BK MLADA BOLESLAV
15. 3. 2021 | Jitka Čechová

Majitel Plachý: Dojít můžeme kamkoliv. Hokej teď ale není všechno

M l. B o l. – Hokejistům BK Mladá Boleslav se letos daří, po základní části Tipsport extraligy obsadili třetí příčku, což je historicky vůbec nejlepší umístění klubu v nejvyšší soutěži. Spolumajitel klubu Mgr. Jan Plachý, MBA ale v následujícím rozhovoru neopomíjí skutečnost, že v současné nelehké době existují důležitější věci než hokejová vítězství, byť si letošního ročníku nesmírně cení – stejně jako všech věrných, kteří po boku Bruslařů dál neochvějně stojí.

BK Mladá Boleslav se letos po základní části umístil vůbec nejlépe ve své historii. Jaké ve vás převažují pocity?

Přiznávám, že jsou chvíle, kdy mě to až dojímá, a to i vzhledem k tomu, že mi nedávno zemřel tatínek, který byl obrovským fanouškem našeho klubu a všechny výsledky neskutečně prožíval. Často mi letí hlavou, že by byl z toho, co jsme dokázali, strašně šťastný. Jsem na naši práci pyšný, jasně dokazujeme, že minulý rok nebyl žádná náhoda, že naše organizace má systém, řád, a že do sebe věci zapadají. Od výběru hráčů až po práci sportovního úseku a trenérů a vůbec celého vedení klubu.

Jak z pohledu hry nebo třeba bodových zisků se dá říct, že Bruslaři nezažili žádné větší výkyvy, od září do března se drželi na těch nejvyšších příčkách. Byla tohle nejklidnější základní část, jakou jste zažil?

V loňské sezoně mužstvo šlapalo hned od prvního zápasu, tento ročník nám na začátku malinko trvalo, než jsme se rozjeli, ale obecně vzato jsou si ty sezony veskrze podobné. Nebyly tam žádné výsledkové výkyvy, měli jsme klid na práci a nezažívali žádné stresy. Říkám to pořád dokola a pořád je to pravda – přesně tohle si vždycky přeji.

Byť byla základní část poklidná herně, o všem ostatním se to asi s ohledem na současnou „covidovou dobu“ říct nedá. Kazí vám tyto „covidové okolnosti“ ty čistě hokejové zážitky?

Přiznávám, že ano, kazí mi to tu radost hrozně moc. Je mi strašně líto, že nás nemůžou vidět diváci na stadionu živě, že si ten hokej, který letos hrajeme, nemůžou se vším všudy užívat s námi. Dost mě to bolí, protože po všech těch letech bez větších úspěchů je tady druhá sezona, kdy hrajeme velice dobře, bodujeme, v tabulce jsme na nejvyšších místech – a na zimáku jsme sami. Je to strašně smutné.

Měl jste obavu, případně ještě pořád máte, že by se ani tahle sezona nemusela dohrát?

Asi všichni zaznamenali výroky řediteli extraligy pana Řezníčka, že pokud se nějaké mužstvo během play off dostane do karantény, je to pro něj konečná, a že pokud by se to tak stalo napříč týmy jako na začátku sezony, mohl by z toho být další nedohraný ročník. Upřímně řečeno doufám a věřím, že se to nestane, protože by to ať už pro ten nebo onen klub, případně pro celou ligu, představovalo doslova tragédii. Takže ano, obavy určitě mám. Všichni se musíme chovat zodpovědně a dodržovat opatření, aby se nikomu nic nestalo a všichni zůstali zdraví a v pořádku a rozhodovalo se skutečně na ledě.

Za klubem i v této nelehké době stále věrně stojí jeho obchodní partneři. Jak byste jim poděkoval?

Co si budeme povídat, v téhle době to mají všechny firmy hodně složité a zaměřují se především na vlastní přežití. Každý, kdo i v této nelehké době stojí stále při nás, zaslouží speciální poděkování. Takže děkuji a děkujeme. Vím, že to opravdu není jednoduché, zažívám to dnes a denně ve vlastních firmách. Vážíme si každé podpory a věrnosti firem, jejich solidarity s naším klubem. Obzvlášť velký dík pak patří našemu generálnímu partnerovi společnosti ŠKODA AUTO a Odborům KOVO, jejichž pomoc a podpora jsou pro nás klíčové.

Věříte, že budou po boku klubu stát i nadále, byť časy stále nejsou a nebudou jednoduché?

Všichni si přejeme, aby se situace vrátila do normálu. V této chvíli, kdy denně umírají stovky lidí, je těžké zachovávat si optimismus a důvěru ve vládní opatření, když je situace vlastně horší a horší. Ale já věřím, že se z toho nakonec dostaneme, budeme normálně žít, pracovat a taky se bavit. A do zábavy hokej v naším zemi neodmyslitelně patří. Takže věřím a doufám, že nám naši partneři zachovají přízeň, budou chtít pro své zaměstnance sportovní i kulturní vyžití a budou nás tak podporovat i nadále. Uděláme vše proto, abychom to vraceli dobrými výkony, jako doposud.

Vy už jste o tom mluvil, že to na stadionu bez fanoušků zkrátka není ono, a že zvlášť v tak dobré sezoně prostě schází, a navíc o dost přichází. Co byste jim vzkázal?

Že doufám, že se na podzim budeme zase všichni vídat na stadionech, a že nám zase naši fanoušci vykouzlí báječnou atmosféru. Jsem rád, že se nám pro majitele našich permanentních vstupenek podařilo získat zdarma přenosy na Hokejka TV. I našim fanouškům pak samozřejmě děkuji za trpělivost a oddanost. Zvlášť v těchto chvílích oceňuji, že jsme opravdu všichni jeden tým.

Bruslaře i letos zdobí především velká týmovost a skvělá parta, která táhne za jeden provaz. Zvlášť po odchodu Radima Zohorny měli mnozí pochybnosti, tým to ale skvěle ustál. Souhlasíte?

Ano, jsme tým. Soudržný, kompaktní tým, který pracuje za všech okolností. Není tam nikdo, kdo by nepracoval v prospěch týmu. Po odchodu Radima Zohorny, možná nejsme tolik produktivní, ale o to víc se umíme stmelit a najít si cestu k dobrým výkonům i výhrám. Mimochodem – Radimovi patří velký dík za to, jak nám pomohl sezonu rozjet.

Kam by podle vás tahle parta mohla letos dojít?

Základní část je jedna věc, být třetí je skvělé, ale pokud to nepotvrdíme v play off, je to jako když dostanete výborný předkrm, ale už ne hlavní chod. Pokud bychom udělali jednu vítěznou sérii, určitě bych to považoval za splněný cíl. Navíc pak už by se mohlo stát cokoliv, náš herní styl není pro soupeře moc příjemný, umíme se dostat pod kůži. Navíc věřím, že v play off ještě přidáme, že můžeme dojít daleko.

Nicméně nedá mi to a rád bych to zakončil možná trochu nezvykle – tato nelehká doba kolem nás jasně ukazuje, že jsou mnohem důležitější věci než prohrát nebo vyhrát nějakou sérii. Hlavně ať jsme všichni zdraví, dokážeme si pomáhat a být k sobě solidární – to je to největší vítězství na světě.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.