BK MLADA BOLESLAV
5. 8. 2009 | Jitka Čechová

Letní pohár pokračuje, Boleslav jede na led Litvínova

M l. B o l. – Z úvodního utkání letního turnaje Tipsport Hockey Cup Boleslavští nevyšli vítězně, s Ústím nad Labem prohráli těsně 4:5. To je ale už dávno zapomenuto, před Středočechy totiž stojí další zápas. Tentokrát jim bude soupeřem Litvínov, kam ve čtvrtek 6. srpna zajíždějí. Utkání s dalším členem skupiny B začíná v 17:30.

Hokejisté Litvínova se po konci loňské základní části mohli těšit z umístění "na bedně", skončili totiž třetí. Pak ovšem ve čtvrtfinále narazili na – v té době ještě budoucího – mistra republiky a jejich cesta do výšin velice rychle skončila. Karlovým Varům podlehli v nejkratším možném čase; prohráli 0:4 na zápasy.

Severočeši nepatří mezi kluby, které se rozhodly udělat přes léto v kabině vítr. Odešlo jen několik hráčů a ještě méně jich přišlo. Do odchodů tak patří například Milan Vobořil (Ústí nad Labem), Martin Walter (Německo) nebo třeba Zdeněk Bahenský, který v současnosti obléká dres Mladé Boleslavi. Své působiště změnil také asistent trenéra Petr Rosol, který teď stojí na lavičce Ústeckých Lvů v roli hlavního kouče.

Tabulka příchodů čítá vlastně jen dvě jména – šanci předvést se v o stupínek vyšší soutěži dostal obránce Martin Tůma z Ústí. Druhé jméno pak patří do kategorie realizačního týmu, Petra Rosola totiž na postu asistenta hlavního kouče vystřídal Jiří Kučera. Také můžeme zmínit, že po dost nejisté situaci Jiřího Šlégra, který se ke konci loňské sezony dostal do zdravotních problémů, by měl tento obránce dál pokračovat a aktivně hrát.

Zatímco Boleslavští za sebou mají včetně minulého utkání Tipsport Cupu už tři přípravná utkání a plně zbrojí na to čtvrté, na Litvínov čeká teprve druhé. Svůj první zápas Litvínovští odehráli proti Liberci na ledě Děčína, kam si dva celky nejvyšší české hokejové soutěže tento druholigový tým pozval, aby tak oslavil 60 let historie hokeje ve svém městě. Zápas skončil nerozhodně 2:2 (za Litvínov se trefili Kubinčák a Černý).

Trenéra mladoboleslavských hráčů Vladimíra Čermáka po prohře s Ústím zamrzelo, že jeho tým v domácím zápase inkasoval pět gólů. "Nad tím se musíme zamyslet," podotkl. "Po celou dobu utkání jsme byli aktivnější a měli více ze hry, přesto jsme zápas nedokázali dotáhnout do vítězného konce." Nezbývá tedy nic jiného než počkat si, jak to bude s Boleslaví vypadat na ledě Litvínova.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.