BK MLADA BOLESLAV
22. 7. 2009 | Michal Miškovský

Laťku jsem si nastavil vysoko, tuší Lukáš Handlovský

M l. B o l. – Premiérová sezona v extralize, to bývá v podání většiny hokejistů často jen nepravidelné naskakování do zápasů ze čtvrté formace. Případ Lukáše Handlovského (na snímku) však tohle není. Teprve dvaadvacetiletý útočník se loni zabydlel v první útočné formaci Mladé Boleslavi. A jeho osobní výsledek? 24 kanadských bodů v základní části. Úspěšné představení bude chtít stvrdit v nadcházející sezoně, na kterou už pilně dře. Po prvním tréninku se vyčerpaně opřel o sloup a odpovídal na otázky.

Postupovou sezonu jste zakončil ve čtvrté lajně, ale v extralize jste se přestěhoval do té elitní. Jaký na to máte recept?

Lukáš Handlovský
- rodák z Banské Bystrice
- jeho první kroky v Česku mířily v sezoně 2004/2005 do juniorky Sparty
- druhou ligu si krátce vyzkoušel v Nymburce
- od sezony 2006/2007 hrál první ligu za Třebíč
- o rok později v rámci stejné soutěže odešel do Mladé Boleslavi, s níž vybojoval postup
- v nováčkovské sezoně v extralize patřil mezi největší překvapení a v základní části byl třetím nejproduktivnějším hráčem týmu
- v červnu prodloužil smlouvu do 30. dubna 2011

“Je těžké to takhle říct. V první lize byly všechny naše lajny rovnocenné, ukázala se síla a pak jsme díky tomu postoupili. Loni to trenéři sestavili tak, jak sestavili a já byl maximálně spokojený.“

Upřímně, věřil jste vůbec, že bude až takhle snadné se v extralize prosadit? Zvláště v úvodu extraligové sezony působilo v Mladé Boleslavi hodně zkušených hráčů.

“Určitě ne. Vůbec jsem nevěděl, jestli třeba nebudu mít střídavé starty do Vrchlabí.“

Skoro se zdálo, že vám extraliga nečiní žádné potíže. Těžil jste hodně ze zkušeností z první ligy?

“Já myslím, že v první lize jsem nějaké zkušenosti nasbíral a ty postupné kroky mi daly hodně.“

I z pohledu čísel to vypadalo na povedenou extraligovou sezonu. 24 bodů v základní části, to je slušná bilance, ne?

“To určitě! Já jsem spokojený, ale je taky potřeba připomenout, že jsem měl výborné spoluhráče a byla to společná práce.“

Existuje vůbec něco, s čím můžete být po loňské sezoně nespokojený?

“Ne, nic takového snad opravdu není.“ (pousměje se)

Vaše loňské počínání však přeci jen jednu nevýhodu mít může. Zatímco loni jste překvapil, teď už od vás budou čekat kvalitní výkony všichni. Jste připravený na možný tlak?

“Rozhodně. Nastavil jsem si už nějakou laťku a obhájit ji bude strašně těžké. Budu moc rád, když se mi to podaří.“

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.