BK MLADA BOLESLAV
2. 12. 2018 | Zdena Bobková

Málo jsme se tlačili do brány, litoval David Šťastný

M l. B o l. – Bruslaři podruhé padli velice těsně. Zápas v Olomouci rozhodla první třetina, v níž Bruslaři prohráli 1:3, druhou branku Boleslavi přidával minutu a půl před koncem třetí třetiny Orsava. Zápas se Zlínem měl podobný průběh, ačkoliv první třetina skončila bezbrankově, ta druhá skončila stejným skóre jako proti Kohoutům, tedy 1:3 z pohledu domácích.

Bruslaři si v první třetině vytvořili nespočet střeleckých příležitostí a svého nedělního soka přestříleli 16:3. Přesto se jim nepodařilo skórovat. V zápase měl několik šancí, ba dokonce tutovek i útočník David Štastný. „Myslím, že jsme v první třetině mohli dát pár gólů, šance tam určitě byly,“ přiznal po zápase. Bruslaři v neděli i v pátek zaznamenali prohry, ze kterých vyšli se stejným skóre, tedy 2:3. „V Olomouci jsme byli horší, ale tady jsme mohli skórovat, už v první třetině. Jenže jsme asi málo tlačili do brány,“ vidí hlavní důvod nedělní prohry mladoboleslavská devětadvacítka…

A právě David Štastný v posledních čtyřech sezónách oblékal barvy zlínského klubu. V rozhovoru přiznal, že pro něj byl zápas mnohem emotivnější a zároveň byl i tzv. více nabuzen. Jenže skórovat se mu i tak nepodařilo. „Mám ve Zlíně hodně kamarádů, se kterými jsem toho hodně prožil. Mrzí mě, že jsme nevyhráli,“ dodal po zápase.

Oba víkendové duely byly navíc zřejmě z řady těch méně oblíbených. Zlín i Olomouc jsou známy tím, že se prezentují především defenzivním hokejem. „Bylo vidět, jak se po prvním gólu zatáhli a pak už to jen vyhazovali,“ přitakal Šťastný na otázku k obranné hře soupeře.

Bruslaře v průběhu týdne čekají dva venkovní duely, v úterý se v 17:00 utkají na ledě Vítkovic a v pátek je čeká zápas s hradeckým Mountfieldem. Jak oba duely vidí mladoboleslavský útočník a co více ještě prozradil v rozhovoru, se dozvíte, pokud si pustíte následující video:

Související články

Aktuality

21.02.2019

Klub zaplatí pokutu

Šéf Disciplinární komise TELH Viktor Ujčík se zabýval vhazováním předmětů na ledovou plochu a rozdal tři pokuty – Mladá Boleslav zaplatí dvakrát 5 tisíc, Olomouc 5 tisíc korun.

21.02.2019

Se Zlínem na ČT Sport

Zápas 50. kola Tipsport extraligy mezi BK Mladá Boleslav - PSG Berani Zlín odvysílá na svém sportovním kanálu Česká televize. Úvodní vhazování se proto z původních 16 hodin posouvá na 15:20.

16.02.2019

Vetace rozhodčího

BK Mladá Boleslav se v návaznosti na páteční zápas 44. kola s HC Sparta rozhodl vetovat rozhodčího Robina Šíra. Ten si tak už letos proti Mladé Boleslavi nezapíská.

16.02.2019

Stížnost na rozhodčí

Vzhledem k tomu, že v pátečním utkání 44. kola se Spartou nastala řada situací, která byla z pohledu BK Mladá Boleslav posouzena způsobem, který poškodil domácí klub, stěžovali si Bruslaři na výkon rozhodčích a videorozhodčího u Komise rozhodčích s tím, že požadují zejména vyhodnocení gólových situací, tzn. neuznaného gólu Mladé Boleslavi a situace předcházející uznanému gólu Sparty.

15.02.2019

Béčku končí sezóna

Mladoboleslavskému B týmu skončí sobotním zápasem proti Benešovu sezóna. Svěřenci trenérů Ficka st. a Rudzana se nedokázali probojovat do play-off, a tak na domácím ledě odehrají v sobotu 16. února od 17 hodin poslední zápas, v rámci kterého se rozloučí s domácím publikem, které je celou sezónu vytrvale podporovalo. Vstupné na utkání je zdarma zadním vchodem ŠKOENERGO arény.

05.02.2019

Zohorna a Slovinci

Útočník Radim Zohorna byl dodatečně jmenován na švédské Beijer Hockey Games. Reprezentační trenér Říha jej povolal poté, co onemocněl Michal Birner. Radim se tak mimo jiné připojil ke svým dvěma bratrům Tomášovi a Hynkovi. Své reprezentační povinnosti rovněž plní dva slovinští hráči Bruslařů - Gašper Krošelj a Sabahudin Kovačevič.

×
Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC ŠKODA PLZEŇ