BK MLADA BOLESLAV
2. 12. 2018 | Zdena Bobková

Málo jsme se tlačili do brány, litoval David Šťastný

M l. B o l. – Bruslaři podruhé padli velice těsně. Zápas v Olomouci rozhodla první třetina, v níž Bruslaři prohráli 1:3, druhou branku Boleslavi přidával minutu a půl před koncem třetí třetiny Orsava. Zápas se Zlínem měl podobný průběh, ačkoliv první třetina skončila bezbrankově, ta druhá skončila stejným skóre jako proti Kohoutům, tedy 1:3 z pohledu domácích.

Bruslaři si v první třetině vytvořili nespočet střeleckých příležitostí a svého nedělního soka přestříleli 16:3. Přesto se jim nepodařilo skórovat. V zápase měl několik šancí, ba dokonce tutovek i útočník David Štastný. „Myslím, že jsme v první třetině mohli dát pár gólů, šance tam určitě byly,“ přiznal po zápase. Bruslaři v neděli i v pátek zaznamenali prohry, ze kterých vyšli se stejným skóre, tedy 2:3. „V Olomouci jsme byli horší, ale tady jsme mohli skórovat, už v první třetině. Jenže jsme asi málo tlačili do brány,“ vidí hlavní důvod nedělní prohry mladoboleslavská devětadvacítka…

A právě David Štastný v posledních čtyřech sezónách oblékal barvy zlínského klubu. V rozhovoru přiznal, že pro něj byl zápas mnohem emotivnější a zároveň byl i tzv. více nabuzen. Jenže skórovat se mu i tak nepodařilo. „Mám ve Zlíně hodně kamarádů, se kterými jsem toho hodně prožil. Mrzí mě, že jsme nevyhráli,“ dodal po zápase.

Oba víkendové duely byly navíc zřejmě z řady těch méně oblíbených. Zlín i Olomouc jsou známy tím, že se prezentují především defenzivním hokejem. „Bylo vidět, jak se po prvním gólu zatáhli a pak už to jen vyhazovali,“ přitakal Šťastný na otázku k obranné hře soupeře.

Bruslaře v průběhu týdne čekají dva venkovní duely, v úterý se v 17:00 utkají na ledě Vítkovic a v pátek je čeká zápas s hradeckým Mountfieldem. Jak oba duely vidí mladoboleslavský útočník a co více ještě prozradil v rozhovoru, se dozvíte, pokud si pustíte následující video:

Související články

Aktuality

13.12.2018

Listopadový výherce

Z listopadových hlasujících v anketě Nejlepší hráč dle fanoušků vítězí Milan Gregorovič. Vyhrává šálu a mikinu dle vlastního výběru. Hlasovat můžete v naší aplikaci a v průběhu všech utkání Bruslařů.

07.12.2018

Přesun utkání

Zápas 32. kola se z důvodu živého přenosu O2 TV přesouvá z pátku 4. ledna na sobotu 5. ledna. Na ledě Liberce se začne už ve 14 hodin.

06.12.2018

Výjezd na Spartu

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání se Spartou, které je na programu v neděli 30. prosince. Odjezd autobusu je ve 13:30 od městského fotbalového stadionu. Cestovné činí 100 Kč, vstupenku (sektor 117 nebo 118) si zajistí každý sám. Přihlášku na výjezd najdete tady.

04.12.2018

Redlich a Strnad za BK

Z důvodu stopky Jakuba Klepiše a Martina Látala a také několika zraněných a nemocných vyrazí s Bruslaři do Vítkovic kladenští útočníci Jakub Strnad a Tomáš Redlich.

04.12.2018

Dorost čeká turnaj

Dorost si pauzu mezi zápasy zpestří turnajem v Třemošné, kterého se zúčastní v neděli 30. prosince od 10:20 hodin.

03.12.2018

Potrestaní hráči

Bruslařskému klubu budou v nadcházejících zápasech chybět hned dva disciplinárně potrestaní hráči. Jakub Klepiš dostal stop na dva zápasy a Martin Látal nemůže hrát jeden zápas. Oba fauly, které svazová komise posuzovala, se odehrály v nedělním zápase proti Zlínu.