BK MLADA BOLESLAV
3. 10. 2018 | Jitka Čechová

Lukáš Žejdl: Podpora fanoušků mě těší. Kvůli nim se z toho musíme dostat

M l. B o l. – V Liberci se Lukáš Žejdl prosadil jako první z Bruslařů. A bohužel jako poslední, jehož branka ještě měla nějaký význam. Trefy Musila a Orsavy v posledních deseti minutách už bohužel jen mírně korigovaly jinak velmi nepříznivý výsledek. Jenže tenhle zápas už je potřeba hodit za hlavu a soustředit se na další – v pátek totiž do Mladé Boleslavi přijedou Pardubice, které mají tři výhry v zádech. „Musíme navázat na náš zápas se Spartou. Dlužíme to našim fanouškům,“ říká Žejdl.

Lukáši, zdá se, že v letošní sezoně najíždíte na ne právě veselý vzorec. Máte velmi dobré začátky zápasů, soupeře tlačíte. Dokážete se i prosadit, jako třeba vy v Liberci. Jenže jakmile se trefí soupeř, jako kdybyste se začali bát…

Bohužel jste to shrnula dobře. Opravdu to tak působí. Začátek jsme měli zatím snad vždycky dobrý. Hodně spoléháme na to, že dáme první gól, a že se uklidníme. Jenže pak inkasujeme a všechno se začne hroutit… Ještě horší to samozřejmě je, když ten první gól nedáme. Když soupeře deset minut tlačíme a on nám v jedenácté dá z ničeho nic gól. To se pak trochu složíme. Je to celé zvláštní. A pochopitelně je problém někde v nás. Kdybychom věděli, jak z toho ven, už jsme to udělali. Ale samozřejmě musíme přijít na to, jak se z toho dostat.

Jak dlouho a jak těžko se zapomíná na zápas, jaký byl ten v Liberci?

Osobně bych byl radši, kdybychom znovu hráli už v úterý. Ne až v pátek. Takhle je až moc času nad vším přemýšlet. Mně takhle nějaké dva tři dny trvá, než se z toho oklepu.

Měli jste v hlavách, že Boleslav má v zádech 15 ligových proher na ledě Liberce?

Já ne. Noviny moc nečtu a ani jsem neslyšel nikoho v kabině se o tom bavit, takže jsem ani nevěděl, že už jich je tolik. Spíš jsem měl v hlavě, že jsme s nimi vyhráli v létě v přípravě. Chtěl jsem, abychom na to navázali, protože tehdy nehráli nic moc. Oni ve své podstatě nehráli nic moc ani teď. Jenže my jsme se prostě rozsypali…

Ve zmíněný pátek přijedou do Mladé Boleslavi Pardubice. Bude to těžký zápas?

Bude to hodně těžký zápas. Po horším začátku se teď začaly chytat, včera porazily právě Liberec (Pardubice vyhrály nad Libercem v úterý 2. října v předehrávce 15. kola 4:1, pozn. red.), předtím urvaly nějaké body z prodloužení a nájezdů. Upřímně doufám, že přijedou trochu nadechlý, a že je porazíme.

V přípravě jste je dvakrát porazili. Z toho podruhé, v generálce na extraligu, dokonce 8:2. Počítá se to?

Ten první zápas, náš vlastně vůbec první přípravný, se určitě počítat nedá. Rád bych řekl, že ten druhý ano, ale znáte to – každé utkání je prostě jiné. Podle mě to bude vyrovnané. A dost možná bude rozhodovat ten první gól.

Necítíte vůči fanouškům trochu dluh? V Liberci fandili až do konce…

Určitě cítíme. Proto chceme navázat na náš výkon se Spartou. Atmosféra byla skvělá, dost možná to bylo umocněné i státním svátkem, zdálo se mi, že přišlo víc lidí. To samé v Liberci. Kotel fandil, jak říkáte, až do konce. Vnímáme to. Mně osobně to hřeje u srdíčka. Dost lidem dlužíme.

Za dalším venkovním zápasem jedete do Plzně. Kde je, řekněme, drsnější atmosféra…

To s tou atmosférou je pravda. Řekl bych, že fanoušci Plzně jsou snad největší hulváti v extralize. Občas mi přijde, že se tím nechávají strhnout i sami rozhodčí… Jinak Plzeň jako tým – zatím mě docela překvapila. Na to, že skoro neměla gólmana, tak Dominik Frodl chytá skvěle. Ale má hlavně velice silný útok.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.