BK MLADA BOLESLAV
29. 1. 2018 | Vojtěch Drbohlav

Leden se nám vydařil, komentuje postup juniorů do soubojů o play-off Jan Křivohlávek

M l. B o l. – Junioři Mladé Boleslavi za sebou mají povedenou základní část a zároveň se mohou po delší době podívat do play-off, ve kterém by mohli být za důstojného a respektovaného soupeře oproti době před dvěma lety, kdy hráli play-off naposledy a nezvítězili v něm ani v jednom zápase. Středočeši dokonce na začátku sezóny krátce vedli tabulku DHL Extraligy juniorů, po základní části obsadili 10. místo. Nadstavbovou část B zahájí ve čtvrtek večer v Pardubicích a během třítýdenní olympijské přestávky plánuje hlavní trenér juniorky Jan Křivohlávek (na snímku) sehrát například přípravné zápasy s Hradcem Králové.

Pane trenére, jak hodnotíte právě uplynulou základní část?

Máme za sebou poslední utkání základní části a postoupili jsme do nadstavby, ve které zabojujeme o postup do play-off. To je určitě pozitivní, ale nechceme se tím uspokojit. Uděláme všechno pro to, abychom postoupili dál.

To až tak jednoduché nebude. Z každé skupiny postupují čtyři týmy, dohromady tedy osm. V čem můžete být lepší než ostatní mužstva?

Nemyslím si, že bychom byli vyloženě v něčem lepší, ale základní část nám ukázala, že můžeme hrát se všemi týmy a zvítězit nad nimi. V dlouhodobé části jsme prohráli jen dvakrát o tři góly, přičemž jen jednou jsme ho dostali v power-play. Zápasy byly tedy vyrovnané a řekl bych, že naše výkony byly dlouhodobě vyrovnané. Ze 33 zápasů jsme ve 24 z nich bodovali, i když ne pokaždé za tři body. Co nás mrzí, je, že jsme se třináctkrát dostali prodloužení nebo samostatných nájezdů, ale pouze ve čtyřech případech jsme získali bonusový bod. Pokud bychom tedy v těchto utkáních získali více bodů, možná by pro nás závěr základní části byl ještě klidnější.

I díky tomu, že jste se po celý leden drželi na příčkách zajišťujících postup, pro váš tým mohl být leden klidnější než bývá v jiných sezónách. Souhlasíte?

To si úplně nemyslím. Úplně se nám totiž nepovedl závěr roku 2017, kdy jsme moc nebodovali. Naopak se nám ale podařil vstup do nového kalendářního roku. Porazili jsme Kladno i Karlovy Vary, které taky usilovaly o to, aby byly v postupové dvanáctce. To bylo podle mě důležité. Důležité byly také body z Litvínova. Utkání tam nebylo úplně v naší režii, ale kluci dokázali zápas za nepříznivého stavu zvrátit a získat body. Řekl bych, že to je věc, která se nám v uplynulých ročnících až tak nedařila. Myslím si, že to potvrzuje kvalitu a sílu mužstva. Zápasy se rozhodovaly v posledních minutách a sekundách a mužstvo několikrát ukázalo vůli a sílu. Doufáme, že se nám v závěru sezóny vyhnou zranění.

Pokud se nepletu, tak jste v současné době víceméně kompletní. Nebo ne?

Toto téma bych nechtěl v současné době otevírat. Vše úplně optimální není. Jak na tom kdo bude, nechci rozebírat. Během olympijské přestávky, která potrvá zhruba tři týdny, se samozřejmě budeme snažit co nejlépe připravit, abychom byli do závěrečných zápasů v co možná nejlepší síle.

Vy osobně nemáte trochu obavy z poměrně dlouhé přestávky v tom smyslu, že by hráči mohli vyjít ze zápasového tempa a poté by se do těch duelů obtížněji dostávali?

