BK MLADA BOLESLAV
21. 1. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Lukáš Volf: Věřím, že s naší skvělou partou dojdeme co nejdál

M l. B o l. – Po vydařeném utkání se Spartou se k mikrofonu postavil druhý nejproduktivnější hráč mladoboleslavské juniorky Lukáš Volf (na snímku). Zhodnotil zápas s druhým celkem tabulky, rozpovídal se o náladě v kabině juniorů a prozradil také, jaké to je hrát Tipsport extraligu, nebo jaké cíle si Bruslaři dávají do závěru sezony.

Lukáši, co říkáte na další povedený zápas? Tentokrát jste porazili Spartu 3:0…

Sehráli jsme skvělé utkání. Od prvních minut na nás bylo znát, že chceme vyhrát a za vítězstvím jsme si šli již od prvního střídání. Hráli jsme dobře zezadu a podržel nás i Růža (Jan Růžička – pozn. red.). Padly nám tam také nějaké góly a myslím si, že výhra byla zasloužená.

Měla na povedený výkon proti Spartě podíl i výhra nad prvními Vítkovicemi, které jste porazili v sobotu?

Sobotní výhra nás určitě povzbudila. Každého potěší, když vyhraje nad lídrem soutěže. Kluci odvedli proti Vítkovicím vynikající výkon, na který jsme ve středu dokázali navázat. Myslím si, že výhra nad Ostravou měla na zápas se Spartou vliv, protože nás ještě více „nakopla“.

Jste druhý neproduktivnější hráč týmu (26+17). S kým si na ledě nejvíce rozumíte?

Nejvíce si rozumím s Jakubem Kotalou a Janem Sonnkem. Sedli jsme si nejenom na ledě, ale i z lidského hlediska.

Dostal jste příležitost i u mladoboleslavského A týmu, kde jste odehrál pět zápasů. Kdo vás oslovil s tím, ať jdete hrát za „áčko“?

Přišel za mnou trenér Boris Žabka. Řekl mi, ať jdu s nimi na trénink. Od toho se pak odvíjelo i to, že mi dali trenéři příležitost v podobě zápasů.

Jaké to pro vás je hrát proti takovým týmům jako je třeba Liberec, nebo Vítkovice?

Je to velká změna hrát před halami plných lidí. To, že si mohu zahrát v Tipsport extralize, je pro mě jeden ze splněných snů.

Zápas se Spartou byl pro vás poslední domácí v nadstavbové skupině „A“. Myslíte si, že máte na čem stavět do další nadstavbové skupiny, ve které se rozhodne o postupu do play–off?

Určitě je na čem stavět. Máme výbornou partu, sedli jsme si jako tým jak na ledě, tak i v kabině. To je podle mě hlavní důvod, proč jsme tam, kde jsme. Táhneme všichni za jeden provaz a věřím, že dojdeme co nejdál.

Padly v kabině nějaké myšlenky ohledně titulu? Věříte, že byste jej třeba mohli získat?

Abych řekl pravdu, já osobně v něj doufám. Věřím, že všichni pro to uděláme maximum a každý půjdeme za tím, abychom titul získali. Bylo by to super.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).