BK MLADA BOLESLAV
30. 5. 2016 | Jitka Čechová

Lukáš Žejdl se vrací do Boleslavi, nováčci jsou Najman a Kousal

M l. B o l. – Původně avizované jméno střelce, který měl do Mladé Boleslavi přijít, nakonec nevyšlo. Jakub Valský měl o Bruslařský klub zájem, pokud by zůstával v české nejvyšší soutěži, jenže nakonec dal přednost KHL v podobě Slovanu Bratislava. Nevyjde-li ale jedno, většinou náhoda otevře dvířka jinde. Na trhu se totiž posléze objevil v Boleslavi dobře známý Lukáš Žejdl! V loňské sezoně v Mladé Boleslavi hostoval od začátku září do začátku prosince z Třince a zástupci Bruslařského klubu poté naznačovali, že je jeho návrat do dresu Ocelářů mrzí, a že doufají, že v Boleslavi neřekl své poslední slovo. Přání se stává skutečností a Lukáš Žejdl přichází mezi Bruslaře na roční hostování.

Rodák z Mostu, který hokejově vyrostl v Litvínově a poté se nejvíc prosadil na Slavii, má na svůj věk bohaté zkušenosti. S Třincem dokonce došel v sezoně 2014/2015 až do finále, v juniorských kategoriích nesčetněkrát oblékl reprezentační dres. Ve své loňské boleslavské štaci si připsal v šestadvaceti zápasech 5 branek a 7 asistencí. Lukáš Žejdl už v neděli stačil odjet na soustředění Bruslařů do Špindlerova Mlýna.

Mladá Boleslav má krom toho ještě další dva nováčky. Jde o mladíky z celku Dukla Jihlava – Pavla Kousala a Ondřeje Najmana. Oba forvardi v letošním roce oslaví osmnácté narozeniny a oba jsou považováni za hráče s velkým příslibem do budoucna. Kousal i Najman jsou pravidelnými členy českého reprezentačního výběru, zatím největší mezinárodní akcí pro ně byla účast na Mistrovství světa do 18 let ve Spojených státech.

Další články

Aktuality

20.02.2020

B tým proti Žabonosům

Mladoboleslavský B tým odehraje v sobotu 22. února od 17:00 poslední utkání základní části Krajské ligy mužů Středočeského kraje. Svěřenci trenéra Jiřího Zörklera na domácím ledě přivítají tým posledních Žabonos. Bruslaři již nemohou v tabulce skončit první, utkání ale rozhodne o tom, zda Boleslavští budou druzí, nebo až třetí.

18.02.2020

Dorost v Jičíně

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pátek 21. února od 17:30 extraligové utkání proti Vítkovicím v Jičíně. V sousedním okresním městě budou chtít Bruslaři propagovat mladoboleslavský hokej. Dorazí také vybraní hráči A týmu a uskuteční se jejich autogramiáda. Všichni fanoušci jsou zváni.

12.02.2020

Přípravný zápas dorostu

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pondělí 24. února od 17:30 na domácím ledě přípravný zápas proti americkému klubu Boston Advantage. Vstup na utkání je tradičně zdarma, příchod je možný bočním vchodem od malé haly.

05.02.2020

Sjednocení časů

Český svaz ledního hokeje v zájmu zajištění regulérnosti závěru základní části Tipsport extraligy opět stanovil jednotný začátek všech utkání 51. a 52. kola. Bruslaři tak v úterý 3. března odehrají zápas na Kladně od 17:30 a poslední utkání základní části potom v pátek 6. března doma se Zlínem od 18:00.

29.01.2020

Zohorna nominován

Českou reprezentaci čeká příští týden třetí akce sezony, trenérský štáb dnes oznámil nominaci na švédské Beijer Hockey Games ve Stockholmu. Pozvánku dostal boleslavský útočník Radim Zohorna. Dalších pět Bruslařů je potom na pozicích náhradníků - obránci Marek Hrbas a Ondřej Dlapa a útočníci David Šťastný, Ondřej Najman a Adam Zbořil.

27.01.2020

Otevírací doby prodejny

Nová otevírací doba kamenné prodejny pro zbytek sezony 2019/2020 je každý pátek od 11:00 do 16:00 a každý domácí zápas, vždy hodinu před začátkem utkání do konce 2. přestávky. Aktuální info o otevírací době vždy naleznete na www.fanshopbkboleslav.cz v sekci Kontakty.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VÍTKOVICE RIDERA
BK Mladá Boleslav