BK MLADA BOLESLAV
4. 9. 2013 | Daniel Langer

Litvínov si zvolil pro extraligovou generálku za soupeře Bruslaře

M l. B o l. - Zatímco pro mužstvo HC Verva Litvínov bude měření sil s celkem z města automobilů posledním z přípravných, tým vedený Františkem Výborným čeká ještě jeden atraktivní soupeř. Všeho ale do času, nejprve k Severočechům. Mírné deja vú bude při sledování rozbruslení soupeře na Zímním stadionu Ivana Hlinky prožívat obránce Petr Chaloupka, jenž se po neúspěšném boji o baráž rozhodl přijmout litvínovskou nabídku k přestupu a opustit boleslavské řady. Utkání začne ve čtvrtek 5. září od 17:30.
PETR CHALOUPKA
V posezónní přestávce změnila opora boleslavské defenzivy dres. Spolehlivý bek se vrací na extraligová kluziště, bohužel už jako člen litvínovské Vervy.

V žádném případě se nedá říci, že Severočeši pod vedením trenéra Vladimíra Jeřábka v letní přestávce zaháleli. Litvínov zvládl odehrát hned dvanáct utkání, tři z toho na slovenském Rona Cupu, který se konal v Trenčíně. Měření úrovně českého a slovenského hokeje pro zástupce Vervy nevyznělo nejlépe, když po dvou porážkách a jednom vítězství skončili na pátém místě ze šesti účastníků.

Celková bilance je ke čtvrtečnímu soupeři Bruslařského klubu milosrdnější. Šest výher, pět porážek a jedna remíza, téměř vyrovnaný poměr výsledků. Nutno ale podotknou, že výhry přicházely především se slabšími soupeři, a ani tehdy se nerodily snadno. Za všechny připomeňme například těsná vítězství nad Mostem nebo Ústím nad Labem. Z extraligových soupeřů dokázali Severočeši porazit pouze Kladno.

Litvínovský realizační tým dlouho očekával konečné vyjádření Martina Ručinského, jenž se rozhodoval, zda nadále pokračovat v hokejové kariéře. K velké radosti klubových představitelů a především fanoušků se rozhodl, že do starého železa ještě rozhodně nepatří a i v nadcházejícím ročníku bude svými kousky prohánět extraligové obrany.

Ručinský neskromně přiznává, že sní o zisku titulu v dresu Litvínova, který ho (a nejen něj) vychoval pro velký hokej. Možná i tyto úvahy donutily znovu obout brusle i Jiřího Šlégra, dalšího člena zlaté party národního mužstva, jenž dal vale politickým aktivitám a rozhoupal se k návratu mezi mantinely. Nad účastí důrazného obránce zatím stále visí otazník, už dříve se totiž potýkal s problémy se zády a ty ho nemusí nemusí do náročné sezóny pustit.

Kolem tradičních pilířů, jako je Viktor Hübl, Michal Trávníček, František Lukeš, nebo třeba nově i Pavel Francouz přivedl litvínovský realizační tým i několik nových posil. Z Mladé Boleslav se stěhoval Petr Chaloupka, jenž si svými výkony v 1. lize řekl o pozvánku mezi českou elitu. Z Ústí nad Labem, tradičního cíle skautů Vervy, přišel obránce Filip Pavlík. Ze zámořského Prince Edward Island Rocket (QMJHL) se vrátil odchovanec vítkovického hokeje Tomáš Pavelka.

Samozřejmostí je podrobný on-line přenos z místa utkání, sledovat ho můžete zde!

Sestavy z posledního přípravného utkání

HC Verva Litvínov proti HC Most: Franěk - Stříteský, Zeman - Pavlík, Kousalík - Pavelka, Šlégr - Gula, Chaloupka - Majdan, Hübl, Trávníček - Jurčík, Piroš, Ručinský - Černý, Gerhát, Pšurný - Martynek

BK Mladá Boleslav proti Medvědi Beroun 1933: Will - Němeček, Toman, Bohunický, Pojkar, Protivný, van de Velden, Žabka - Nouza, Výborný, Pabiška - Rys, Kuchta, Klimenta - Mikulík, Koudelka, Demel - Jiránek, Loskot, Lenc

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov