BK MLADA BOLESLAV
8. 9. 2021 | Vojtěch Drbohlav

Letošní sezóna bude náročnější, míní Radim Vrbata. Rád by přivedl kreativního centra

M l. B o l. – Sportovní ředitel Bruslařského klubu Radim Vrbata chce, aby hráči navázali na loňskou úspěšnou sezónu a v podobných pozicích se pohybovali i v právě začínajícím extraligovém ročníku. Zároveň upozorňuje na to, že tentokrát bude Tipsport extraliga náročnější, a to kvůli přímé sestupové hrozbě. V rozhovoru Radim Vrbata také uvedl, že by klub rád angažoval další hráče, ideálně "kreativního centra", který by byl pravák. Současnou podobu hráčského trhu ale označil za "totálně vybrakovanou" kvůli tomu, že letos v nejvyšší tuzemské hokejové soutěži působí hned 15 týmů.

"Ty týmy budou poučené tím, co bylo předešlou sezónu. Týmy, kterým to uteklo, to pak začaly honit na poslední chvíli a u některých už potom bylo pozdě. Takže si myslím, že se všichni budou soustředit na začátek nové sezóny, stejně jako my. Sezóna určitě nebude lehká," nastiňuje Radim Vrbata svá očekávání pro nadcházející měsíce Tipsport extraligy.

Podle sportovního ředitele by klub ještě rád doplnil kádr, záležet to ale bude například na tom, zda se Evropy vrátí někteří hráči, kteří nebudou úspěšní na přípravných kempech v zámoří.

“Doufáme, že nově příchozí hráči jsou minimálně stejně dobří, ale spíš lepší než ti hráči, kteří odešli. Určitě tam vidíme ještě nějaká okna, kde bychom rádi někoho přivedli, ale uvidíme, jaká bude situace na trhu. Teď je situace taková, že tam ti hráči prostě nejsou,” míní Vrbata.

Zároveň specifikuje, o jaký typ hráče by klub měl zájem. "Nikdy není dost dobrých centrů, takže bychom určitě rádi získali ještě nějakého kreativního centra, nejlépe praváka, bohužel jsem je v Lidlu ani Albertu nikde neviděl. Takže budeme muset počkat, až jestli se někdo někde objeví. Myslím si však, že ve stejné pozici je dalších čtrnáct týmů v extralize - každý hledá hráče. Uvidíme, jestli se vůbec nějací objeví. Jestli ne, máme tady kádr, s nímž jsme docela spokojení a pokud s něčím spokojení nebudeme, bude se to řešit nějakou jinou cestou," nastiňuje bývalý hokejista, který před několika lety ukončil hráčskou kariéru v NHL a nyní je zodpovědný za hráčský kádr v Bruslařském klubu.

Kritizuje také to, že v extralize nyní působí 15 týmů, což deformuje situaci na hráčském trhu. “Lidi se diví, kolik je v lize cizinců… Ti hráči prostě na tom trhu nejsou. Pamatuji si dva roky zpátky, že se tady bavilo, že by v lize mělo být 16 týmů. Já nevím, kdo by to měl hrát. Je to tak, jak to je, myslím, že to ty majitele bude stát mnohem víc, než by je to stálo, kdyby těch týmů bylo méně. Ale tahle rozhodnutí dělá někdo jiný,” uzavírá Vrbata.

Co dalšího Radim Vrbata řekl? Podívejte se na video:

Další články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav