vstupenku vpuštěni do sektoru pro hosty. Do hostujícího sektoru budou vpuštěni pouze ti fanoušci, kteří budou mít vstupenku s nápisem "F - stání hosté". Rovněž jsou kompletně vyprodána veškerá místa na sezení. Děkujeme za pochopení.

19.03.2019

Nalezen mobil

Po posledním utkání se Zlínem byl ve ŠKOENERGO Aréně nalezen mobilní telefon a to mezi sektory "B" a "C". Bohužel je zaheslovaný a nyní již také vybitý, a tudíž není možné nikoho kontaktovat. Pro jeho navrácení volejte 326 748 179.

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.