To je pro všechny stejné. Nevím jak ostatní týmy, ale my jsme se s Alešem Krátoškou (hlavní trenér juniorky Hradce Králové – pozn. red.) dohodli na nějakých přípravných zápasech. Neměly by být stavěny jako klasické přípravné zápasy z letní přípravy, model těch utkání jsme trochu pozměnili. Budeme se tedy snažit, abychom ze zápasového rytmu nevypadli. Zároveň počítáme s intenzivními tréninky.

Můžete do nadstavby počítat s hlavními tahouny a lídry týmu? Víte už, zda budete mít stabilně k dispozici například Oscara Flynna nebo Ondřeje Najmana?

To bude otázka na dohodě s vedením A týmu. Budeme se samozřejmě snažit, abychom měli tým co nejsilnější. Pokud se stane, že některý z těch hráčů nám bude chybět, měli by je zastoupit ti ostatní. Pokud budou ale k dispozici, samozřejmě budeme rádi.

Zmiňme ještě téma brankářů. K dispozici máte letos stabilně tři, dokonce jste příležitostně využili ještě čtvrtého Dominika Groha. V lednu jste dávali hodně šancí Adamu Špirkovi, který dosud téměř nenastupoval. Čím si vaši důvěru zasloužil?

Zpočátku jsme nevěděli jak to bude s Michalem Kroftou, který měl vyřízené střídavé starty do Nymburka. Proto jsme nevěděli, jak ho budeme moci využívat. Sehnali jsme tedy k Vlastovi Markovi ještě Adama Špirka, jenže se v úvodu sezony zranil. Michal Krofta nakonec za Nymburk nastupuje zejména v sobotních duelech, takže například v pátek jsme ho mohli využívat. Je naše jednička, na němž jsme stavěli. Pokud se v posledních utkáních stalo, že například nemohl, jednali jsme trochu pocitově a rozhodli se dát důvěru Adamu Špirkovi, který na tom byl možná trochu lépe. Myslím, že to nám i celému týmu vrátil dobrými výkony a i díky němu jsme získali několik důležitých bodů.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

19.04.2021

Bruslaři na kempu repre

Tři mladoboleslavští hokejisté byli nominováni na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa. K reprezentačnímu výběru se v Plzni během příštího týdne připojí útočníci Pavel Kousal s Ondřejem Najmanem a gólman Jan Růžička.

Gratulujeme a držíme palce!

16.04.2021

Bruslaři na MS U18

Na mistrovství světa osmnáctek, které se uskuteční od 26. dubna do 6. května 2021 v americkém Texasu, byli nominováni tři mladí Bruslaři. V reprezentačních barvách se objeví obránce David Moravec, útočník Gabriel Szturc a gólman Oliver Šatný.

Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů!

15.04.2021

Nedostupnost webu

Omlouváme se za dočasnou nedostupnost našeho webu v den sedmého semifinálového utkání s Třincem. Potíže nebyly na straně klubu, ale na straně provozovatele webu, na jehož servery směřovaly hackerské útoky.

11.04.2021

Vacík v reprezentaci

Mladoboleslavský obránce Dominik Vacík se od 13. do 17. dubna zúčastní reprezentačního soustředění kategorie do 20 let ve Vyškově a také dvou přátelských zápasů se Slovenskem.

26.03.2021

Zohorna poprvé v NHL

Radim Zohorna si v noci na 26. března v rámci čtvrtečního hracího dne odbyl svou premiéru v nejslavnější hokejové lize světa. Uvedl se přitom na výbornou, neboť v duelu mezi Pens a Buffalem vsítil rozdílovou trefu!

26.03.2021

Semifinále s Třincem

Bruslaři už znají svého semifinálového soupeře – po nejrychlejším možném vítězství nad Kometou Brno postoupil HC Oceláři Třinec. Druhou semifinálovou dvojici tvoří HC Sparta Praha a Bílí Tygři Liberec. Mladoboleslavští hokejisté budou začínat venku, tedy na ledě Třince, a to v sobotu 3. dubna.