BK MLADA BOLESLAV
16. 5. 2008 | Jitka Čechová

Letní přípravu moc nemusíme, výjimka je jenom Venca Drábek, směje se Tomáš Rod

M l. B o l. - Nejmladší, ale rozhodně velice platný, člen boleslavského týmu Tomáš Rod (na snímku) v sezoně 2007/2008 sbíral zkušenosti hned na několika bitevních polích. Nejenže s Mladou Boleslaví vybojoval členství v extralize, ale navíc dopomohl Benátkám nad Jizerou k postupu do druhé nejvyšší hokejové soutěže a k tomu všemu si ještě zahrál za mladoboleslavské juniory. "Tolik zápasů jsem za jednu sezonu ještě neodehrál," souhlasí dvacetiletý útočník s tím, že toho bylo opravdu dost.

Tomáši, nikdo z Mladé Boleslavi po letošní sezoně nemůže říct, že by byla tak hektická a plná utkání za různé týmy jako ta Vaše. Jak se na to díváte zpětně?

"Zpětně musím říct, že to bylo docela náročné. Tolik utkání za tolik týmů jsem v jednom ročníku ještě neodehrál. Ale hrát a sbírat zkušenosti potřebuju. Všechno je lepší než sedět na tribuně a do ničeho nemoci zasáhnout."

Neměli bychom zapomenout ani na Vaši nominaci do reprezentace na mistrovství světa do dvaceti let, kam jste se ale nakonec neprobojoval. Jaký názor máte na tuto situaci?

“Mrzelo mě, že jsem nedostal šanci jet ani na přípravný kemp, ale to je hokejový život. Záleží na trenérovi, jakým hráčům dá důvěru...“

Asi je zbytečné ptát se, co považujete za největší letošní úspěch?

"Na všem je něco, ale z postupu s Boleslaví do extraligy mám pochopitelně největší radost, to je bez debat."

Hlavně v juniorech a v Benátkách Vám to dost střílelo, ale i útočná formace, v niž jste v Boleslavi hrál - trio Handlovský, Rod a Gajovský - dokázala soupeři občas pořádně zatopit, lidé Vás řadí mezi nejpříjemnější překvapení sezony. Je to například vaším téměř shodným věkem nebo jste si prostě "sedli"?

"S tím střílením bych to moc nepřeháněl. (smích) Tolik gólů jsem nedal... Každopádně když uspěje tým, tak na tomhle vůbec nezáleží. Ale faktem je, že s Handlošem a Gájou jsme si prostě a jednoduše sedli. Ten věk se vyloučit nedá, protože nejspíš hrajeme jinak než například ti zkušenější hráči."

Když už jsme u těch zkušeností, jaké to pro Vás je hrát například pod Richardem Králem?

"Abych byl upřímný, když jsem přišel, měl jsem k Richardu Královi a dalším starším a zkušenějším hráčům docela dost velký respekt. Možná mě tedy skoro až překvapilo, jak jsou všichni v pohodě... Konkrétně k Richardu Královi: obdivuju stejně jako snad každý jeho trestná střílení."

19. května začíná boleslavským hokejistům letní příprava, do té doby Vám tedy ještě zbývá pár dní volna. Jak s ním nakládáte?

"No, na mistrovství světa v hokeji ani moc nekoukám, viděl jsem jen dva zápasy. Od hokeje tak nějak relaxuju... (smích) Jinak jsem hlavně s rodinou například na chalupě, během sezony na sebe nemáme moc času. A teď v posledních dnech jsem se začal zase trochu hýbat, abych v pondělí nebyl moc mimo. (smích)"

Většina hokejistů se shodne na tom, že letní příprava není právě jejich oblíbená část roku, nejste náhodou výjimka?

"Výjimka je asi jenom Venca Drábek! Ten už teď nejspíš běhá někde po Štěpánce... (smích) Jinak já jsem asi klasický hokejový prototyp, nejradši mám tu fázi na ledě."

Děkujeme za rozhovor!

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.