BK MLADA BOLESLAV
2. 2. 2010 | Jitka Čechová

Luděk Bukač: Do dalšího utkání se musíme dát zdravotně dohromady

M l. B o l. – Po několika posledních nevyvedených zápasech a velice skromném bodovém zisku na Kladně přivítala Mladá Boleslav na svém domácím ledě tým Litvínova. Nakonec zvítězila na samostatné nájezdy, nad utkáním ale po celou dobu viselo jako černý mrak těžké zranění Pabišky z první třetiny, v dalším průběhu pak navíc musel odstoupit ještě obránce Duben. "Náš kádr už takhle není nijak velký," povzdychl si po své premiéře na boleslavské střídačce trenér Luděk Bukač (na snímku) a naznačil tak možné potíže.

Jako první se v rámci pozápasové tiskové konference ujal slova vedoucí litvínovské výpravy Jiří Kučera. "Jak my, tak i Boleslav potřebujeme body jako sůl a toho jsme si byli před utkání vědomi," začal. "Za ten jeden bod z nájezdů jsme rádi, každý je teď doslova zlatý. Ale o další bod nebo dokonce body jsme se připravili sami, když jsme neproměňovali šance," povzdychl si Kučera nevesele. "Hlavně v první dvacetiminutovce jsme měli hned několik příležitostí k navýšení skóre. Druhým negativem byl vysoký počet vyloučených."

Luděk Bukač si po pondělním odvolání Vladimíra Čermáka odbyl v zápase s Litvínovem poměrně hektickou premiéru. "Dva body jsou pro nás velkým impulsem do další práce," začal z té lepší stránky. "Velmi dobře jsme začali, myslím si, že do vedení jsme šli vždycky zaslouženě. Bohužel jsme v každém tom případě zbytečně zrychlovali hru a soupeř vždy vyrovnal, protože má v útoku nesmírně nebezpečné hráče," uznal kvalitu soupeře.

"Co je pro nás teď opravdu velkým problémem, jsou dva zranění beci - Žabka a po dnešku taky Duben, který odstoupil. Doufám, že se dá rychle dohromady," nakousl i tu kyselejší část. "V útoku nám budou chybět Pabiška a Sup. Náš kádr není nijak velký a na trhu až do posledního možného přestupového termínu nic nebylo," povzdychl si. "Teď pro nás tudíž bude klíčové dát se nějakým způsobem dohromady do utkání v Českých Budějovicích a uhrát tam nějaký solidní výsledek, který by nás dál držel ve hře o první desítku," uzavřel Bukač.

Hodnocení trenérů si můžete poslechnout také v audio archivu.

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.