BK MLADA BOLESLAV
31. 5. 2008 | Jitka Čechová

Lukáš Handlovský: Podle mého názoru je hokej v Čechách oproti Slovensku na vyšší úrovni

M l. B o l. - Dvaadvacetiletý Lukáš Handlovský, rodák z Banské Bystrice, působí na českých hokejových kluzištích od juniorského věku. Prošel druholigovým Nymburkem, pražskou Spartou, Třebíčí, dokud nezakotvil v Mladé Boleslavi, kde se stal velice platným hráčem, a kde také on pomohl svým dílem postoupit do extraligy. Nyní se útočník připravuje společně s týmem na nadcházející sezonu. "Doufám, že si extraligu zahraji," věří pevně.

Lukáš Handlovský si svou první sezonu na našem území odbyl hned ve dvou dresech - jako člen "A" týmu druholigového Nymburku a také jako sparťanský junior, kde nakonec zůstal po dvě sezony, a kde si připsal úctyhodný počet branek i asistencí.

Do rodného Slovenska se tedy nedostane tak často, jak by si patrně přál. "Samozřejmě, že mi Slovensko někdy chybí," přitakává na naši otázku. "Hlavně rodina, kamarádi... Ale zase na druhou stranu mám už spoustu přátel i tady," doplňuje svoji odpověď.

"Co se týče hokejové stránky, tak v tomhle případně jsem rád, že jsem v Čechách a ne na Slovensku," má Lukáš Handlovský jasno. "Podle mého názoru je tu hokej na mnohem vyšší úrovni. Ať už prvoligový nebo extraligový."

Jak se dá předpokládat, strávil dvaadvacetiletý útočník svou zaslouženou dovolenou po postupu do extraligy právě na Slovensku. "Přesně tak, jel jsem domů. Relaxoval jsem, užíval si rodiny a abych z toho moc nevypadl, tak sledoval mistrovství světa," směje se.

Z toho, že slovenský národní tým na tomto turnaji právě nezabodoval, naopak musel hrát o udržení se mezi světovou elitou, nedělá žádnou vědu. "Za rok už můžeme být zase na vrcholu, hokejisty na to máme."

Ročník 2006/2007 strávil Lukáš Handlovský v Třebíči, odkud jeho kroky konečně směřovaly do Mladé Boleslavi. "Přišel jsem sem vlastně na výměnu," popisuje útočník situaci před rokem. "Smlouvu jsem podepsal na dva roky, takže doufám, že si extraligu zahraji. Každopádně pro to udělám, co bude v mých silách," říká odhodlaně.

Lukáš Handlovský se jako jediný člen mladoboleslavského kádru může pochlubit nulovou absencí v zápasech uplynulé postupové sezony. Odehrál všech 44 utkání základní části, dalších 15 v play-off a pět poté v baráži.

"Tahle sezona mi hodně dala," souhlasí útočník a jeho hlas zní spokojeně. "Tým postoupil do extraligy, hrál jsem v prima lajně, s klukama jsme si sedli, (formace s Tomášem Rodem a Nikolou Gajovským, pozn. red.) a navíc je opravdu fajn hrát s někým, jako je třeba Richard Král nebo Venca Eiselt. Hodně se toho od nich dá naučit."

Na dotaz, zda si to nějak zvlášť připouští, že ho nejspíš čeká první extraligová sezona v dresu "A" týmu, kroutí hlavou. "Řekl bych, že to neberu nějak jinak. Jasně, to vědomí, že budeme výš, tam je, ale jinak se připravuji stejně jako každý rok - na doraz," dodává rozhodně. "Letní přípravu sice nemusím stejně jako většina, ale je to nutnost."

Další články

Aktuality

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.