BK MLADA BOLESLAV
30. 5. 2016 | Jitka Čechová

Lukáš Žejdl se vrací do Boleslavi, nováčci jsou Najman a Kousal

M l. B o l. – Původně avizované jméno střelce, který měl do Mladé Boleslavi přijít, nakonec nevyšlo. Jakub Valský měl o Bruslařský klub zájem, pokud by zůstával v české nejvyšší soutěži, jenže nakonec dal přednost KHL v podobě Slovanu Bratislava. Nevyjde-li ale jedno, většinou náhoda otevře dvířka jinde. Na trhu se totiž posléze objevil v Boleslavi dobře známý Lukáš Žejdl! V loňské sezoně v Mladé Boleslavi hostoval od začátku září do začátku prosince z Třince a zástupci Bruslařského klubu poté naznačovali, že je jeho návrat do dresu Ocelářů mrzí, a že doufají, že v Boleslavi neřekl své poslední slovo. Přání se stává skutečností a Lukáš Žejdl přichází mezi Bruslaře na roční hostování.

Rodák z Mostu, který hokejově vyrostl v Litvínově a poté se nejvíc prosadil na Slavii, má na svůj věk bohaté zkušenosti. S Třincem dokonce došel v sezoně 2014/2015 až do finále, v juniorských kategoriích nesčetněkrát oblékl reprezentační dres. Ve své loňské boleslavské štaci si připsal v šestadvaceti zápasech 5 branek a 7 asistencí. Lukáš Žejdl už v neděli stačil odjet na soustředění Bruslařů do Špindlerova Mlýna.

Mladá Boleslav má krom toho ještě další dva nováčky. Jde o mladíky z celku Dukla Jihlava – Pavla Kousala a Ondřeje Najmana. Oba forvardi v letošním roce oslaví osmnácté narozeniny a oba jsou považováni za hráče s velkým příslibem do budoucna. Kousal i Najman jsou pravidelnými členy českého reprezentačního výběru, zatím největší mezinárodní akcí pro ně byla účast na Mistrovství světa do 18 let ve Spojených státech.

Další články

Aktuality

10.09.2019

Výjezd do Liberce

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Libercem, které je na programu v neděli 22. září. Odjezd autobusu je ve 14:30 od městského fotbalového stadionu, sraz o 10 minut dříve. Cestovné činí 100 Kč, vstupenky si každý zařizuje individuálně a je doporučen předprodej. Výjezd je oznámen takto dopředu z důvodu včasné rezervace autobusu s odpovídajícím počtem míst, proto se neváhejte hlásit!

02.09.2019

Tiskovka online

Sledujte v úterý 3. září od 11 hodin předsezónní tiskovou konferenci BK Mladá Boleslav online.

24.08.2019

Turnaj dorostu

Podobně jako 9. třída, odehraje o předposledním srpnovém víkendu turnaj i dorost. Ten se uskuteční v Pardubicích a bude dokonce s mezinárodním obsazením. Bruslaři se střetnou s Hradcem Králové, Havířovem a Minskem.

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.