BK MLADA BOLESLAV
9. 9. 2019 | Jitka Čechová

Lukáš Žejdl: Chtěl bych dojít dál než minulou sezonuM l. B o l. – Začátek nového ročníku naší nejvyšší hokejové soutěže už opravdu klepe na dveře. Na tiskové konferenci, která se konala v třetí zářijový den, jsme kromě trenéra Pavla Patery vyzpovídali ještě Lukáše Žejdla. „Určitě bych si přál, abychom zachytili začátek sezony, bez toho bychom se těžko někam hnuli," shoduje se s ostatními hokejista, který bude dres Mladé Boleslavi oblékat už v páté sezoně v řadě.

Ročník 2018/19 zvládl rodák z Mostu parádně, co se individuálních statistik týče vůbec nejlépe od svého příchodu k Bruslařům. V základní části nastoupil k devětatřiceti duelům, v nichž zaznamenal jednatřicet bodů, ve vyřazovacích bojích pak přidal ještě čtyři branky a jednu asistenci. Samozřejmě bych chtěl své výkony zopakovat. Hlavně ale doufám, že zůstanu zdravý a udržím si důvěru trenérů," nechal se slyšet Žejdl.

Nové pojetí přípravy si šikovný útočník nemohl vynachválit. Za pana Kýhose jsme odehráli možná až moc zápasů. Teď je to přesně opačně, opravdu hodně se věnujeme tréninku a pilujeme herní systém. Myslím si, že nám to může pomoct do prvního mistrovského utkání," prohlásil osmadvacetiletý centr, jenž vyjádřil spokojenost i ohledně nových tváří v boleslavské kabině.

Další články

Aktuality

10.09.2019

Výjezd do Liberce

Boleslavská smečka pořádá výjezd na utkání s Libercem, které je na programu v neděli 22. září. Odjezd autobusu je ve 14:30 od městského fotbalového stadionu, sraz o 10 minut dříve. Cestovné činí 100 Kč, vstupenky si každý zařizuje individuálně a je doporučen předprodej. Výjezd je oznámen takto dopředu z důvodu včasné rezervace autobusu s odpovídajícím počtem míst, proto se neváhejte hlásit!

02.09.2019

Tiskovka online

Sledujte v úterý 3. září od 11 hodin předsezónní tiskovou konferenci BK Mladá Boleslav online.

24.08.2019

Turnaj dorostu

Podobně jako 9. třída, odehraje o předposledním srpnovém víkendu turnaj i dorost. Ten se uskuteční v Pardubicích a bude dokonce s mezinárodním obsazením. Bruslaři se střetnou s Hradcem Králové, Havířovem a Minskem.

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.